Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, mi a bizonyítéko...

Jehova tanúi, mi a bizonyítékotok, arra hogy angyal lenne-e Jézus?

Figyelt kérdés
Tudom, rengetegszer tettük fel a kérdést, de még mindig nem kaptunk rá válasz mi, akik kérdezzük ezt tőletek. Tehát, azt mondjátok Mihály arkANGYAL (mint a rangjából is látható, FŐ angyalról van szó) egyenlő a Fiúval. Hogyan? Mért? Mi a bizonyíték erre? A Bibliában mi vezetett rá erre titeket? !!!KIZÁRÓLAG A JEHOVA TANÚIT KÉRDEZEM, NEM ATEISTÁKAT, NEM ADVENTISTÁKAT, NEM BUDHISTÁKAT ÉS NEM SÁTÁNISTÁKAT!!! (a nagybetű nálam csupán kiemelést jelöli és nem az üvöltést, szóval ne legyen ez bántó senki számára) Értelmes válaszokat várok, akinek az inteligenciája kimerül abban, hogy hülyék a keresztények, az könyörgöm felejtse el a kérdést. Köszönöm!

2017. nov. 26. 14:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/83 anonim ***** válasza:
0%

Róma 9:5 a görögöt olvasd, ott egy hierarchia szerepel, melynek legtetején Isten áll, és közvetlenül alatta Krisztus. Mint a fáraó és József. József minden hatalmat megkapott a fáraótól, élet és halál ura volt. Ő gyűjtötte be a termést, akárcsak Jézus.


Róma 9,5 Izrael gyermekeiből lettek a próféták az atyák, melyek véréből származott Jézus, kinek felett az áldott Isten.

2017. nov. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/83 A kérdező kommentje:
Kedves 52%-os, a Görögöt IS olvasom, ha tanulmányozom a Bibliát, akkor ez számomra elengedhetetlen. Itt nincs arról szó, hogy Jézusnál fejebb való lenne-e az Atya, itt arról van szó, hogy örökké áldandó Isten Jézus. De mondom mért is akarunk erről most épp vitázni, már jócskán nem a kérdésemmel foglalkozol. :) Ráadásul Jehova tanúja sem vagy, holott én KIZÁRÓLAG őket kérdezem erről, Coccolinó írt egyedül, aki adott egyfajta választ kivételesen, hogy mi a bizonyítékuk erre. Én ott megis kaptam a választ, de ezt leírtam úgy emlékszem. Te próbálod bizonygatni, holott elsem fogadod Isten szavát a Bibliát, csupán könyvnek nevezed, még is itt vagy és arról vitázol velem, aki elfogadja, hogy igen is Isten ihlette könyv és az Igazat írja, hogy mennyire nincs igazam a Bibliával kapcsolatban. El se fogadod, akkor mért is kéne nekem veled vitáznom? :) Mert csak te írsz, hát írj. A Biblia pedig akár hogyan is akarod ennek ellenkezőjét, szentelt könyv, mert Isten aki szent Ő ihlette, ezt nem kell elfogadnod és elhinned, ettől te nem jutsz kárhozatra, hogy ezt a könyvet nem olvasod, viszont Istenről nem tanulsz többet. Mint írtam a Szentháromságot nem fogadod el, ez viszont már baj! Mért baj? Azért kedves 52%-os, mert a Biblia azt írja, hogy a Szent Szellem által vagy képes megérteni Istent, ha nincs benned a Szellem, nincs benned Isten sem. Én magamról többet eltudok mondani neked, mint te rólam, de ha én elmondom neked magamról azt amit tudnod kell és tudni akarsz, akkor mondok olyat is, amit te SOHA nem ismertél volna meg rólam. Istennél ugyan ez zajlik, a Szent Szellem vizsgálja Isten mélységeit, Ő az aki igazat taníthat az Istenről, magadtól zsákutcába jutsz csak, mert nem ismered meg Istent magadtól, ehhez szükséged van Istenre, hogy benned legyen, szükséged van a Bibliára, hogy azon keresztűl Istent taníthasson a Szellem által. Ha ezt nem fogadod el, ez már baj, és kárhozatra visz az, ha nem fogadod el azt, hogy Krisztus Isten volt és a mai napig Isten és az lesz örökké. Kár lenne ebbe bele vágnod, mert ezt egymagad, semmi esetre sem "nyered meg" Istennel szemben, aki viszont a Szellem által tanít engem a Biblián keresztül. Remélem megérted, hogy emiatt nincs értelme a vitánknak, írj de ha lehet Privátban tedd meg. Köszönöm! :)
2017. nov. 29. 11:20
 83/83 A kérdező kommentje:
Római levél 9:5 (Magyarra fordítás Görögről): "Akiké az atyák, és akikből való Krisztus hústest szerint, aki mindenek felett Isten, áldott legyen mindörökkön-örökké. Ámen"
2017. nov. 29. 11:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!