Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, mi a bizonyítéko...

Jehova tanúi, mi a bizonyítékotok, arra hogy angyal lenne-e Jézus?

Figyelt kérdés
Tudom, rengetegszer tettük fel a kérdést, de még mindig nem kaptunk rá válasz mi, akik kérdezzük ezt tőletek. Tehát, azt mondjátok Mihály arkANGYAL (mint a rangjából is látható, FŐ angyalról van szó) egyenlő a Fiúval. Hogyan? Mért? Mi a bizonyíték erre? A Bibliában mi vezetett rá erre titeket? !!!KIZÁRÓLAG A JEHOVA TANÚIT KÉRDEZEM, NEM ATEISTÁKAT, NEM ADVENTISTÁKAT, NEM BUDHISTÁKAT ÉS NEM SÁTÁNISTÁKAT!!! (a nagybetű nálam csupán kiemelést jelöli és nem az üvöltést, szóval ne legyen ez bántó senki számára) Értelmes válaszokat várok, akinek az inteligenciája kimerül abban, hogy hülyék a keresztények, az könyörgöm felejtse el a kérdést. Köszönöm!

2017. nov. 26. 14:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 kbianka ***** válasza:
0%

ha valaki halhatatlan az nem azt jelenti, hogy halhatatlan? 1 Tim. 1:17 szerint egyedül Ő halhatatlan, láthatatlan egyedül bölcs Isten...Vagy, ha Jézus azt mondja, hogy az Atya neki is az Istene, akkor azt miért nem lehet elfogadni?

1 Tim. 2% teljesen külön választja az Atyát és Jézust. Jézus a közbenjáró. Ha ezt tagadjuk, akkor elvesszük az ő szerepét

2017. nov. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 A kérdező kommentje:
Nem igazán értjük egymást kedves 52%-os. :) Ne rakj oda olyan szavakat, amik nincsenek ott! Sehol nem mondtam, hogy én imádnám azt, amit olvasok és tanulmányozok, Én ellentétben veled azt mondtam, hogy a Szent Szellem képes a tanításra, és megértetni veled Istent. Ő tudja Pál írása szerint azt elmagyarázni ami Isten, ami valóban így van hiszen akár Jehova tanuja vagy akár nem, nem hiszed a Szent Szellemet és furcsa mód ugyan azt vallod mint egy Jehova tanúja, hogy vissza adja hatalmát, amelyre nincs semmien Ige, vagy Bibliai bizonyíték arra viszont van, hogy a Szent Szellem káromlása (legyen az csak nem elfogadás is) az egyetlen megbocsáthatatlan bűn. Az, hogy én elfogadom azt, hogy mit is ír a Biblia, még nem azt jelenti, hogy én imádom ezt a tárgyat, nem én azt imádom akitől ihletett, és aki adta ezt. Tehát, ne akarj olyat bele magyarázni a mondandómba ami nincs is ott és szó sincsen erről a dologról. Te egy könyvnek tartod Isten ihletett szavát, én pedig Isten ihletett szavának tartom, amit Isten az Ő megismeréséért adta az embernek. A farizeusokkal ellentétben én, Jézust imádom, emiatt nem fogom azt tenni amit ők. Én imádom és tudom, hogy mindenhatalom az Övé és soha nem adja vissza azt, amit az Atya neki adott, mért is adná vissza, logikátlan és értelmetlen lenne. :) De én azt javaslom, hogy a "szájkarate" és "szócséplés" és "tesózás" helyett, olvasd a Bibliát figyelmesen és nyitott szívvel Isten felé, mert ez valóban kárhozatra visz amit vallasz. Békesség neked és jó éjt!
2017. nov. 28. 22:55
 73/83 anonim ***** válasza:

"hogy vissza adja hatalmát, amelyre nincs semmien Ige, vagy Bibliai bizonyíték"


IKor15

24.

Aztán a vég, mikor átadja az országot az Istennek és Atyának; a mikor eltöröl minden birodalmat és minden hatalmat és erőt.

25.

Mert addig kell néki uralkodnia, mígnem ellenségeit mind lábai alá veti.

26.

Mint utolsó ellenség töröltetik el a halál.

27.

Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, a ki neki mindent alávetett.

28.

Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, a ki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.

2017. nov. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
Te nem beszéltél Istennel, a te tudásod emberek, gyülekezetek tudása, mely ahány féle, annyi fajta. A te tudásod egy könyv, amit az egekbe emelsz, tehát a könyv bálvány. Ha eljönne Isten, és azt mondaná, tévedtek, a Biblia értelmezése alapján kárhoztatnátok őt. Számon kérsz dolgokat a Bibliából, de mégis abban hiszel, ami nincs is benne. Szentháromság.
2017. nov. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 A kérdező kommentje:
Pál nem választja külön sehol, 1Timóteusban sem és sehol máshol sem. Pál épp ellenkezőleg tesz például a Római levél 9:5-ben ahol örökké áldandó Istennek nevezi Jézust, vagy 1Korintus 12:1-3 csak a Szellem által mondja azt valaki, hogy Jézus valóban az Isten, viszont aki tagadja, hogy Ő valóban a testben megjelent Krisztus abban nincs a Szent Szellem. Tehát, Pál vallja a Szentháromságot és azt is, hogy Jézus valóban az Isten. :)
2017. nov. 28. 23:09
 76/83 A kérdező kommentje:

"Te nem beszéltél Istennel, a te tudásod emberek, gyülekezetek tudása, mely ahány féle, annyi fajta. A te tudásod egy könyv, amit az egekbe emelsz, tehát a könyv bálvány. Ha eljönne Isten, és azt mondaná, tévedtek, a Biblia értelmezése alapján kárhoztatnátok őt. Számon kérsz dolgokat a Bibliából, de mégis abban hiszel, ami nincs is benne. Szentháromság."


Bocsáss meg, de hadd kérdezzem meg, ha számodra az amiből én beszélek (Isten szava, a Biblia) egy holmi könyv, hogy nevezed magad Kereszténynek? Honnan tudod mi az, honnan tudsz Istenről és te beszéltél Istennel? Ezt kétlem, nincs kizárva, ugyan akkor képzelni sem merem, hogy miről volt ott szó. Valószínüleg, hogy térj meg abból, amiben éppen vagy. Honnan veszed, hogy velem nem beszélt, ha igaz is lenne, hogy beszélt velem vagy nem, honnan is tudhatnád? Kezdünk kissé személyeskedésbe át csapni, itt ragadnám meg az alkalmat, hogy ezt ne, és itt fejezd be. :) A te tudásod viszont magadtól van, ami mégrosszabb mint más emberektől való tudás, mert több ember közül lehetséges egy igaz keresztényi felfogás is, de magadtól csak a saját bűneid szólnak nem Isten igéje. Tagadod, a Bibliát tagadod Jézust, hogy Ő valóban a testben való Krisztus és tagadod a Szent Szellemet is, ami viszont megbocsáthatatlan, de te váltig állítod, hogy igaz Krisztus követő vagy? Mert ugye a "keresztény" szó ezt jelenti, hogy Krisztus követő. Mért is gondolnám, hogy te igazat szólsz, ha tagadsz mindent, ami Isten mellett van és hibásan magadat kereszténynek nevezed? :)

2017. nov. 28. 23:18
 77/83 kbianka ***** válasza:
0%
A róma 9:5-öt már vagy 20 helyen leírták itt a gyakorin, hogy miért nem Jézusra vonatkozik. Meg kell vizsgálni a görög szöveget. Azzal meg nem tagadja senki, hogy Jézus a Krisztus, ha nem hiszi őt teremtő Istennek. Jézus a Krisztus, a megváltó, az Istennek a fia, urunk, királyunk. Az Atya meg a teremtő Isten. És továbbra is mondom, az Atya egyedül halhatatlan....
2017. nov. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 A kérdező kommentje:
1Korintus 15:24-től írja, hogy minden ellensége a lábai alá vettetik, és azt, hogy addig kell uralkodnia, de az nem azt jelenti, hogy vissza adja a hatalmát még mindig nem sikerült ez. Egyébként, nem te vagy aki tagadja Pál tanítását, ami Krisztustól van és nem te vagy az aki a Bibliát is csak egy könyvnek nevezi. Szerintem mi több ízben is beszélgettünk már, és már akkor is láttam rajtad, hogy nem igazán vagy te tisztában a dolgokkal. Remélem megtérsz.
2017. nov. 28. 23:23
 79/83 A kérdező kommentje:

"A róma 9:5-öt már vagy 20 helyen leírták itt a gyakorin, hogy miért nem Jézusra vonatkozik. Meg kell vizsgálni a görög szöveget. Azzal meg nem tagadja senki, hogy Jézus a Krisztus, ha nem hiszi őt teremtő Istennek. Jézus a Krisztus, a megváltó, az Istennek a fia, urunk, királyunk. Az Atya meg a teremtő Isten. És továbbra is mondom, az Atya egyedül halhatatlan...."


Nem értek egyet, ugyanis ezt olvasom Róma 9:5-ben: "...Akiké az atyák és akik közül való Krisztus is test szerint, aki Isten mindenek felett: áldott legyen mindörökké. Ámen" akik ezt mondják, hogy semmi köze Jézushoz hazudnak és nem olvasták el a verset. :)

2017. nov. 28. 23:27
 80/83 anonim ***** válasza:
0%

Hát bizony vallom, hogy testben megjelent félkent. Ugyanis a Krisztus szó felkentet jelent, felkenni meg királyokat szoktak. De ez nem azt jelenti, hogy testben megjelent Atya Isten. Magam tudása, vagy más ember tudása alapján kántállni a bölcsességet, oly mindegy. Ember, ember. Istennek legyen hála, szólt, és választ adott arra, ami éppen akkor hihetetlen módon érdekelt. Nem a szentháromság, és nem is Mihály, nyilván ettől nem lesz minden vallásom igaz. Amiképpen Nabokudonozort is érdekelte az emberiség sorsa, még aznap éjjel választ is adott az Úr, ettől még nem lett tévedhetetlen. Valóban különleges dolog ez, de nem annyiban, mert az Isten mindenben van, élő, igaz Isten, nem egy könyv vagy egy történelem. Kérj, és adatik, zörgess, és megnyittatik. Miért is mondta ezt Jézus? Mert így van. És még számtalan dolgot mondott, melyet a világ be nem fogadhat, hisz még azon tanítások, melyek fennmaradtak sem fagadhatóak be a világba. Az ember útja szüntelen gonosz. Ítél, megmér, és szab. De az ember nem ítélhet, nem mérhet, és nem szabhat. Ítéli saját magát és mindeneket a földön és még azon is túl, nem hívve abban, aki megbocsát. Méri az embereket nem hívve abban, aki a merőzsinórt teremté. Megszab határokat, nem hívve abban, ki határtalan, és határokat szab.

Nincs megtérni valóm a bálványba, hogy szeánszokon vegyek részt Istenhez emelve egy könyvet, melynek megirásához nem járult hozzá, nem kérte megírását, és nem szentelte meg. A könyv csodálatos dolgokat örökített meg, történelmet, beszédeket, de tanítása gonosz. Mikor tanít, farizeusi kovásszal tanít. Mikor lejegyez eseményeket, emléket állít megtörtént eseményeknek, mely páratlan. És ennyi. Nem bálvány, nem kidobandó, de nem is felmagasztalható és főleg nem megszentelt.

2017. nov. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!