Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény családok! Ilyenkor...

Keresztény családok! Ilyenkor mi a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Férjemmel mindkettőnknek második házassága a miénk.Mindkettőnknek van egy-egy gyermeke az előző házasságából, és van egy sajátunk is. Minden tökéletes, de egyetlen kérdés megkeseríti a kapcsolatunkat.Én nagyon szeretnék még egy gyermeket, ő viszont hallani sem akar róla. Fél éve gyermeket vártam, véletlenül alakult úgy. Nagyon boldog voltam, ő eleinte nem, de végül elfogadta.De sajnos 9 hetesen kiderült, hogy meghalt a Kisbabánk.Mindketten sírtunk.Ő nem szeret Róla beszélni, én viszont nem tudom túltenni magam rajta.Most méginkább szeretnék mégegy kisbabát.Úgy érzem, talán kicsit kárpótolna az elveszett Kicsikémért... De a férjem hajthatatlan. Ez nekem nagyon fáj és eltávolít tőle.Úgy érzem, nem is szeret igazán. Hiszen ha szeretne,ő is vágyna mégegy közös gyermekre...

Mit gondoltok erről? Mit tennének a helyemben?

Természetesen nem fogok ráerőszakolni úgy egy kis életet, hogy ő nem akarja. De úgy érzem, megfoszt attól, ami olyan sokat jelentene nekem, hogy még egy kisgyermek édesanyja lehessek.És ez nagyon elszomorít, kiábrándít...


2018. jan. 2. 21:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Milyen felekezethez tartoztok?
2018. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Miért pont a keresztény családokat kérdezed?
2018. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
29%
Nem rinyálnák még egy gyerekért! Nem kárpótolna az elvesztettért. Részben, mert nem biztos, hogy ezt kitudnád hordani. Másrészt elég lesz a meglevőket is felnevelni.
2018. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Azért a keresztény családokat kérdezem, mert szeretném tudni, hogy más hívő családban is felmerül-e ilyen probléma.Ha igen, hogyan oldják meg? Mi hívő katolikusok vagyunk.(Az első házassága mindkettőnknek érvénytelen egyházilag is.) De ne gondoljátok minket túlbuzgó szentfazéknak. Vasárnap járunk templomba, és Isten az életünk része. Talán az enyémé kicsit jobban, bár ő nevelkedett vallásos családban.

A gyermek Isten ajándéka, és úgy hiszem, hogy egy édesanya szívébe is a Jóisten ülteti el a gyermek utáni vágyat. De nem tudom, hogy az enyémbe miért, ha az övébe pedig nem...

2018. jan. 2. 21:51
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Várjál legalább egy évet, de akár többet is, és akkor kérdezz újra!
2018. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Most három gyerek mellé akarsz egy negyediket?
2018. jan. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Előre bocsátom, nem vagyok keresztény (vagyis meg vagyok keresztelve, de nem követem a vallást). Ugyanakkor nem tudom, miért lenne ez kizárólag keresztény kérdéskör, inkább érzem emberinek, családinak, ha megengeded. :-)


Először is: sajnálom, hogy elment a babád. Mi hamarosan készülünk gyerektervezésre a párommal, és én is félek tőle, hogy ez megtörténik.


Másodszor is: vannak itt kérdések, amiket meg kell válaszolni. Anyagilag menne még egy gyerek? Lenne neki elég hely úgy, hogy a többi gyerek nem szenved kárt figyelemben, szobában, anyagilag? Elég a férjed fizetése, ha még egy baba bejön, és neked otthon kell maradni? Korban még időben vagy?

Ezek a gyakorlati problémák.


Az érzelmi része... Szerintem nem lehet párhuzamot vonni aközött, hogy szeret-e a férjed és akar-e gyereket tőled megint. Hiszen van egy sajátja és van egy közös is! Nem tudom, mennyi idősek a gyerekek, de azért úgy érzem, nem huszonévesek vagytok.


De akart tőled gyereket, és el is fogadta azt, hogy megint terhes vagy, holott nem akarta eleinte. Ez szerintem azt jelenti, hogy szeret téged. Butaság azt gondolni, hogy csak akkor szeret, ha állandóan gyereket akar neked... Akkor szeret, ha veled marad, tesz a házasságotokért, a már meglévő gyerekekért, tisztességesen. Lehet nem vágyik rá, mert ő teljesnek érzi magát a két gyerekkel, mert ő boldog veled így, ahogy vagytok, mert úgy érzi, idős már hozzá, hogy teljes energiával felneveljen még egyet, és az is lehet, hogy már pihenne, nem a kicsi gyerekekkel foglalkozna. Mármint, nem úgy, hogy elhanyagolja őket, hanem már nem akarja magát alávetni teljesen egy kicsinek.


Ha viszont ez a gondolatod, hogy nem szeret téged és megfoszt valamitől, akkor vele kell megbeszélned őszintén, nincs más út.


Amúgy miért akarsz még egy gyereket? Van már kettő. Inkább keress magadnak valamit, ami lefoglal. :-) Foglalkozz a meglévővel.


A helyes döntés pedig: nem belelovalni magad buta gondolatokba, hanem őszintén megbeszélni a férjeddel az egészet. Ha szereted őt, akkor el tudod fogadni, hogy valamit ő nem szeretne. Ez sajnos olyan dolog, amiben nehezen lehet kompromisszumra jutni. Ha nem szeretne gyereket, de mégis lesz, lehet, hogy végül nagyon örülne neki (ami jó), de az is lehet, hogy egyáltalán nem, és az a családi életeteket fogja bántani, téged is, a gyereket is, őt is. Nekem olyan, hogy mintha inkább a gyereket akarnád nagyon, semmint a férjed... Beszélj vele.

2018. jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Az ő első gyereke nem velünk él, hanem az édesanyjával, de gyakran van nálunk ő is.

Sem a hely, sem az anyagiak nem lennének akadály.

Mindketten 35 évesek vagyunk.Úgy gondolom, még nem vagyunk öregek ehhez.

Én mindig is nagy családra vágytam, ő, most mondta, hogy nem. Pedig ők 6-an vannak testvérek, és gyönyörűen, szeretetben nevelték őket a szüleik. Most is csodás a köztük lévő szülők-gyerekek kapcsolat. Pont olyan, mint amilyenre én mindig is vágytam...

Azért a keresztény családokat kérdeztem elsősorban, mert sajnos manapság nagyon sok esetben, -tisztelet a kivételnek- nem érték már a család, a gyerekek..

Nekem viszont az életem értelmét jelentik.

Természetesen a meglévőkkel is foglalkozom, ami tőlem telik, maximálisan. Ők és a férjem a mindeneim.

Segítő szakmában dolgozom egyébként, amit imádok, tehát nem unalomból szeretnék újabb gyermeket. Hanem mert úgy érzem, Vele lenne teljes az élet..

2018. jan. 2. 22:31
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

Mivel az előző házasságotok istentelen volt, ezért sokat nem követelhetsz. Egy erősen vallásos ember lehet, hogy úgy mondaná, Isten büntetése ez a vetélés. Van rá példa a Bibliában.


Engem is az érdekelne, hogy ha van már közös gyerek is, akkor miért ragaszkodsz ennyire még egyhez?

A férjed ellenében is?

Úgy, hogy közben még szeretetlenséggel is megvádolod őt?

Valami itt nagyon nem stimmel.

Én is úgy érzem, hogy egyáltalán nem érdekel téged a férjed szándéka: mert neked kell, és kész.


Mondjuk, a megoldás itt tényleg nehéz... jobb lett volna még a házasság előtt tisztázni ezeket. Elég fontos kérdés, ugye.

2018. jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Először,a legfontosabbat:


A gyász traumáját az emberi psziché átlagosan 12 hónap alatt dolgozza föl.

Ha szellemileg egészséges gyermeket szeretnél felnevelni,el kell gyászolnotok mindannyiótoknak az elhalt magzatotokat!


Az új gyermek tervezését közösen kell elvégezni!


Erre jó módszer,az előzetes együtt imádkozás,saját szavaitokkal!Ha társad folyamatosan tapasztalja,hogy te mennyire vágyod az ő magzatát magadban hordozni,megszülni(az Istennek nem szokta senki sem megjátszani magát),férjed felfogja,mennyire fontos ez neked.


(Az imádságodban őszinte szavaiddal (férjed jelenlétében)mond el Istennek,hogy miért fáj magzatod elvesztése,és miért vágysz férjed magzatára.Ha férjed nem szeretne,vagy nem mer szívből fakadó imádságot elmondani,kérd meg,hogy olvasson fel,egy más által megfogalmazott imádságot!A házastársak hallható imádsága,lehetőleg egymás számára is hallható legyen.Ne szégyelld Isten előtt megvallani férjed iránti szerelmedet,tiszteletedet!Ha netán férjed nem akar együtt imádkozni veled,gyakorold ezt lefekvésetekkor egyedül,de számára is hallható módon!)

2018. jan. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!