Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény családok! Ilyenkor...

Keresztény családok! Ilyenkor mi a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Férjemmel mindkettőnknek második házassága a miénk.Mindkettőnknek van egy-egy gyermeke az előző házasságából, és van egy sajátunk is. Minden tökéletes, de egyetlen kérdés megkeseríti a kapcsolatunkat.Én nagyon szeretnék még egy gyermeket, ő viszont hallani sem akar róla. Fél éve gyermeket vártam, véletlenül alakult úgy. Nagyon boldog voltam, ő eleinte nem, de végül elfogadta.De sajnos 9 hetesen kiderült, hogy meghalt a Kisbabánk.Mindketten sírtunk.Ő nem szeret Róla beszélni, én viszont nem tudom túltenni magam rajta.Most méginkább szeretnék mégegy kisbabát.Úgy érzem, talán kicsit kárpótolna az elveszett Kicsikémért... De a férjem hajthatatlan. Ez nekem nagyon fáj és eltávolít tőle.Úgy érzem, nem is szeret igazán. Hiszen ha szeretne,ő is vágyna mégegy közös gyermekre...

Mit gondoltok erről? Mit tennének a helyemben?

Természetesen nem fogok ráerőszakolni úgy egy kis életet, hogy ő nem akarja. De úgy érzem, megfoszt attól, ami olyan sokat jelentene nekem, hogy még egy kisgyermek édesanyja lehessek.És ez nagyon elszomorít, kiábrándít...


2018. jan. 2. 21:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz:


Talán,férjedet a hideg kirázza,amint Isten előtt szerelmet vallasz neki,talán meg is kér,hogy ezt némán gyakorold.Ez esetben olyan helyen kell ezt gyakorolnod,ahol azt csak akkor hallja,amikor azt ő is hallani akarja.(Előbb-utóbb kíváncsi lesz,milyen titkos megbeszéléseid vannak másik szerelmeddel,aki maga az Isten.)

2018. jan. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Keresztény vagy, de nem tartod uradnak a fejedet. Talán nem a férj az asszony feje? Ha Isten gyermeket akar, a kövekből is utódot nemz neked. Neked nem elég az, amid van?
2018. jan. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
4%

10, 11!ez pont az, amit Jézus ajánlott?


" Mt 6,6

Te pedig a mikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, a ki titkon van; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván."

2018. jan. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
18%

12.Hsz!


A tények azt mutatják,hogy a kérdező követi Isten akaratát,Földünk betöltésével.

2018. jan. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

13.Hsz!


Érdekes módon,Jézus ezt ritkán gyakorolta,különben nem ismernénk az"Úri imádságot",vagy Jézus "Főpapi imádságát",a halottak feltámasztásáért mondott imádságait.

A puszta magányában Általa elmondottakat is kihallgathatták volna,ha nem lettek volna álomszuszékok.

2018. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%
Először is, nem jó, ha kárpótlásként vagy legalább részben kárpótlásként szeretnél egy gyereket. Ez valamilyen formában rányomná a bélyegét az életére. Másrészt, ha a férjed belemenne a kedvedért, de nem akarná szívből a gyereket, akkor igen valószínű, hogy talán egész életében az elvetettséggel küszködne. Bölcs dolog lenne részedről a dolgot letenni Isten elé, és kikérni a véleményét. Ha támogatja a dolgot, akkor a férjed szívét is meg tudja lágyítani,és a végén ő áll elő a dologgal, hogy szeretne még egy gyereket, anélkül, hogy te erőltetted volna. Ha pedig nem Isten van a kívánságod hátterében, akkor jobb, ha lemondasz róla, Isten ebben is a segítségedre lesz.
2018. jan. 3. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

Annyit tennék csak hozzá, hogy nem "csak" kárpótlásként szeretnék még egy gyermeket, hiszen, már Őt is örömmel fogadtam, Akit elveszítettük.

Tudom, hogy a leghelyesebb Isten elé tennem a gondomat,de ugye sajnos az ember gyarló, és önmaga (is) keresi a megoldást, a válaszokat..

Azt is tudom, hogyha pont az ellenkezőjét állítanám, hogy én nem akarok gyereket, sokkal több támogatóm, megértőm lenne, mert a mai világban -sajnos- ez lenne "természetesebb".

De mégis azt gondolom, hogy akarni egy gyermeket, sokkal inkább Istentől való gondolat, vágy, mint elutasítani..

2018. jan. 3. 06:20
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban feleség vagy. Ezt vállaltad függetlenül attól, hogy lesznek-e egyáltalán gyerekeitek vagy nem. Ha egyetlen gyermeketek sem lenne, akkor is a felesége lennél. Ne akarj jobban még egy gyereket, mint amennyire a férjedet akarod.


Igaza van annak, aki azt mondja, várj még, mert egyelőre még a gyász periódusában vagytok mindketten. Aztán majd lesz valahogy.


Attól ne pánikolj, hogy már 35 éves vagy. Később is lehet még gyereked, ha Isten is úgy akarja. És ha úgy akarja, akkor megadja a vágyat a férjednek is.

Ha pedig nem, annak is oka lesz. Isten már most is tudja, hogy hogyan fog folytatódni az életetek, ti meg talán csak később fogjátok megérteni, hogy miért lett úgy jobb, hogy nem lett még egy baba (ha nem lesz - de lehet, hogy lesz).

2018. jan. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 KZitus ***** válasza:
84%

Szia


Ilyenkor a keresztény családokban a Biblia tanácsa az, ami tartós békét hozhat mindkettőtöknek és az egész családotoknak.

Ha elkövettétek azt a hibát, hogy a gyerekvállalásról nem beszéltetek házaság előtt, akkor ezt legalább utóbb tegyétek meg.

Az írásod alapján tégedet csak az érzelmek vezetnek, amikor gyermeket szeretnél. Ismered a férjed nemleges válaszának az indokait?

Bármilyen döntést hoz, (az mellett, hogy te elmondod a saját elképzelésedet, és ha az ésszerű, akkor hidd el figyelembe veszi)azt neked feleségként el kellene fogadnod az 1Kor 11:3 szerint. Minden családot érintő kérdésben a férjnek kellene dönteni, hogy a család jól működjön, és Isten áldása legyen rajta. Ha nem ezt tesszük, az olyan, mintha az autóban két kormány lenne ami mögött a férj-feleság űl. Sok baleset érné szegény autót...mint a házaságok többségét éri is sajnos.

" De a férjem hajthatatlan. Ez nekem nagyon fáj és eltávolít tőle." - ez furcsán hangzik! Inkább úgy tűnik az fáj, hogy nem tudod az akaratodat rá kényszeríteni.

Ne nyaggasd mint Delila Sámsont, mert bele talál fáradni.

Amikor gyermeket szeretnél, akkor ne csak magadra gondolj, inkább az egész családra, milyen hatássl lesz ez rájuk az elkövetkező 20 évben. Akkor kellene gyermeket vállalni tudatosan, ha erre mindannyian vágytok.

Sajnálom az elvetélt gyermeket, és együtt érzek veletek. De az az eset teljesen más, mint a mostani helyzet, ne hasonlitsad össze, mert csak félrevezet.

Amint írtad jelenleg szép családod van. Ennek jó lenne örülni, és naponta hálát adni érte Istennek...a többit bizd rá, ha bizol benne...

2018. jan. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Sajnos az a baj, hogy azt mondja a férjem, hogy bár tudja, hogy semmi akadálya nem lenne a babának,ő maga sem tudja,hogy miért nem akarja mégsem.:(
2018. jan. 3. 21:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!