Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Homoszexuális irányultságú...

Homoszexuális irányultságú emberként mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Túl vagyok a harmincon,még sosem volt párkapcsolatom.A felszínen mindenki egy barátkozó,nyitott embert lát,ami szintúgy a természetem része.Ennek ellenére nagyon kevesen tudják,hogy mekkora magány és belső űr van bennem a vágyaim miatt.Tizenévesen sokat imádkoztam Istenhez,hogy szabadítson meg ezektől a vágyaktól.Sajnos azóta is megmaradtak.Azóta olyan szorongásokat okozott már ez,hogy egy idő után befuccsolt az egyébként bár nagy erővel,de kifelé egészen sikeresen (nagyrészt) látszatvilágom.Pszichiáter által felírt nyugtatókat szedek (nem vagyok pszichiátriai beteg!) a szorongásaimra,több pszichoterápiára is jártam,de igazán senki sem segített.Keresem a homoszexualitásból való kiutat,azt is,hogyan tudnék az ellenkező nemem felé mást is érezni sima barátságnál vagy szimpátiánál,de azóta is kizárólag azonos neműek felé vannak ilyen érzéseim.Nem találom mi ebből a kiút és egyre kevésbé látom a perspektívát.Mitévő legyek?:(

2018. febr. 17. 17:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/161 anonim ***** válasza:
77%
A vallásodba fogsz belehalni, mert a normális egészséges életedbe rondít bele! Hazudoznod kell, nem élhetsz nemi és párkapcsolati életet, magányos vagy, feszült vagy, gyógyszerrel mérgezed a szervezetedet élethosszig, mindezt azért, mert isten valamit mondott, ugyan nem neked, de a papok azt mondták, hogy mondta ... Ne áltasd magad ilyennel hogy 'nem mindenkinek' sikerült kikecmeregnie belőle. Senkinek sem sikerült!
2018. febr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/161 anonim ***** válasza:
96%

19. vagyok. Most csak a dolog "világi" részéhez fogok hozzászólni.

Titkolózol, mellébeszélsz, ezzel egyenes arányban növekszik benned a szorongás. Ember, ebbe így tényleg belerokkansz! Nincs egy ember, akiben meg tudnál bízni? A pszichológusodon kívül - bár már az is eredmény, ha neki meg tudtál nyílni teljesen.

Azzal egyetértek, hogy a magánélet nem való a munkahelyre... ez különösen igaz rád, hogyha tanár vagy. Sajnos tanárként elég kockázatos lenne, ha ez kiderülne rólad, valószínű, hogy félreértenének sajnos. De az iskolán kívül, ahol tanítasz, vannak barátaid? Nekik elmondhatnád. És akkor legalább az is kiderülne, hogy mennyire jó barátok. Vagy beszélhetnél erről egy pappal/lelkésszel, nekik is az a dolguk, hogy segítsenek, nem az, hogy elítéljenek.

Mint ex-szorongós, nagyon jól tudom, hogy a szorongás mennyire tönkre tudja tenni egy ember életét! És hogy mennyire felesleges... Ez komoly dolog! Ha valami, akkor a szorongás valóban ördögtől való! Ettől kellene megszabadulnod! Hosszútávon nem opció az, hogy szerepeket játszol, titkolózol, ezt nem lehet sokáig csinálni. Feltéve, ha egészséges akarsz maradni. Az egészséged pedig az Istentől kapott legnagyobb ajándék, becsüld meg!

Javaslatom: kérd Istent arra, hogy ha már a homoszexualitást nem veszi el tőled, akkor legalább a szorongást vegye el. Adjon erőt a mindennapi harcaidhoz. Adjon melléd megértő és elfogadó embertársakat. És ne feledd: Isten senkire nem rak nagyobb terhet, mint amit elbír! Te valamiért ezt kaptad, nem tudjuk, miért, és nem is fontos, de ezzel kell boldogulnod. Lehetséges!

Majd írj még, hogy mi újság veled. Írhatsz privátot is, ha gondolod.

2018. febr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/161 A kérdező kommentje:
Sehol nem írtam olyat,hogy ne lennének barátaim.Hárman tudják is,és elfogadnak ìgy.Bár egyikük részben érintett,biszexuális.Azóta megházasodott és gyeremet várnak.Érték,hogy így ia szeretnek.Egyre ritkábban tudunk beszélgetni,a legtöbb idöt a párjukkak töltik,amit megértek.Jólesik,hogy támogatnak.De sajnos a kìnzò magányt,űrérzést és szorongást ez sen mulasztotta el.Semmi sem...
2018. febr. 18. 23:32
 24/161 anonim ***** válasza:
36%

A magányt csak egy társ tudná elmulasztani, de mivel azonos nemű társat nem akarsz magad mellé választani, ezért az soha nem fog elmúlni. Ellenkező neművel hiába is jönnél össze, mellette épp ugyanúgy magányos lennél, mint nélküle, hiszen nem rá vágysz. Ráadásul az ő életét is épp úgy tönkretennéd, mint a sajátodat azzal, hogy csak áltatod hazugságokkal.

Ha már mindenképpen heterót akarsz játszani, akkor keress egy önmagát gyűlölő leszbikust és gyere össze vele. Jól kiegészítenétek egymást. Habár kevésbé magányos attól sem lesztek, se te, se ő. De legalább a heteró nőket hagyd ki ebből!

Bőven elég, ha csak a saját életed teszed tönkre a saját hülyeséged miatt, máséba ne rondíts bele!

2018. febr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/161 anonim ***** válasza:
5%
Hazugságban, önmagadat megtagadva akarsz élni? Hajrá, csak ne rángass bele senki mást: se nőt, gyereket meg pláne ne.
2018. febr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/161 A kérdező kommentje:

Mert nyílván az a szándékom,hogy bárki életét tönkretegyem.."Köszönöm" az utolsó két hozzászóló hatalmas jóindulatát.Ha ilyet láttatok azt miért kell rögtön rám vetíteni úgy,hogy nem is ismertek?

Bármennyire is hihetetlen a rosszhiszeműségeteknek (szigorúan csak az utolsó két hozzászólóra értem!),sosem állt szándékomban úgy családot,vagy akár párkapcsolatot alapítani,hogy a másik felet becsapjam.Elkeserítő,hogy azért mert van egy tulajdonságom,amiről nem tehetek és emellé szorongás járul,hirtelen már én lettem a szemét aki mások életét készül tönkretenni.Ha ez megmutatja a rosszindulatotokat és rosszhiszeműségegeteket NEM fog ilyen történni.Köszönöm mégegyszer ezt a hatalmas jóindulatot és általánosítást!

2018. febr. 19. 19:38
 27/161 A kérdező kommentje:

"Ha ez megmutatja a rosszindulatotokat és rosszhiszeműségegeteket NEM fog ilyen történni.Köszönöm mégegyszer ezt a hatalmas jóindulatot és általánosítást!"

Javítva: Ha ez megnyugtatja.


És még elkeserítőbb,hogy egy nagyrészt keresztény fórumon kell ilyet olvasnom.Hatalmas csalódás.Képzeljétek el,hogy létezik olyan,hogy van aki ilyen vonzalmakkal sem tervezi mások hazugsággal való tönkretételét,bármennyire is nem fér bele ez a rosszidulatú világotokba...Igazán biztató ez az általánosítás,hogy még nyomorultabbul érezzem magam egy olyan dolog miatt,amit én sosem akartam és sosem választottam...De nyílván emiatt majd másokat fogok tönkretenni.Ilyen tömény rosszindulattal régen találkoztam...

2018. febr. 19. 19:41
 28/161 A kérdező kommentje:

"De legalább a heteró nőket hagyd ki ebből!

Bőven elég, ha csak a saját életed teszed tönkre a saját hülyeséged miatt, máséba ne rondíts bele!"


"Hazugságban, önmagadat megtagadva akarsz élni? Hajrá, csak ne rángass bele senki mást: se nőt, gyereket meg pláne ne."


Én mégis HOl írtam ilyet,hogy hetero nőket és gyerekeket ebbe belerángatnék?? SOHA nem állt ilyen szándékomban.Miért kell rámvetíteni úgy,hogy nem is ismertek??Mire jó ez?Ettől érzitek jobban magatokat hogy belerúgtok a másikba?

2018. febr. 19. 19:44
 29/161 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz a 24-essel és 25-össel, felejtős, szóra se érdemes. Olyan állítás ellen keltek ki, amilyet se sose mondtál. A lényeggel foglalkozz.
2018. febr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/161 anonim válasza:
84%
Elkell fogadnod magad úgy ahogy vagy! A vallásos idiótaságall meg ne foglalkozz! Az állatvilágba is létezik akkor biztos ők is pokolra jutnak majd... ugyanmár! Azt már nem is taglalom hogy a papok többsége az és azért rontják meg a ministránsok mert nemgyőzik magukba elnyomni ezt...akkor ki a pedofil... könyörgöm már...
2018. febr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!