Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért foglalkoztatja az...

KZitus kérdése:

Miért foglalkoztatja az emberek többségét a vallás?

Figyelt kérdés

"Hány vallás létezik jelenleg a Földön, van-e erre vonatkozólag valamilyen becslés? Illetve mennyi létezhetett eddig?" - e kérdés miatt vetődött fel bennem a feni kérdés.


Mert sok ateista is van ezen az oldalon(akik ugye nem hisznek Istenben, sem a vallásokban), sokszor válaszolnak a kérdésekre, olykor bosszantóan(szórakoznak), olykor a válaszaikból látszik ők bosszankodnak...szóval így, vagy úgy, de mindenki foglakozik valamilyen szinten a vallással.

Miért lehet ez?, mi lehet ennek az oka?



2018. febr. 5. 08:12
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:

nem kell hinni Sátánban ahhoz, hogy irányítani tudják(a démonaival együtt), és beolyásolni az ember gondolkodását.

Az Édenben is "elbújt", nem mert szemtől szembe beszélni Évával. Elérte a célját "közvetítőn" keresztül is. Ma miért ne tudná?

Azt, hogy Isten van, létezik, Sátán és démonai pontosan tudják! De ettől még nem lesznek helyeseltek Isten előtt, sőt "Ugye hiszed, hogy egy Isten van? Jól teszed. Csakhogy a démonok is hiszik, és rettegnek." Jak 2:19

Tehát csupán csak az, hogy hisszük Isten létezését nem sokat ad...

2018. febr. 5. 17:14
 22/54 anonim ***** válasza:
67%
21: Akkor szurkoljunk, hogy végig az ateistáknak volt igazuk, és nincs sem isten, sem sátán. Különben jó nagy szarban lennénk mind. :D
2018. febr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésre:


Minden embert foglalkoztat valamilyen szinten a"vallások"kérdése,mert belénk van teremtve a Teremtő létének tudata,amelynek elfojtására,némelyek ádáz küzdelmet folytatnak önmagukkal.


15.Hsz!


Valóban sok zavar van a "hit,hiszékenység,vallás,egyház"fogalmak értelmezésében,s a tied is ilyen zavaros.


Abban igazad van,hogy a három fogalom egészen eltérő jelentéssel bír,és nem feltétlen feltétele egyik,a másiknak.


Hit:

Abban lévő bizalom,hogy amit nem érzékelek,az van.


Hit lehet egy társ hűségében való bizalom épp úgy,mint Isten-istenek nemlétének feltételezése,s hit lehet Isten létének bizonyossága,az eddigi tapasztalatokra épülve.


Hiszékenység:

Olyan feltételezés,ami nem alapszik semmilyen megtapasztaláson,vagy az olyan feltételezés,ami a megtapasztalásokat meghazudtolja,valamilyen akarati tényező miatt.(Pl.azok a németek,akik hinni akartak "felsőbbrendűségükben")


Vallás:

Egy olyan dogmatikai rendszer,amely ideológiai megállapítások rendszerét(dogmákat) állítja fel a világ létrejöttéről,viselkedési normákról,formaságokról.

(Természetesen ide tartoznak az Istennel,istenekkel,és az istentelenséggel megfogalmazott dogmák rendszerei is.)


Egyház(eklézsia):

Olyan társadalmi szervezet,ahol különböző nézetű emberek,közösségek életét befolyásoló dolgokat vitatnak meg.(A szó eredeti értelme szerinti eklézsiák megszűntek,vagy átalakultak önkormányzati testületekké,melyek pártcsatározások színtereivé váltak.)

A kereszténység,a világ legismertebb egyháza,melynek tagjai,különböző vallás felekezetekben találhatók meg.Azokban képviselik Isten jellemét szavaikkal,és tetteikkel,életükkel.

2018. febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:

19,Hsz!


Súlyos tévedés:

"az ateista is hisz. Ő abban hisz, hogy"

...hogy végre a hívők felfogják, hogy az ateista NEM HISZ vallásos dolgokban!

EZÉRT ateista!"


Legtöbb Istenben bízó tudja,hogy az ateisták HISZNEK az istentelenség dogmáiban,és vallásában(többé,kevésbé).

Ezért vannak itt a"vallás"rovatban,és vehemensen az védik önmagukban tomboló istentelenségüket.

2018. febr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:

10-es hozzászóló vagyok.

Igen, más a véleményem, és mivel azt írtad szívesen olvasnád, ezért le is írom.

Először is, szerintem igen is meg KELL valakit ítélni az alapján, amit látunk belőle, ezzel kerülhetjük el azokat az embereket, akikkel nem szívesen társalognánk. Abban viszont egyetértek, hogy nem tudhatjuk miért írta azt amit, nekem is van rengeteg olyan válaszom, amit épp rossz passzban írtam, és egyáltalán nem úgy gondolom alaphelyzetben a dolgokat, mint amit azokban írtam és bizonyára másnak is vannak ilyen hangulatváltozásai, de ettől függetlenül ítélkezni szabad és természetes, és mint láthatod az ítélet változhat több információ hallatán. :)


Másik dolog amiben nem értünk egyet az a sátános dolog, nem ő vagy isten mossa az emberek agyát, hanem a vallás, azt felhozni érvként, hogy az "édenben" is átverte az embert nem helytálló, tekintve, hogy az édenre sincs semmilyen bizonyíték és mi ateisták nem is hiszünk benne.


Egyébként olvastam a bibliát, többször is, mint írtam az ellenszerét keresem a vallásnak, ezt csak annak megismerésével lehet megtalálni.

2018. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
61%
A vallás olyan szerves része a kultúrának, ami mellett nem mehetünk el szó nélkül, akár elhisszük, amit képvisel, akár nem. Bármilyen nemzet történelmét is akarjuk megismerni - gondoljunk csak vissza az iskolai történelem órákra, főleg azok, akiknek még normális oktatásban volt része -, az adott területen irányadó vallás az, ami alapjaiban határozza meg az adott nemzetre jellemző kultúrát, művészetet, és általuk az általános gondolkodásmódot.
2018. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Számomra az az oka, hogy foglalkozok vele, mint orvosnak a rákkal való foglalkozás, keressük az ellenszert, mert fertőnek és undorítónak találjuk."


Érdekes hasonlat! Szeretném felhívni a figyelmet hogy sok betegségnek megvan az ellenszere és mégsem tűntek el végleg!


Kérdezőnek!


Azért mert az ember nem csak fizikai lény de szellemi és lelki is! S amíg ez így marad addig megmarad a többi is!

2018. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
37%
Van,akinek az adja az erőt az élethez , hogy érdemes még élni, nekifutni, és életben maradni; és hogy tartja bennük is a lelket, hogy nem jött még el az ő idejük meg ilyesmik talán.
2018. febr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 követ62 ***** válasza:
30%

Azért, mert Isten minden ember szívébe "hagyott" egy űrt, egy vágyakozás Isten iránt.

Van aki Őt keresi meg, de sokan vannak akik pótszerekkel töltik ki.

Evolúció, buthizmus, hinduizmus, egyéb más vallások. Akohol, drog, munka, irányultság, pénz stb.


Vagy ahogy Jézus fogalmazta meg akkor Saulnak a későbbi Pál apostolnak. Ap.Csel.26:14. "Nehéz neked az ösztön ellen rugodoznod."

Szerintem ugyan ez játszódik le azokban akik hitetlenül ide jönnek, mert érzik ugyan a késztetést, de maguknak sem merik bevallani. Sőt el nyomják az elején felsorolt dolgokkal.


Isten mindenkit keres sokszor, de el jön az idő amikor annyiszor mondanak nemet a Szentlélek késztetésére, hogy elkövetik a Szentlélek elleni bűnt és akkor annyi, nincs tovább. Sajna marad a kárhozat.

2018. febr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
56%

29: Tévedés. Az emberekben az hagy űrt, hogy nem ismerhetnek engem, vagy hogy soha nem lehetnek olyan csodálatosak, mint én. Ezt próbálják kitölteni olyan blődségekkel, mint a vallás ;)

(Remélem, nem tartasz pofátlannak és nagyképűnek fenti kijelentéseimért, elvégre szerinted isten is pont így gondolkodik. Ő meg mindannyiunkban ott van, nem igaz?)

2018. febr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!