Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért foglalkoztatja az...

KZitus kérdése:

Miért foglalkoztatja az emberek többségét a vallás?

Figyelt kérdés

"Hány vallás létezik jelenleg a Földön, van-e erre vonatkozólag valamilyen becslés? Illetve mennyi létezhetett eddig?" - e kérdés miatt vetődött fel bennem a feni kérdés.


Mert sok ateista is van ezen az oldalon(akik ugye nem hisznek Istenben, sem a vallásokban), sokszor válaszolnak a kérdésekre, olykor bosszantóan(szórakoznak), olykor a válaszaikból látszik ők bosszankodnak...szóval így, vagy úgy, de mindenki foglakozik valamilyen szinten a vallással.

Miért lehet ez?, mi lehet ennek az oka?



2018. febr. 5. 08:12
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
57%

Minden élő emberben van,egy "istenformájú űr"melyet csak Istennel lehet kitölteni.


Az emberek próbálják azt különféle hamisítványokkal(pénz,hatalom,emberek,tárgyak,eszmények,istenkék,stb.) megtölteni,de az egyik sem tölti ki bennsőjük űrjét.

2018. febr. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 követ62 ***** válasza:

Kedves Attila.

Na itt a hiba.

Hogy a nem hívők ismeret hiányában össze keverik Istent a pénz sóvár, hatalomra vágyó, alattomos, gonosz emberekkel. Olyat még nem hallottál, hogy valaki hamisan cselekszik a másik nevében?


Ugyan ez van a vallásban is. Akik inkább kiforgatják Isten szavát, hogy hatalmukat erősítsék.


De, ha tegyük fel nem nézzük a vallásokat, nem ugyan ezt teszik a pártok? Egymás ellen uszitják az embereket.

Úgy, hogy cseberből, vederbe. Ez a világ Sátán uralma alatt van és mindegy merre nézünk a gonoszság csak növekszik.


Igazi biztonságot Isten szava a Biblia alázatos, imádsággal való tanulmányozása adhat.

A Földet és a rajta lévő emberek összességét nem lehet megmenteni. Isten az egyénre koncentrál.


Mert Jézus akkor is jön, ha valaki nem hisz benne és akkor is meg lessz ítélve, ha most elutasítja. Senki nem hivatkozhat arra, hogy XY vallás rosszul mutatta be Őt. Akkor adva van a kérdés: "Miért nem jártál utánna magad?" Isten nem titokban cselekszik és a szükséges dolgokat le iratta a Bibiliában.

És nem mondhatja senki, hogy nem tudott róla. Mert mindenkit keres többször is.

Csak az EGÓT kéne félre állítani.

2018. febr. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
34%
Ateista vagyok, de rendesen zavar amikor a keresztények más vallások isteneit becsmérlik (43%), mivel valótlanabbak mint a tiétek?
2018. febr. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:

43-as hz


mi köze van a válaszodnak a kérdéshez?

2018. febr. 10. 13:59
 45/54 anonim ***** válasza:
Mert mindenki mint az oviba be akarja bizonyìtani h neki van igaza. Az emberek már nem szimpátia alapján ismerkednek hanem vallás alapján. Lassan a kórház nem gyógyít meg más vallású embereket, a betegek meg elvárják h a kórházban kint legyen a vallásuk jele. Èn ateista vagyok, de nem zavar h ki milyen vallású, a körülötte lévö jelenség zavar. Gondoljatok bele, hany haborut el lehetett volna kerulni vallasok nelkul? Nem lett volna se isis se mas terrorista csapat Allah nelkul es a world trade center is allna. A szulok meg elkergetik a gyerekuket csak mert nincs kepzeletbeli baratja... De ugye vallas = beke, a papok is bekesen megeroszakoljak a gyerekeket
2018. febr. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
32%

Vidiripi


"Évezredeken keresztül háborúkat szított"


Na persze! Az emberi birtoklási vágynak és hatalom éhségnek semmi köze hozzá!


"Elveszi az ember racionális észjárását"


Nagyon leszűkített gondolat! A történelmet vizsgálva. Ugyan is éppen hogy Európa volt a technikai fejlődés bölcsője. Miért nem Ázsia? Sokkal nagyobb területben és népességben egyaránt természeti kincseit nem is tekintve. Mivel Európa így kereszténység. De Kínában nem volt kereszténység tudományos dolgokban még is megelőzte Európa. De ott van Amerika észak és dél egyaránt! Vagy Ausztrália és Új-Zéland!

Inspirál a gondolkodásra ha helyénvalóan van kezelve hiszen gondolkodni kellene az olvasottakon. Az hogy ezt sokan nem teszik meg az nem a vallás hibája.

De nézzük napjaink világát. Az mennyire racionális gondolkodás hogy fiatalok tanulás helyett inkább minden mással foglalkoznak. Bár ez így túl tág fogalom hogy minden mással mert ez könnyen leszűkíthető. Ha fel kellene olvasniuk hangosan és folyamatosan hát bizony sokan bajban lennének.

- Racionális észjárás az hogy felrúgva házasságát és hátrahagyva 3 gyermekék lelép az egyik fél az új szerelem kedvéért? Milyen törést okoz ez a kiskorú gyermekekben és milyen hatással van a fejlődésükre.

- Vagy a fiatal aki meggyilkolja társát az mennyire racionális? És akkor az egyéb erőszakos esetekről nem is írtam.

Néhány példa!

A vallás nélküli világ az mennyire racionális? A reklámok, filmek, celebhírek, mennyire befolyásolják a racionális észjárást?


"ellentéteket okoz az emberek között, sok eseteben még az azonos istenhívők között is"


Rasszizmus! Az ember bármiben találhat olyat ami ellentétet válthat ki. Fociszurkolók, Hetero kontra homoszexuálisok, stb.


"most is zajlanak vallási háborúk"


És zajlanak még háborúk az olajért, területbirtoklásért, ásványkincs, hatalom, pénz és az egyik legnagyobb az ÁLLAMÉRDEK lásd USA!


"A vallás egy drog. Ugyanaz a mechanizmusa, hasonló a hatása és az is igaz, hogy függőséget okoz"


A modern világ is egy drog. Vedd el gyerektől a mobilját és nézd meg mi történik!

Tényleg hasonló lenne a hatása. És gyilkolnak is miatta hogy meglegyen a következő adagra való pénz?


"nagyjából 5000 vallást talált ki eddig az emberiség és az összes nép rengeteg időt, pénzt, energiát költött, költ most is rá, ami egy óriási hiba, hiszen sokkal fontosabb, értelmesebb dolgoktól veszi el a lehetőséget"


És mennyit költöttek háborúkra az emberek sokkal többet. Ha azt a rengeteg pénzt olyan tudományos kutatásokba fektetik amiknek nem a fegyver fejlesztés a célja akkor hol tartanánk?

[link]


"Ezek miatt a vallástalan és jó szándékú ember igyekszik menteni a menthetőt és azon fáradozik, hogy minél több embert tartson távol ettől a káros szenvedélytől. Ugyanakkor tudja jól, hogy aki már mélyen hívővé vált az menthetetlen, hiszen mint említett függőséget okoz."


Ahelyett hogy olyan dolgokra koncentrálnának mint hogy segítség az alkoholistákat, a kémiai drogokat használókat, szerencsejáték függőket, hajléktalanokat, testi fogyatékosokat, időseket, hátrányos helyzetű családban nevelkedő gyermekeket, árvákat, molesztálásán átesett gyermekeket (legtöbb esetben pont egy vér szerinti rokon az elkövető nagyon racionális), prostituáltakat, rabszolgamunkára kényszerítetteket, gyermekmunkásokat, háborús menekülteket, szegényeket!


Attila_the_hun ajánlom figyelmedbe! Sőt azt mondom hogy akkor mutass segítségnyújtásban példát. Hiszen te nagyon is jól tudod hogy mit kell tenni, csak azt nem értem hogy akkor miért nem teszed azt!

2018. febr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
55%

Válaszolnék egy-két nem nekem felvetett válaszodra Vidiripi:


"Na persze! Az emberi birtoklási vágynak és hatalom éhségnek semmi köze hozzá!"


De igen, ezért találta ki az ember a vallást, hogy hatalmat nyerjen, látom egy húron pendülünk.


A hosszú válaszodra:

Európa azért lett a technológia bölcsője, mert a racionalitást követő és a görög/egyéb ősi iratokat tanulmányozó tudósok a tömeget elnyomó egyház ellen való fellépésként mutatták be tanulmányaikat és találmányaikat. Érdekes, hogy a görögöknél elméletileg már lángszóró is volt, persze erre nincs bizonyíték egy-két iraton és festményen kívül, de rettenetesen sokat fejlődtek technológiát tekintve az akkori világhoz képest. A keresztények időszámításunk után kb. 1200 évvel hódítottak akkora területet, hogy világhatalommá váljanak, ebben a hódításban nem csak a fegyveres erők ledöntése, de azon civilek kivégzése is szerepet játszott, akik nem tértek át a keresztény hitre. Fontosnak tartom megemlíteni, hogy amikor az efféle mészárlásokról ír egy ateista, akkor a hívő első mondata, hogy "azok nem voltak igazi keresztények!", de amikor ugyanezen korokban létező keresztények által "létrehozott" technológiáról vagy orvostudományról van szó nagyon szívesen felhozzátok azt, hogy újraalkottak és tökéletesítettek pár, évszázadokkal előttük feltalált találmányt.

A válaszod többi felvetése nem kapcsolódik a vallásossághoz, egy ember vagy erkölcsös vagy nem, én sem ejtettem teherbe egy nőt sem ész nélkül és nem gyilkolászom halomra az embereket csak mert nem vagyok keresztény, pedig szerencsére már régóta nem vagyok keresztény.

A "reklámok, filmek, celebhírek" részt sem értem, hogy hogy kapcsolódik ide? De ha már a vallásnélküliséget írtad, elárulom, hogy az összes híresebb amerikai hírportál összesen 6 zsidó vallású ember kezében van, úgy néz ki mégsem az ateisták tolják a képedbe a celebhíreket, érdekes nem? :)


Következő részben nem értettem a rasszizmus felhozatalát, de egyébként itt egyetértek veled, az ellentétek és azok megbeszélése szükségesek a közös fejlődéshez.


"És zajlanak még háborúk az olajért, területbirtoklásért, ásványkincs, hatalom, pénz és az egyik legnagyobb az ÁLLAMÉRDEK lásd USA!"


Szóval ha nekik szabad nektek is, jó a logikátok. Az USA legalább olyanért harcol ami létezik.


"A modern világ is egy drog. Vedd el gyerektől a mobilját és nézd meg mi történik!"

Naaa, hát nem keresztény Európa technológiai fejlődésének köszönhetjük a mobiltelefont Vidi? :)

"És gyilkolnak is miatta hogy meglegyen a következő adagra való pénz?"

Telefonért valószínűleg nem, hacsak nem agyi sérült az illető, vallásért már gyilkoltak.


"És mennyit költöttek háborúkra az emberek sokkal többet. Ha azt a rengeteg pénzt olyan tudományos kutatásokba fektetik amiknek nem a fegyver fejlesztés a célja akkor hol tartanánk?"


A cikk írójának láthatóan nem erőssége a matematika, de ettől függetlenül a féligazságot írja. Kérdésedre válaszolva valószínűleg sokkal visszamaradottabbak lennénk, ugyanis a háborúknak köszönhetjük a bronzból vasba, a vasból pedig acélba való átlépést, de a rádiót és egy rakat más dolgot is.


"Ahelyett hogy olyan dolgokra koncentrálnának mint hogy segítség az alkoholistákat, a kémiai drogokat használókat, szerencsejáték függőket, hajléktalanokat, testi fogyatékosokat, időseket, hátrányos helyzetű családban nevelkedő gyermekeket, árvákat, molesztálásán átesett gyermekeket (legtöbb esetben pont egy vér szerinti rokon az elkövető nagyon racionális), prostituáltakat, rabszolgamunkára kényszerítetteket, gyermekmunkásokat, háborús menekülteket, szegényeket!"


Az általad megemlített összes ember számára van segítséget nyújtó, vallástól független szervezet, durva megtudni mi? A molesztálást elkövető egyén pedig nagyon sok esetben egy egyházi személy... de nem is értem, Magyarország nagy része keresztény, így gondolom azt is tudod, hogy az itt elkövetett (sajnos elég magas létszámban létező) családon belüli molesztálások/nemi erőszakot elkövető személyek magas százaléka keresztény... itt sem a vallás/vallásnélküliség az oka, hanem az ember agyában lévő fertő, ami nem Sátán vagy bármilyen démon műve, hanem valamilyen betegségek okozata. Ebben a részben kivételesen nem a vallásod támadom, hanem a valóságot védem, tekintve hogy te itt kiemelten a vallás nélkülieket okoltad, de mindkét félnél ugyanúgy vannak baromállatok, ennek nincs köze a bibliádhoz, vagy akármilyen más vallási irathoz.


Azt pedig kifejezetten nem értem, hogy honnan veszed, hogy a számodra ismeretlen válaszoló nem segít senkinek? Én ateistaként megtettem eddig minden tőlem telhetőt (anyagilag nem vagyok a toppon, így csak a tetteimben nyilvánul meg), hogy olyan rászorulókon segítsek, akik megérdemlik.

2018. febr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
Az mozgatja a mindennapjait. Igyekeznek a saját hitvallásukhoz hűen élni, betartani a saját elveiket, megfelelni azoknak.
2018. febr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"De igen, ezért találta ki az ember a vallást, hogy hatalmat nyerjen, látom egy húron pendülünk."


Ezzel csak egyetlen baj van! Ha a keresztény vallást azért találták ki hogy általa hatalmat nyerjenek akkor ez a világ legbénább próbálkozása volt!

A hatalom szerzésnek tényleg ez lenne a módja? Máté 5:44 Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket,


"Európa azért lett a technológia bölcsője, mert a racionalitást követő és a görög/egyéb ősi iratokat tanulmányozó tudósok a tömeget elnyomó egyház ellen való fellépésként mutatták be tanulmányaikat és találmányaikat."


Jó akkor, még azt is magyarázd el nekem hogy az egyház miért nem fordíttatta le nemzeti nyelvekre a Bibliát? Mert úgy veszem észre hogy van egy fajta látásod ez ügyben!

Egyébként milyen találmányokról van szó?


"A keresztények időszámításunk után kb. 1200 évvel hódítottak akkora területet, hogy világhatalommá váljanak, ebben a hódításban nem csak a fegyveres erők ledöntése, de azon civilek kivégzése is szerepet játszott, akik nem tértek át a keresztény hitre. Fontosnak tartom megemlíteni, hogy amikor az efféle mészárlásokról ír egy ateista, akkor a hívő első mondata, hogy "azok nem voltak igazi keresztények!"..."


Mert ez az igazság! Ugyan is keresztény az aki Jézust igyekszik követni az életében. Bizonyítsd be nekem hogy Jézus tanításába belefér az hogy civileket végezzenek ki és hogy katonai erővel hódítsanak meg területeket! S újfent kérdezem hogy amikor ezek a dolgok történtek az egyház miért nem fordíttatta le a Bibliát nemzeti nyelvekre? Hiszen állításod szerint ezek az emberek már kereszténynek számítanak. De akkor ki is a keresztény?

Ha én felveszek egy FTC-s pólót akkor én már szívvel-lélekkel csapatdrukker vagyok?


"...de amikor ugyanezen korokban létező keresztények által "létrehozott" technológiáról vagy orvostudományról van szó nagyon szívesen felhozzátok azt, hogy újraalkottak és tökéletesítettek pár, évszázadokkal előttük feltalált találmányt."


Akkor kérlek világosíts fel ezekről a dolgokról mert én ilyesmiről nem tudok. Így majd ezekkel is tudok érvelni. Viszont korábbról és az én részemről ilyen írásokat nem fogsz találni. De világosíts fel erről hogy én is beállhassak a sorba és hangoztathassam ezt!

A másik dolog pedig az lenne amennyiben ez igaz. Miért nem került be az általános tantervbe legyen az általános iskola vagy a középiskola? És szeretnélek emlékeztetni rá hogy kommunizmus volt kis hazánkban is. És én nem emlékszem hogy ilyesmit tanítottak volna annak idején. De javíts ki ha tévedek!


"A válaszod többi felvetése nem kapcsolódik a vallásossághoz, egy ember vagy erkölcsös vagy nem, én sem ejtettem teherbe egy nőt sem ész nélkül és nem gyilkolászom halomra az embereket csak mert nem vagyok keresztény, pedig szerencsére már régóta nem vagyok keresztény."


Ó...te is azt hiszed hogy csak ennyiről van szó? Épp ez lenne a lényeg hogy nem csak a vallással van a gond sőt nem is a vallással van a gond hanem az emberekkel és a vallásos emberekkel. Az hogy te nem ezt tetted az miben mentesíti a többi embert a tette alól? Nagyapám sem volt keresztény és ő sem gyilkolászta halomra az embereket! Apám sem volt keresztény és ő sem gyilkolászta halomra az embereket. A testvérem sem keresztény eddig még nem ölt meg senkit. És én sem gyilkolásztam halomra embereket! Te soha nem is voltál keresztény csak azt hitte hogy az vagy. Így tényleg szerencse hogy már nem tartozol oda ahová anno tartoztál.

- Én meg nem voltam mindig hívő ember! Életem eddigi legnagyobb részét úgy éltem le hogy nem érdekelt Isten, Jézus, Biblia és semmi ezzel kapcsolatos! Ha csináltam valamit a lényeg az volt hogy ne bukjak le és kész! Az hogy ez másnak kár lett az nem volt fontos. Kit érdekel ha nem bukok le!


"A "reklámok, filmek, celebhírek" részt sem értem, hogy hogy kapcsolódik ide? De ha már a vallásnélküliséget írtad, elárulom, hogy az összes híresebb amerikai hírportál összesen 6 zsidó vallású ember kezében van, úgy néz ki mégsem az ateisták tolják a képedbe a celebhíreket, érdekes nem?"


Származású és hidd el hogy nagy különbség valaminek látszani vagy aszerint élni!

Tudod van a látszat hogy tisztes férj és apa. Aztán évekkel később meg kiderül hogy csak épp azzal nem csalta meg a feleségét akivel nem tudta! De hogy legyen valami híres ember viszonyítási alapnak: John Fitzgerald Kennedy


"Következő részben nem értettem a rasszizmus felhozatalát, de egyébként itt egyetértek veled, az ellentétek és azok megbeszélése szükségesek a közös fejlődéshez."


Attila a hun úgy hozta fel hogy a vallás ellentéteket szül. Ez igaz is de nem kell ahhoz semmilyen vallás hogy ellentétek merüljenek fel. Akkor egy egyszerűbb példa hátha azt már érteni fogod. Testvérpár nagyon jól meg van. Aztán a szülők meghalnak és a testvérpár összeveszik az örökségen! A rasszizmus is ugyan ez. Nincs vallási vonatkozása sőt épp hogy el kellene fogadni a más rasszhoz tartozókat és még is vannak olyanok akik nem ezt teszik.


"Szóval ha nekik szabad nektek is, jó a logikátok. Az USA legalább olyanért harcol ami létezik."


Nem! Itt a tévedés és ezért nem voltál te soha keresztény mert ha az lettél volna akkor nagyon is jól tudnád hogy NEM, NEM LENNE SZABAD! Csak épp nem azt teszik ami írva van! Ez emberi viselkedés!

Miért harcol az USA, elárulnád? Vagy az olajra gondolsz?


"Naaa, hát nem keresztény Európa technológiai fejlődésének köszönhetjük a mobiltelefont Vidi?"


Nem tudom lehet hogy azt is a görögök találták ki én meg egész Európának tulajdonítom!

De ez teljesen mindegy. Próbáld ki vedd el a gyerektől a mobilt 1 hétre és majd meglátod!


"Telefonért valószínűleg nem, hacsak nem agyi sérült az illető, vallásért már gyilkoltak."


De igen telefonért is gyilkoltak már!

[link]


"A cikk írójának láthatóan nem erőssége a matematika, de ettől függetlenül a féligazságot írja. Kérdésedre válaszolva valószínűleg sokkal visszamaradottabbak lennénk, ugyanis a háborúknak köszönhetjük a bronzból vasba, a vasból pedig acélba való átlépést, de a rádiót és egy rakat más dolgot is."


Na majd ha a te családodat bombázzák le akkor ezzel vigasztalódj hogy az ő életük áldozat a tudomány oltárán! Ugyan is a háború nem csak játék és mese!


"Az általad megemlített összes ember számára van segítséget nyújtó, vallástól független szervezet, durva megtudni mi?"


Miből gondolod hogy nem voltam az egyik ilyenben?


"A molesztálást elkövető egyén pedig nagyon sok esetben egy egyházi személy... de nem is értem, Magyarország nagy része keresztény, így gondolom azt is tudod, hogy az itt elkövetett (sajnos elég magas létszámban létező)..."


Nem! Tévedés! A legtöbb esetben vér szerint rokon vagy a család közvetlen barátja! Olvass szakirodalmat a témában. A második helyen állnak az állami gondozottak! És ez tény!

Dehogy keresztény csak annak vallja magát! Voltál már disznóvágáson életedben?


"...családon belüli molesztálások/nemi erőszakot elkövető személyek magas százaléka keresztény... itt sem a vallás/vallásnélküliség az oka, hanem az ember agyában lévő fertő, ami nem Sátán vagy bármilyen démon műve, hanem valamilyen betegségek okozata."


Aha csak akkor azt nem értem hogy a szülők miért nem fogják fel azt hogy egy betegség és nem kell haragudni a molesztálóra. Sőt el is kell engedni a gyógykezelés után.

[link]


"Ebben a részben kivételesen nem a vallásod támadom, hanem a valóságot védem, tekintve hogy te itt kiemelten a vallás nélkülieket okoltad, de mindkét félnél ugyanúgy vannak baromállatok, ennek nincs köze a bibliádhoz, vagy akármilyen más vallási irathoz."


Attila a hun meg csak és kizárólag a vallásosokat okolta. Pedig épp ez lenne a lényeg amit te is írsz.

Az hogy mindkét oldalon vannak ahogy te fogalmazol - baromállatok - s így én is a valóságot igyekszem védeni azzal hogy rámutatok arra hogy mi a helyzet a másik oldalon. Pont ez lenne a lényeg hogy ne egyoldalú legyen a dolog és engem most csak is ez motivált. És nem a vallás nélkülieket okoltam csak te ezt nem vetted észre.

Ugyan is mit írtam én a vége felé a kommentemben? Idézem neked: "Attila_the_hun ajánlom figyelmedbe! Sőt azt mondom hogy akkor mutass segítségnyújtásban példát. Hiszen te nagyon is jól tudod hogy mit kell tenni, csak azt nem értem hogy akkor miért nem teszed azt!"


Minden amit írtam az neki szólt elsősorban és nem többesszámban értendő. Ha csak nem egy csoportot képvisel Attila a hun! De ilyenről nem tudok!


"Azt pedig kifejezetten nem értem, hogy honnan veszed, hogy a számodra ismeretlen válaszoló nem segít senkinek?"


Anyám borogass! Honnét veszed hogy egyáltalán nem ismerem? Te új vagy a vallás rovatban azt lemerem fogadni!

2018. febr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 Attila_the_hun ***** válasza:

Tisztelt Vidiripi ! Buta vagy. A legtöbb ellenérved az, hogy vannak hasonló rossz esetek amiket nem a vallás okoz. Ez buta ellenérv! Az egyik rossz egyáltalán nem lesz kevésbé rossza attól, hogy másik rossz is. Csak azért tűrjük el a vallás és annak hibáit mert vannak hasonlók amiket nem a vallás okoz?!


"Ugyan is éppen hogy Európa volt a technikai fejlődés bölcsője. Miért nem Ázsia? "


TANULJ Történelmet és akkor nem mondasz ilyen butaságot! Euró kezdetén az összes technológiai dolog Kínából érkezett. Ilyen volt a porcelán, illetve a lőpor is. Európában a felfedezések többsége az elmúlt 200 évben történt, a polgáriasodás, az államosítások után. Milyen érdekes, hogy a technológia robbanás kezdete épen akkor indult amikor az egyház hatalma megtört és vezető szerepét átvették a kormányok. Amíg Európában a keresztény egyház hatalmaskodott, úgy közel 1800 éven át, gyakorlatilag arasznyi fejlődés történt és a hatalma elvesztését követően exponenciálisan nőt az ipari fejlődés.

2018. febr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!