Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények kihez imádkoznak?...

Keresztények kihez imádkoznak? Atyához, Jézushoz vagy a Szent Szellemhez?

Figyelt kérdés
Biblia alapján az Atyához kell, de sok keresztény Jézushoz is imádkozik. Szent Szellemhez viszont nem igazán imádkozik senki. Szabadon választható vagy mindháromhoz kellene?

2018. márc. 13. 09:35
1 2 3 4 5 6
 31/60 A kérdező kommentje:
Fentebb még azt írtad az Atyához nem imádkozhatunk közvetlenül. Jézushoz és a Szent Szellemhez viszont lehet. Ha három már igazából egy, miért kell megkülönböztetni őket?
2018. márc. 13. 20:46
 32/60 anonim ***** válasza:
Most akkor Jézus nem maga az isten?
2018. márc. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:

# 31

Mert amúgy 3 és csak akkor 1 ha felmerül hogy ez mégis hogy lehet egy isten hitű vallás.

2018. márc. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 A kérdező kommentje:

"Mert amúgy 3 és csak akkor 1 ha felmerül hogy ez mégis hogy lehet egy isten hitű vallás."



Hát igen, jogos. Azt mondják egy Isten van, de ahhoz hogy imádkozz az egy Isten egyik személyéhez, a másik személy közbenjárást kell kérned, aki amúgy ugyanaz az egy Isten. Ha erre rákérdezel hogy is van, az a válasz hogy te kereszténygyűlölő vagy ahogy a 68%-os is tette. Persze magyarázat az nincs.

2018. márc. 14. 08:40
 35/60 anonim ***** válasza:
Olvass vissza más kérdésed alatti válaszokat és próbáld értelmezni. Nem járható út, hogy mindig ugyanazt a kérdést teszed fel, mellesleg már az első hozzászólás leírta a választ.
2018. márc. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:

"Ha erre rákérdezel hogy is van, az a válasz hogy te kereszténygyűlölő vagy ahogy a 68%-os is tette"


Ányuska, hát mert az is vagy. Ugyan miért lenne ez egy állandó, hétről-hétre felbukkanó probléma egy MUSZLIMÁNAK, hogy más ember hogy és kihez imádkozik?

Annyi sütnivalód van, hogy ettől nem fog senki kitérni a hitéből, és te sem leszel okosabb, nem fogod elhagyni a muszlim vallást - mert nem is tudnád, sajnos, egy kelepcébe léptél.


Akkor miért, miért, miért foglalkozol mások imájával?


Szerintem csak azért, mert egyrészt rohadtul unatkozol, másrészt divat - nemcsak a gyakorin - szidni, alázni a keresztényeket, na meg MUSZLIMAKÉNT olyan jól esik neked egy kicsit rugdosni őket verbálisan, egy pszichológus jól elcsámcsogna a lelki defektusaidon, itt nem fogjuk tudjuk megoldani.


A Szentháromságról vannak magas-szintű teológiai értekezések, ha valaki meg akarja érteni, ott keresgél, nem itt a gyakorin.


Egyébként engem nem zavar ha valaki Allahoz, bálványhoz, sok-istenhez imádkozik, legyen már az embernek ez a személyes magánügye, amibe kívülről nem szólunk bele.

2018. márc. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
+ még annyit, hogy az ima a bensőséges magánügye az embernek, nagyon fontos, lehetősége mindennél fontosabb kegyelmi ajándék, gondoljunk csak arra, hogy nagyon sok esetben semmilyen más lehetősége nincs sok embernek kapcsolódni a transzcendens valósághoz - mert talán szegény, nyomorult, megalázott, rabul ejtett, beteg - ha még ezt is el akarja venni tőle valaki, akkor meghal.
2018. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


1. A Szent szellemhez nem szoktam imádkozni. Nem tudom honnét vetted ezt de ez hülyeség! A Szentszellem segítő legyen szó akár az imáról is.

2. A minta ima alapján elsősorban mennyei Atyánkhoz kell imádkozni! Elolvashatod még a 65. Zsoltárt is!

Filippi 4:6 Semmi gondot ne hordozzatok! Ellenkezőleg! Kéréseiteket minden imádságotokban hálaadásotokkal együtt ismerje meg az Isten! (Csia Lajos fordítás)

Máté 11:25 ,Máté 18:19 ,Máté 26:39, Márk 14:36, Lukács 23:34, János 11:41, János 12:27, János 17:1

János 4:23 De eljön az óra, és az most van, amikor az igazi imádók lélekben és igazságban imádják az Atyát, mert az Atya is ilyen imádókat keres magának.

Még sok igét fel lehetne hozni de ennyi is elég lesz szerintem!


S igen vannak olyan igék amelyek azt mutatják hogy Jézus Krisztus felé is imádkozhatunk!

János 14:13, Apcs 7:59-60

De ahogyan írtam korábban. A mennyei Atyánk az akihez imádkozni kell elsősorban. Ő az ima meghallgatója. De Jézus Krisztus a közvetítő ember és Isten között. Azért mert az ő vére által van a megváltásunk!

2018. márc. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 A kérdező kommentje:

"Ányuska, hát mert az is vagy. Ugyan miért lenne ez egy állandó, hétről-hétre felbukkanó probléma egy MUSZLIMÁNAK, hogy más ember hogy és kihez imádkozik? "


Kérdésekre nem tudsz válaszolni csak jössz ezzel a "gyűlőd a keresztényeket" hazugsággal. Mutass egy olyan hozzáoszlást tőlem ami erre utal. A másik kérdésem pedig nem is erre vonatkozott. Az a problémád hogy vallás rovatban a keresztény vallás alapjaira kérdezek rá? :) Ráadásul azt sem sikerült felfognod hogy én nem egyes emberek bensőséges imájára vagyok kíváncsi hanem a keresztény vallás tanítására, mert számomra érthetetlen és logikátlan.



"Szerintem csak azért, mert egyrészt rohadtul unatkozol, másrészt divat - nemcsak a gyakorin - szidni, alázni a keresztényeket, na meg MUSZLIMAKÉNT olyan jól esik neked egy kicsit rugdosni őket verbálisan, "


Te sírsz hogy bántják a keresztényeket? Magyarországon jelenleg iszlámellenes gyűlöletkampány zajlik államszinten szóval nem kell itt mártirkodni. Továbbá én nem sértegetek vagy alázok senkit ami rólad nem mondható el.

2018. márc. 14. 10:28
 40/60 A kérdező kommentje:

Vidiripi


"A Szent szellemhez nem szoktam imádkozni. Nem tudom honnét vetted ezt de ez hülyeség!"


Keresztények szerint a Szent szellem is Isten. Korábbi válaszolók az írták a Szent szellemhez is lehet imádkozni. Ha te ezt keresztényként hülyeségnek tartod akkor beszéld meg a többi kereszténnyel.



"S igen vannak olyan igék amelyek azt mutatják hogy Jézus Krisztus felé is imádkozhatunk!"


"De Jézus Krisztus a közvetítő ember és Isten között. Azért mert az ő vére által van a megváltásunk!"



Most akkor Jézus közvetítő vagy hozzá is imádkoztok?

2018. márc. 14. 10:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!