Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért foglalkoztatja az...

KZitus kérdése:

Miért foglalkoztatja az emberek többségét a vallás?

Figyelt kérdés

"Hány vallás létezik jelenleg a Földön, van-e erre vonatkozólag valamilyen becslés? Illetve mennyi létezhetett eddig?" - e kérdés miatt vetődött fel bennem a feni kérdés.


Mert sok ateista is van ezen az oldalon(akik ugye nem hisznek Istenben, sem a vallásokban), sokszor válaszolnak a kérdésekre, olykor bosszantóan(szórakoznak), olykor a válaszaikból látszik ők bosszankodnak...szóval így, vagy úgy, de mindenki foglakozik valamilyen szinten a vallással.

Miért lehet ez?, mi lehet ennek az oka?



2018. febr. 5. 08:12
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Tisztelt Vidiripi ! Buta vagy."


Akkor az vagyok. És mi a jelentősége a dolognak? Mivel ez egy viszonylagos dolog. Te is lehetsz buta attól függően hogy kihez viszonyítanak.


"A legtöbb ellenérved az, hogy vannak hasonló rossz esetek amiket nem a vallás okoz. Ez buta ellenérv!"


Mivel te olyan okos vagy akkor mik lettek volna az okos ellenérvek?

Mondjuk azért had jegyezzem meg hogy inkább az lett volna a célom hogy felhívjam a figyelmet a másik oldalra is. Mivel én tisztában vagyok vele hogy mindkét oldal esetében vannak pozitív és negatív dolgok is.


"Csak azért tűrjük el a vallás és annak hibáit mert vannak hasonlók amiket nem a vallás okoz?!"


Ugyan dehogy! Természetesen nem azért! Hanem azért mert amíg az ember lelki és szellemi lény is egyben és nem csak fizikai addig lelki szükségletei is lesznek!

A kíváncsiság az vajon egy fizikai dolog?


"TANULJ Történelmet és akkor nem mondasz ilyen butaságot! Euró kezdetén az összes technológiai dolog Kínából érkezett."


Ha ezt így gondolod akkor miért vád az hogy az egyház visszafogta a fejlődést? Kínában nem volt egyház és még sem fejlődött úgy mint Európa. Sőt a kínai birodalom a legrégebbi birodalom. Akkor miért nem? Sem Afrika sem Észak és Dél-Amerika!


"Milyen érdekes, hogy a technológia robbanás kezdete épen akkor indult amikor az egyház hatalma megtört és vezető szerepét átvették a kormányok."


Csakhogy kihagysz egy nagyon fontos momentumot a történetből. Miért is tört meg az egyház hatalma? Tévesen azt feltételezheted hogy a találmányok és egyéb tudományos dolgok miatt!

Bár egy találmányak valóban van hozzá köze. Vajon kitalálod e hogy melyik az?

S igen ebben is a kínaiak voltak az elsők, de Európában is feltalálták csak jóval később!

2018. febr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 Attila_the_hun ***** válasza:

Tisztelt Vidiripi!

Bocsánatot kérek a buta jelzőért. Nem volt szép dolog.

Egy adott nép fejlődését a földrajzi, környezeti, társadalmi elvei és mér számos dolog befolyásolja. Abban biztos vagyok, hogy a vallás visszahúzó tényező volt.

2018. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
0%
Vidi olyan szinten felhúzott a butaságod, hogy az hihetetlen, de holnap visszajövök, és teljesen feleslegesen eltöltök 20 percet azzal, hogy megcáfoljam az idióta kijelentéseid, amikre mégtöbb idióta kijelentést teszel majd, mert az úgy jó a lelkednek, de az hogy elgondolkozz azon, hogy mekkora baromságokban hiszel (és itt most nem is csak a vallásodra gondolok) az már túl sok lenne... Tényleg elképzelni nem tudom hogy megy a lélegzés és a válaszolgatás egyszerre, vagy szüneteket tartasz néha? Eh, jó éjszakát...
2018. febr. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Bocsánatot kérek a buta jelzőért. Nem volt szép dolog."


Fátylat rá, Attila a hun! Nem vagyunk tökéletesek!


"Egy adott nép fejlődését a földrajzi, környezeti, társadalmi elvei és mér számos dolog befolyásolja. Abban biztos vagyok, hogy a vallás visszahúzó tényező volt."


Szerintem nem a vallás volt a visszahúzó tényező hanem az egyház. És nem, a kettő nem ugyan az! Amiről írtam és nem reagáltál rá. Pont hogy a vallás volt az ami az egyház bukását okozta. Mivel az egyház olyan gyakorlatokat űzött amelyek nem része Jézus tanításának. Röviddel az előtt hogy elkezdődött a reformáció Guttenberg feltalálja a könyvnyomtatás technikáját. Addig igen csak körülményes volt sokszorosítani az írásokat és időigényes is! Ennek köszönhetően elkezdődhetett a Biblia sokszorosítása. Aztán jött Luther Márton aki nem az egyház általi tanítást hanem a Bibliában olvasható tanítást kezdi el fejtegetni. Ezt latinul írta meg. Majd le lett fordítva németre. Tehát lett igény a nemzeti nyelvű Bibliákra is. S miután az olvasni tudó emberek látták és olvasták hogy mi áll a Bibliában és mit mond az egyház rájöttek hogy a kettő nem fedi egymást! Ahogy te magad is írod földrajz, környezet, társadalom, és még számos dolog befolyásolja. Földrajz! Pont Németországban találták fel a könyvnyomtatás technikáját. S pont ezen időben élt Luther Márton és a felismerés is megtörtént! Majd meg is írta lefordították, terjedni kezdett és a többi már történelem.

Viszont azt kell hogy mondjam, hogy eljött az idő amikor lassan a technika lesz visszahúzó tényező! A fiatalok mennek az utcán de az iskolai szünetekben is gyakori kép hogy előre hajolva a mobilukat nyomkodják. Tisztelet a kivételnek, mert olyan is van, de a többségről van szó!

2018. febr. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!