Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, mi a bizonyítéko...

Jehova tanúi, mi a bizonyítékotok, arra hogy angyal lenne-e Jézus?

Figyelt kérdés
Tudom, rengetegszer tettük fel a kérdést, de még mindig nem kaptunk rá válasz mi, akik kérdezzük ezt tőletek. Tehát, azt mondjátok Mihály arkANGYAL (mint a rangjából is látható, FŐ angyalról van szó) egyenlő a Fiúval. Hogyan? Mért? Mi a bizonyíték erre? A Bibliában mi vezetett rá erre titeket? !!!KIZÁRÓLAG A JEHOVA TANÚIT KÉRDEZEM, NEM ATEISTÁKAT, NEM ADVENTISTÁKAT, NEM BUDHISTÁKAT ÉS NEM SÁTÁNISTÁKAT!!! (a nagybetű nálam csupán kiemelést jelöli és nem az üvöltést, szóval ne legyen ez bántó senki számára) Értelmes válaszokat várok, akinek az inteligenciája kimerül abban, hogy hülyék a keresztények, az könyörgöm felejtse el a kérdést. Köszönöm!

2017. nov. 26. 14:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 A kérdező kommentje:
Bizonyítékot kértem, de nem volt rá Biblia bizonyítékod, amelyet a Bibliával nem tudtam volna neked cáfolni. Én cáfolhatatlan bizonyítékot kértem tőletek, amit nem kaptam meg, maximum azt, hogy mért hiszitek ezt, erre kaptam! A Biblia alapján hazug az, aki nem vallja, hogy Jézus a testben megjelent Krisztus (2János 7 vers szerint). Krisztus az aki az Út az Igazság és az Élet, SENKI nem juthat az Atyához csakis Ő általa, tehát igenis kárhozatra van az ítélve, aki nem vallja Jézust Istennek a Biblia alapján. Valóban kár a szócséplés, mert téves tan amit vallasz. :)
2017. nov. 28. 11:23
 52/83 anonim ***** válasza:
Arra azért nem bazíroznék ilyen nagy elánnal,hogy mindent szabad nekem,úgysem kárhozok el. Persze,a gyilkosság is meg van bocsátva,de ugye nem akarsz azzal előjönni,hogy nyugodtan a fejét veheted valakinek az utcán,mert úgysem kárhozol el?
2017. nov. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:

Merete, nem, persze, de azt ne feledd el, hogy a jézusi ítélet szerint ha Te kárhoztatsz valakit, ugyan azzal a mértékkel leszel mérve, és kárhoztatás alá fogsz esni. A Biblia tele van gyilkosokkal, bűnösökkel, kiknek bűnei semmivé lettek. Már Jézus halála előtt semmissé tett ott élő bűnösök bűneit, de a hivatalosok bűnei nem lettek semmissé téve. Nektek vallásos embereknek, a hivatalosoknak bűnei hihetetlen párhuzam látszik a farizeusok megítéléseivel. Egy farizeus azt mondta, hogy betartja a törvényt, és ezáltal megítélte azokat, akik nem, vagy nem úgy, ahogy ők képzelték. Ezeket az embereket Jézus kárhoztatta. Amely azt mondta, hogy bűnös vagyok, és nem kárhoztatott másokat, felemelte mindenki fölé. Tehát a válaszodra reagálva bárcsak lennék gyilkos, rabló, parázna és Istenkáromló, mint egyetlen ember is kárhoztassak vagy megítéljek. Mert Jézus a bűnösök barátja, nem a képmutatóké, kik magukat üdvösségre jutottnak képzelik és ítélik a világot.


Kérdező!

Egy malomban őrlünk, abban a tekintetben, hogy amíg az én válaszomat semmisnek és bizonyítatlannak veszed, én is ekképpen vagyok a Te válaszaiddal. Te semmibe vetted, hogy Jézus felhívta a figyelmet a tanítványoknak, hogy egyek legyenek, ahogy egy Ő az Atyával. Viszont én meg a kiragadott részeket veszem semmibe, amit fél mondatonként és nem az egészet nézve kiemelsz. Messze nem veszed észre, hogy én nem a Mihály = Jézus mellett kardoskodok, mert nem érdekel, hanem a szentháromság ellen, míg ezt Te észre sem véve minden hozzászólásomban a Mihályi Jézust keresed. Szájkarate, semmi egyéb, melyben ontod az általad elfogadott, általam csacskaságnak vélt dolgokat.

2017. nov. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
Senki nem kárhoztatott senkit,azzal,ha valaki leírja,hogyan menekülhet meg egy ember a kárhozattól,az nem kárhoztatás. Ugyanígy,ha azt mondom valakinek,hogy ne játszadozzon a fegyverrel,mert elsülhet a kezében,az sem fenyegetés.
2017. nov. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
0%
Merete, lefordítom Neked. Te azt mondod, hogy nem vagyok keresztény, nem üdvözülök, bűnös vagyok. Nem ezekkel a szavakkal, de nézz magadba, a Kérdezővel együtt ez a véleményetek. Nekem erről a vámszedő és a farizeus templomi esete jut eszembe. Tudod ma is sokan vannak a hivatalosak, kik vallásosok, kiknek belépőjük van Jézushoz, mert gyülekezetbe járnak, mert keresztények, mert hivatalos belépőjük van. De ezek nem mennek be a mennyek országába legalábbis csak ezért nem. És vannak a választottak, a csonka-bonkák, a sánták, és ne testileg értsd. Vannak a "tökéletesek", akik nem mennek el a mennyegzőre, és vannak a bűnösök, akik viszont igen, mert Jézus összeszedi őket. Nem én állítom ezeket, Jézus tanítása ez. Mert Te sem és én sem tiszta ítélettel ítélünk, mert nem tudunk semmit a másikról, csak látszat alapján ítélünk. Te azzal kárhoztatsz, mert azt mondod, hogy elkárhozok, az azt jelenti, hogy ha Te ítélnél, halálra ítélnél néhány mondatom miatt.
2017. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 A kérdező kommentje:
Kedves 52%-os, az ember eredendően bűnös! Nem kárhoztattunk senkit sem, ez az igazság a Biblia alapján, ennél is pontosabban Pál ír erről a Római levél 5:12 verstől. Minden ember ugyan úgy vétkezik, mint Ádám, és emiatt volt Isten véráldozata, avagy a kereszthalál. Isten megbocsátott az embernek, így magát adta azért, hogy mi embereknek ne kelljen bűnben élnünk és pokolra jutnunk. Tehát, nem kárhoztatunk téged, csupán elmondjuk, hogy amiatt a tan miatt amit többlet magaddal vallasz hamis, és kárhozatra juttat. Pál ír arról, hogy legyen akár mennyei angyal, vagy közülünk való Pásztor is, ha más Evangéliumot vall, mint ez legyen átkozott. Ti Pállal ellentétben nem jó evangéliumot vallotok és igenis átkozottak vagytok, a Biblia alapján. De ezt nem én találom ki, a Biblia alapján ez van, ebből kell megtérni. Az, hogy én nem fogadom el a vállaszaidat, bizonyíték gyanánt SEM, az azért van mert a Biblia nem ezt írja. Neked is megvan a jogod elutasítani azt, amit ír a Biblia, csak akkor vak maradsz és kárhozott, mivel más evangéliumot vallasz. :) Tehát, nem csak ÉN nem fogadom el, hanem maga a Biblia SEM azt, amit vallasz.
2017. nov. 28. 17:34
 57/83 anonim ***** válasza:
Furcsa, én sem a Koránból idéztem...
2017. nov. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 A kérdező kommentje:
Hm... valóban, de mégsem tudtad cáfolni azt, amit leírtam. :) Én pedig tudtam cáfolni azt, hogy semmiképp nem lehet Mihály = Jézus. :)
2017. nov. 28. 18:22
 59/83 anonim ***** válasza:

Dehogy cáfoltad! Az nem cáfolat volt, csak kiragadott részek. De hidd azt, engem nem zavar. :)

Marhára nem érdekel, hogy Jézust épp Mihálynak, Viktóriának vagy Józsinak hívja bárki is. Képzeld, hogy ott áll egy ember Jézus előtt és közli az ítéletnél, hogy: Fiam, Te azt hitted, hogy a Biblia amikor Mihályt említ, az én vagyok? Tévedtél, tehát el kell kárhoztassalak. Márpedig a válaszaitokból úgy tűnik, ez Jézusról a véleményetek. Majd kérdezzétek meg, hogy valóban ilyen kicsinyes-e. Szájkarate, Tesó, felesleges szócséplés, és nevetséges ítélkezés, semmi egyéb. Gondolkozz el rajta!

2017. nov. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 A kérdező kommentje:
Tesó (ha már ennyire jól ismerjük egymást), én nem azért tettem fel a kérdésemet, hogy magamat igazoljam! Itt valami nagy csúztatás van, tesó. Illetve, én a Bibliából írtam ki a verseket, amik persze kiragadott részek, mivel nem fogom ide bemásolni neked az egész könyvet, tesó. Én nem hiszem azt, hogy ÉN cáfoltalak volna meg, és ezt nem is így értettem, tesó, hanem úgy hogy van a te tanod, ami Bibliailag teljesen hibás, és van a Biblia, illetve Isten válasza, arra amit te vallasz, ami Biblikus és igaz, érted tesó? Én próbállak picit noszogatni, hogy olvasd a BIBLIÁT, de ne az Őrtornyot szennylapot (amit én mindig a Hustler férfi magazinnal tudok egy rangon említeni), és azt tanulmányozd. Tehát, mint írtam már rég, valóban kár a szócséplés és a szájkarate (ahogyan ezt te állítod), mert én a Bibliát hiszem, te pedig valami mást, tesó.
2017. nov. 28. 21:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!