Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények kihez imádkoznak?...

Keresztények kihez imádkoznak? Atyához, Jézushoz vagy a Szent Szellemhez?

Figyelt kérdés
Biblia alapján az Atyához kell, de sok keresztény Jézushoz is imádkozik. Szent Szellemhez viszont nem igazán imádkozik senki. Szabadon választható vagy mindháromhoz kellene?

2018. márc. 13. 09:35
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Keresztények 99%-a szentháromság hívő, tehát szerintük a Szentszellem is Isten."


És akkor mi van? Én nem vagyok az! De ha muszlimként bebizonyítod nekem a szentháromságot akkor elmegyek Mekkába! :)


"Igy sincs értelme mert ahhoz hogy imádkozz az egy Isten egyik személyéhez aki az Atya, a másik személy közbenjárást kell kérned, Jézusét, aki amúgy ugyanaz az egy Isten."


Nehéz a felfogásod? Írtam hogy én nem hiszek a szentháromságba. Amiről te írsz az a háromság tanban van! Persze hogy nincs értelme. Mit gondolsz én miért nem hiszek a háromságban?


"Ha viszont Jézushoz imádkozol közvetlenül ezek szerint nem ugyanaz mintha az Atyához imádkoznál? Akkor hogy lehet egy Isten?"


Nem feltétlenül kell Jézushoz imádkoznod! de imádkozhatsz hozzá is. Az igében az áll hogy amit kérnek Jézus nevében azt az Atya megadja. Tehát ha Jézushoz is imádkozik valaki akkor is az Atya az ima meghallgatója. Hiszen Jézus a közvetítő ember és Isten között! (és nem az egyház)

2018. márc. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 A kérdező kommentje:

"És akkor mi van? Én nem vagyok az! De ha muszlimként bebizonyítod nekem a szentháromságot akkor elmegyek Mekkába! :)"


Szerinted én hiszek a szentháromságban? :) Pogány hamisításnak tartom. Csak megjegyeztem hogy a keresztények 99%-a szentháromsághívő és kíváncsi vagyok ők kihez imádkoznak. Ha téged nem érint nem kell reagálnod rá.



"Nehéz a felfogásod? Írtam hogy én nem hiszek a szentháromságba. Amiről te írsz az a háromság tanban van! Persze hogy nincs értelme. Mit gondolsz én miért nem hiszek a háromságban?"


Itt nincs szó három istenről, csak kettőről. Megintcsak felmerül a kérdés hogy szerinted Jézus akkor Isten vagy sem?



"Nem feltétlenül kell Jézushoz imádkoznod! de imádkozhatsz hozzá is."


Ha Jézus nem Isten és te mégis hozzá imádkozol az bálványimádás.

2018. márc. 16. 23:29
 53/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Szerinted én hiszek a szentháromságban? :) Pogány hamisításnak tartom."


Muszlimként te hogyan hihetnél bármiben ami keresztény? Ne legyél már ennyire együgyű!!!!!!

Muszlimként nem hiszed el azt sem hogy szükség van a bűneid miatt engesztelő áldozatra és ez az áldozat az nem más mint Jézus Krisztus megváltó vére!

De te nem tartod Krisztus bűnmegváltónak. Te csak azt hiszed róla hogy egy próféta a többi közül. Pedig ő sokkal több annál. Ő a Messiás!


"Csak megjegyeztem hogy a keresztények 99%-a szentháromsághívő és kíváncsi vagyok ők kihez imádkoznak. Ha téged nem érint nem kell reagálnod rá."


Ezt eddig is nagyon jól tudtad hogy nem vagyok háromsághívő! Szóval nem volt logikus!


"Itt nincs szó három istenről, csak kettőről. Megintcsak felmerül a kérdés hogy szerinted Jézus akkor Isten vagy sem?"


Hívőként bibliai választ adok neked! Úgy is jól megy a Biblia értelmezés! Filippi 2:5-9


"Ha Jézus nem Isten és te mégis hozzá imádkozol az bálványimádás."


És egy kő megérintése vagy csókolgatása mennyire bálványimádás?

2018. márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 A kérdező kommentje:

"Muszlimként te hogyan hihetnél bármiben ami keresztény? Ne legyél már ennyire együgyű!!!!!! "


Az eredeti Biblia Isteni kinyilatkoztatás. Idő közben meg lett hamisítva de tartalmaz igazságot. Nem állítottam hogy hamis lenne az egész keresztény vallás.



"Muszlimként nem hiszed el azt sem hogy szükség van a bűneid miatt engesztelő áldozatra és ez az áldozat az nem más mint Jézus Krisztus megváltó vére!"


Jézus állítólagos megváltó halála nem más mint pogány hazugság. Az emberáldozat tilos az iszlám szerint és a Biblia is tiltja. Isten egy kost küldött Ábrahámnak mikor az fel akarta áldozni a fiát. Tehát az emberáldozat egy barbár pogány elem.



"De te nem tartod Krisztus bűnmegváltónak. Te csak azt hiszed róla hogy egy próféta a többi közül. Pedig ő sokkal több annál."


Jézus sem állítja ezt magáról. Azt mondja Jézus a Biblia szerint hogy saját tetteid lapján nyerheted el mennyországot. Te azt hiszed hogy nem kell tenned semmit csak elfogadnod Jézust mint megváltó és lenullázódik az összes bűnöd?



"Ezt eddig is nagyon jól tudtad hogy nem vagyok háromsághívő! Szóval nem volt logikus!"


Ne akarod leírni de az eddigiek alapján Jézust Istennek tartod ami bálványimádás. Ők három istenben hisznek, te kettőben.



"Hívőként bibliai választ adok neked! Úgy is jól megy a Biblia értelmezés! Filippi 2:5-9 "


Megint kerülöd a választ és csak mellébeszélsz.



"És egy kő megérintése vagy csókolgatása mennyire bálványimádás?"


Nem ismered az iszlám vallást amit megint bizonyítottál. Mi nem imádjuk istenként azt a követ és nem tulajdonítunk neki isteni erőt. Ha nem lenne ott az a kő, nem változna semmi. Úgy tartják ez maradat meg az eredeti Kábából amit még Ádám épített ami az első építmény volt mint imahely. Ennyi a jelentősége. Ezzel szemben ti istenként imádjátok Jézust, ami bálványimádás.

2018. márc. 19. 10:34
 55/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Az eredeti Biblia Isteni kinyilatkoztatás. Idő közben meg lett hamisítva de tartalmaz igazságot. Nem állítottam hogy hamis lenne az egész keresztény vallás.


Hol vannak a történelmi tehát régészeti bizonyítékok a hamisításra? Ugyan is Mohamed 632-ben halt meg! De akkora már elkészült a Biblia kanonizációja! Sőt akkor mikor hamisították a Holttengeri-tekercseket? És az összes többi kéziratot. Azokat mikor hamisították meg a zsidók? Azt a több ezer kéziratot hogyan hamisítottak meg ennyit?


"Jézus állítólagos megváltó halála nem más mint pogány hazugság. Az emberáldozat tilos az iszlám szerint és a Biblia is tiltja. Isten egy kost küldött Ábrahámnak mikor az fel akarta áldozni a fiát. Tehát az emberáldozat egy barbár pogány elem."


Hol írja a Korán hogy tilos az ember áldozat? Jézus megváltó halála nem állítólagos. Jézust megölték! Méghozzá az akkor világ legerősebb birodalmának végrehajtói hatalma. A vád a zsidóktól jött de az ítélet végrehajtása a Római birodalom illetékesei végezték el!

Ki áldozta fel Jézust?


"Jézus sem állítja ezt magáról."


Máté 20:28, Máté 26:28, János 6:51


"Azt mondja Jézus a Biblia szerint hogy saját tetteid lapján nyerheted el mennyországot."


És ezt hol mondja Jézus?


"Te azt hiszed hogy nem kell tenned semmit csak elfogadnod Jézust mint megváltó és lenullázódik az összes bűnöd?"


Nem!


"Ne akarod leírni de az eddigiek alapján Jézust Istennek tartod ami bálványimádás. Ők három istenben hisznek, te kettőben."


Nem! Hiszek az Atya Istenben és hiszek a Fiában az Úr Jézus Krisztusban aki a megváltó!


"Megint kerülöd a választ és csak mellébeszélsz."


Dehogy kerülöm a választ! Írtam neked bibliai választ! És mivel te azt állítod hogy én rosszul értelmezem a bibliai igéket így meghagyom neked az értelmezés lehetőségét!


"Nem ismered az iszlám vallást amit megint bizonyítottál."


Úgy nézem hogy te meg a mondatvégi írásjeleket nem ismered! Nem tűnt fel hogy az egy kérdés volt?


"Mi nem imádjuk istenként azt a követ és nem tulajdonítunk neki isteni erőt."


Hát akkor nézzük mit is ír a Wikipédia amire már korábban te is hivatkoztál mint forrásra!

"A Kábához irányuló zarándoklatok már Mohamed ideje előtt is azzal végződtek, hogy a hívők megcsókolták a varázserejűnek tartott Fekete követ. „A pogány istenek és bálványok imádói azért csókolták meg a követ, hogy magukba szívják az erejét. A szokást, mely az egyistenhit elterjedésétől kezdve Allah tiszteletét szolgálta, Mohamed is szentesítette.”[2] A mai zarándokok is, amikor a háddzs pontosan megszabott rituáléja szerint körüljárják a Kábát, szintén megpróbálják megérinteni, megsimogatni vagy megcsókolni a csodatévő erővel felruházott követ."


"Ha nem lenne ott az a kő, nem változna semmi."


Tehát ha nem lenne ott a kő akkor is ugyan úgy körüljárnák a Kába szentélyt és hozzáérnének meg csókolgatnák illetve tennék azt amit a Kába-szentélynél tenni szoktak?


"Úgy tartják ez maradat meg az eredeti Kábából amit még Ádám épített ami az első építmény volt mint imahely."


Wikipédia: "A Kába történetének korai időszakáról igen keveset tudunk, de annyi bizonyos, hogy e helyet már az iszlám kialakulása előtt is szentélyként tisztelték, és a Kábához irányuló zarándoklatok már Mohamed próféta ideje előtt is azzal végződtek, hogy a hívők megcsókolták a varázserejűnek tartott Fekete követ."

- Varázserejűnek tartott követ! A Korán mit ír erről a kőről?


"Ennyi a jelentősége. Ezzel szemben ti istenként imádjátok Jézust, ami bálványimádás."


Ki szerint bálványimádás? A te elképzelésed szerint vagy a Bibliában leírtak alapján az?

2018. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 A kérdező kommentje:

"Hol vannak a történelmi tehát régészeti bizonyítékok a hamisításra?"


Akkor sorolom:


1, Nincs egységes Biblia. Irányzatonként eltérő hogy melyik könyveket fogadják el hitelesnek.

2, Sok apokrif könyv ami önmagában bizonyíték arra hogy megpróbálták meghamisítani Jézus tanítását.

3, Az Újszövetség görög nyelven maradt fent, de Jézus és tanítványai anyanyelve arámi volt tehát a mai csak egy fordítás.

4, A Biblia tele van hibákkal és ellentmondásokkal.

5, Legkorábbi szövegtöredékek Jézus után 150-200 évesek, a teljes Biblia pedig 500 évvel későbbi.



"Sőt akkor mikor hamisították a Holttengeri-tekercseket?"


A Holttengeri-tekercsek az Ószövetségi könyveit tartalmazzák, és kb Jézus előtt 100 évvel korábbiak. Az Ószövetséget viszont Jézus előtt 1500 évvel korábban kezdték írni, tehát nem a keletkezés idejéből származik.



"Azokat mikor hamisították meg a zsidók? Azt a több ezer kéziratot hogyan hamisítottak meg ennyit?"


Nem mondtam hogy az egész Ószövetség hamis másrészt volt rá 1500 évük.


"Hol írja a Korán hogy tilos az ember áldozat?"


Ez ugye nem komoly kérdés? A Biblia talán engedi?


"Ki áldozta fel Jézust?"


Senki. Jézus a zsidókhoz érkezet mint próféta. Figyelmeztette őket hogy térjenek vissza Isten parancsaihoz akik többségében ezt nem akarták és mindenfélével megrágalmazták Jézust és meg akarták ölni. Isten nm engedte ezt és felemelt. Tehát nem ölték meg. Az iszlám szerint valaki mást feszítettek keresztre. Ezt bizonyítja az is hogy aki a kereszten volt azt mondta "Istenem miért hagytál el engem?" Jézus miért mondana ilyet? Ez egy kétségbeesett ember felkiáltása. Valószínű hogy az áruló Júdást feszítették meg.


"És ezt hol mondja Jézus?"


Máté 19 16-19



"Te azt hiszed hogy nem kell tenned semmit csak elfogadnod Jézust mint megváltó és lenullázódik az összes bűnöd?"


Nem! "


Hát mit kell tenned még?



"Nem! Hiszek az Atya Istenben és hiszek a Fiában az Úr Jézus Krisztusban aki a megváltó!"


Nem? Jézus nem Isten? Akkor bálványimádó vagy mert egy teremtményhez imádkozol.



"Dehogy kerülöm a választ! Írtam neked bibliai választ!"


Az nem válasz. Jézus Isten vagy ember? Miért kerülöd a válasz?



"Hát akkor nézzük mit is ír a Wikipédia amire már korábban te is hivatkoztál mint forrásra!"


Nem azt mondtam mindenben helyes amit a wikipédia ír. Egyébként megnéztem a wikipédiaoldalt és ezt találtam:



"A kő érintése vagy csókja csupán egy szabadon választott cselekedet, nem kötelesség, vagy előírás. Azok, akik a követ – amely az egyetlen, amely megmaradt a szent építményből, amelyet Ábrahám próféta, az arabok ősatyja épített – megcsókolják vagy megérintik, nem azért teszik, mert hisznek a kőben vagy felsőbbrendű tulajdonsággal ruháznák azt fel. Egyedül Istenben hisznek.”


Tehát az általad másolt rész hazugság.



"Tehát ha nem lenne ott a kő akkor is ugyan úgy körüljárnák a Kába szentélyt és hozzáérnének meg csókolgatnák illetve tennék azt amit a Kába-szentélynél tenni szoktak? "


Látom nem érted. A Kába szentély egy épület. Nem az épülethez imádkozunk és nem ahhoz a kőhöz. Olvasd el Omar Kalifa szavait:


„Én tudom, hogy te csak egy kő vagy, nem segíthetsz, és nem árthatsz nekem semmit, és ha nem láttam volna Allah prófétáját ekként cselekedni, én sem tennék így.”


Egyetlen muszlimot sem fogsz találni aki azt mondaná hogy a kőhöz imádkozik.



"A Korán mit ír erről a kőről?"


A Koránban nem szerepel. Egyáltalán nem ír semmit. Ebből is következik hogy nincs jelentősége.



"és a Kábához irányuló zarándoklatok már Mohamed próféta ideje előtt is azzal végződtek, hogy a hívők megcsókolták a varázserejűnek tartott Fekete követ."


Az iszlám előtt a pogányok mindenféle bálvánnyal telepakolták a Kábát. Mikor a muszlimoké lett Mohamed próféta kidobta az összes bálványt. Úgy tartják ezt a követe nem, feltehetőleg azért mert része volt az eredeti Kábának.


Egyébként volt hogy sokáig nem is volt ott és minden ugyanúgy történt a zarándoklat idején. Röviden nincs semmiféle Isteni ereje annak a kőnek, hozzáérni vagy megcsókolni nem része a zarándoklatnak.



"Ki szerint bálványimádás? A te elképzelésed szerint vagy a Bibliában leírtak alapján az?"


Ha Jézus nem Isten, akkor az bálványimádás. Keresztények erre az szokták mondani hogy ők Istenhez imádkoznak csakhogy az ember Jézust imádják mert a képeken és szobrokon emberi alakban van ábrázolva, szóval bálványimádás.

2018. márc. 20. 23:18
 57/60 anonim ***** válasza:

Jézus nem allahhoz imádkozott, ez egy arabok között elterjedt butaság. A hamis isten nevét szándékosan kisbetűvel írtam.


Mohamed most a pokol nevű helyen van, a hamis próféták között, tölti méltó büntetését.

2018. márc. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:

A Teremtő Isten pedig a zsidókat választotta ki - ha tetszik, ha nem -, nem az izmaelitákat, Ismael az egyiptomi szolgálólány fia volt, nem a feleség (Sára) gyermeke. El is lett zavarva a sivatagba, a törvényes gyermek Izsák volt, a neve nevetést jelent. Isten Ábrahámban, Izsákban és Jákóbban áldotta meg az egész emberiséget, Jákobtól származik Jézus Krisztus is. Az Ismael leszármazottairól ezt írja a Biblia:


1

És Szárai, az Ábrám felesége nem szüle néki; de vala néki egy Égyiptomból való szolgálója, kinek neve Hágár vala.

2

Monda azért Szárai Ábrámnak: Ímé az Úr bezárta az én méhemet, hogy ne szüljek: kérlek, menj be az én szolgálómhoz, talán az által megépülök; és engede Ábrám a Szárai szavának.

3

Vevé tehát Szárai, Ábrám felesége az Égyiptombeli Hágárt, az ő szolgálóját, tíz esztendővel azután, hogy Ábrám a Kanaán földén letelepedék, és adá azt Ábrámnak az ő férjének feleségül.

4

És béméne Hágárhoz, és az fogada az ő méhében; ez pedig amint látta, hogy terhes, nem vala becsülete az ő asszonyának ő előtte.

5

Monda azért Szárai Ábrámnak: Bántódásom van miattad. Én adtam öledbe szolgálómat, és mivelhogy látja, hogy teherbe esett, nincsen előtte becsületem. Tegyen ítéletet az Úr én közöttem és te közötted.

6

És monda Ábrám Szárainak: Ímé a te szolgálód kezedben van, azt tedd vele amit jónak látsz. Nyomorgatja vala azért Szárai, és az elfuta ő előle.

7

És találá őt az Úrnak angyala egy forrásnál a pusztában, annál a forrásnál, amely a Súrba menő úton van.

8

És monda: Hágár, Szárai szolgálója! honnan jössz és hová mégy? És az monda: Az én asszonyomnak, Szárainak színe elől futok én.

9

Akkor monda néki az Úr angyala: Térj meg a te asszonyodhoz, és alázd meg magad az ő kezei alatt.

10

És monda néki az Úrnak angyala: Felettébb megsokasítom a te magodat, hogy sokasága miatt megszámlálható se legyen.

11

És monda néki az Úrnak angyala: Ímé te terhes vagy, és szülsz fiat; és nevezd nevét Ismáelnek, mivelhogy meghallá Isten a te nyomorúságodat.

12

Az pedig vadtermészetű ember lesz: az ő keze mindenek ellen, és mindenek keze ő ellene; és minden ő atyjafiának ellenébe üti fel sátorát.



Kicsivel később...


15

És monda Isten Ábrahámnak: Szárainak, a te feleségednek nevét ne nevezd Szárainak, mert Sára az ő neve.

16

És megáldom őt, és fiat is adok ő tőle néked, és megáldom, hogy legyen népekké; nemzetek királyai származzanak ő tőle.

17

Ekkor arcára borúla Ábrahám, és nevete és gondolá az ő szívében: vajjon száz esztendős embernek lesz-é gyermeke? avagy Sára kilencven esztendős lévén, szülhet-é?

18

És monda Ábrahám az Istennek: Vajha Ismáel élne te előtted.

19

Az Isten pedig monda: Kétségnélkül a te feleséged Sára szül néked fiat, és nevezed annak nevét Izsáknak, és megerősítem az én szövetségemet ő vele örökkévaló szövetségül az ő magvának ő utánna.

20

Ismáel felől is meghallgattalak: Ímé megáldom őt, és megszaporítom őt és megsokasítom őt felette nagyon; tizenkét fejedelmet nemz, és nagy néppé teszem őt.

21

Az én szövetségemet pedig megerősítem Izsákkal, kit néked szül Sára ez időkorban a következő esztendőben.

22

És elvégezé vele való beszédét, és felméne az Isten Ábrahámtól.

2018. márc. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 A kérdező kommentje:

"Jézus nem allahhoz imádkozott, ez egy arabok között elterjedt butaság. A hamis isten nevét szándékosan kisbetűvel írtam."


Jézus anyanyelve az arámi. Ezen a nyelven Isten Elah. Tehát Jézus Allahnak nevezte Istent. Ezzel a kijelentéseddel sikerült megtagadnod Istent.



"Mohamed most a pokol nevű helyen van, a hamis próféták között, tölti méltó büntetését."


Te döntöd el ki hova kerül? Ki is vagy te? Gondolom hitgyülis.



"Ismael az egyiptomi szolgálólány fia volt, nem a feleség (Sára) gyermeke. El is lett zavarva a sivatagba, a törvényes gyermek Izsák volt, a neve nevetést jelent. "


Ez a keresztény változat. Az iszlám szerint Hágár Ábrahám felesége volt, Izmael pedig a törvényes fia. A keresztény változat több súlyos problémát is felvet. Először is engedi rabszolgák tartását mivel azt állítod Hágár szolga volt. Sőt igazából szexrabszolga mert mikor úgy volt kedve lefekhetett vele. Érdekes ez a keresztény erkölcsöl. Sára maga küldi Ábrahámot Hágárhoz hogy feküdjön le vele. Utána pedig mikor Sára megtudja hogy Hágár terhes, megutálja őt és rosszul bánik vele majd elüldözik.


A Korán szerint Ábrahám és felesége is erkölcsös, tisztességes. Én tartom igaznak.

2018. márc. 22. 11:09
 60/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Nincs egységes Biblia. Irányzatonként eltérő hogy melyik könyveket fogadják el hitelesnek."


Az Újszövetség teljesen egységes! Tehát a kereszténység alapjait tartalmazó írások teljesen egységesek különbségek nélkül!


"Sok apokrif könyv ami önmagában bizonyíték arra hogy megpróbálták meghamisítani Jézus tanítását."


Vegyük Tamás evangéliumát! Tehát azt mondod hogy amit ott írnak Jézusról az igaz!

Rossz, hirtelen haragú és könyörtelen gyermeknek állítja be Jézust, aki arra használja természetfölötti erejét, hogy bosszút álljon a tanárain, a szomszédjain és a gyerekeken. Megvakítja, megbénítja, vagy akár meg is öli őket.

Ebben az esetben a Korán is meg van hamisítva! Az apokrif iratok bizonyítják hogy a Koránt is meghamisították. Hiszen Mohamed követői két táborra szakadtak!


"Az Újszövetség görög nyelven maradt fent, de Jézus és tanítványai anyanyelve arámi volt tehát a mai csak egy fordítás."


Mert folyékonyan beszéled az arabot és a Koránt is arabul olvasod. Tudod Isten össze zavarta az emberek nyelvét. (de lehet ez a Koránban másképp van, csak akkor mi a magyarázata a nyelvekre)

Én megkockáztatom hogy Isten tudta előre hogy ennek az lesz a következménye hogy nemzeti nyelvekre kell majd lefordítani az Írásokat!


"A Biblia tele van hibákkal és ellentmondásokkal."


Vicces ezt olvasni egy muszlimtól aki nem hisz Jézus Krisztusban mint megváltóban. Egy muszlim hogyan is érthetné meg a Bibliát. Hiszen nem szólíthatja Istent mennyei Atyának sem és még millió dolog van. Természetes hogy sokan nem értik nem csak a muszlimokra gondolok és ellentmondásokat fedeznek fel.


"Legkorábbi szövegtöredékek Jézus után 150-200 évesek, a teljes Biblia pedig 500 évvel későbbi."


Ez téves mert a legkorábbiak az Krisztus előtti 2. századból valók!


"Ez ugye nem komoly kérdés? A Biblia talán engedi?"


De igen a kérdés komoly! Hol írja a Korán hogy tilos az ember áldozat?


"Figyelmeztette őket hogy térjenek vissza Isten parancsaihoz akik többségében ezt nem akarták és mindenfélével megrágalmazták Jézust és meg akarták ölni."


Tamás evangéliumát véve alapul ez teljesen jogos is volt a zsidók részéről!


"Tehát nem ölték meg. Az iszlám szerint valaki mást feszítettek keresztre. Ezt bizonyítja az is hogy aki a kereszten volt azt mondta "Istenem miért hagytál el engem?" Jézus miért mondana ilyet? Ez egy kétségbeesett ember felkiáltása. Valószínű hogy az áruló Júdást feszítették meg."


Ha nem ölték meg akkor miért nincs leírva pontosan hogy ki halt meg helyette? Biztos hogy isteni eredetű a Korán ha erre a dologra nem tud választ adni? Az is valószínű hogy Jézus volt az!

Hogy Jézus miért mondta azt amit mondott annak meg van a magyarázata de teljesen felesleges neked leírni. Mert úgy is tudod!


"Máté 19 16-19"


De ez a történet folytatódik kedves barátom!

Máté 19:20 Az ifjú azt mondta: Mindezeket megtartottam, mi fogyatkozás van még bennem?

Hoppá van még kérdése ennek az ifjúnak! Tehát van még feltétele a dolognak, és nem is csak egy!


"Hát mit kell tenned még?"


Azt amit Jézus is tett!


"Nem? Jézus nem Isten? Akkor bálványimádó vagy mert egy teremtményhez imádkozol."


Neked hányszor kell leírnom hogy én nem hiszek a háromságban! Nem szoktam Jézushoz imádkozni.

Áruld már el nekem hogy mi nem világos abban hogy a mennyei Atya az ima meghallgatója?

1János 5:14


"Látom nem érted. A Kába szentély egy épület. Nem az épülethez imádkozunk és nem ahhoz a kőhöz. Olvasd el Omar Kalifa szavait:"


Te nem érted illetve hülyeséget írsz! Ugyan is én kérdeztem és nem kijelentettem! Ez valami betegség nálad hogy a "KÉRDŐJELET" "?????????????" - nem ismered fel?


"Egyetlen muszlimot sem fogsz találni aki azt mondaná hogy a kőhöz imádkozik."


Egyetlen olyan írást sem fogsz találni ahol én azt írom hogy a kőhöz imádkoznak!


"A Koránban nem szerepel. Egyáltalán nem ír semmit. Ebből is következik hogy nincs jelentősége."


Nincs jelentősége! Ez érdekes. Akkor minek van ott? Miért érintik meg és miért csókolják meg ha nincs jelentősége? Mi benne a logika?


"Ha Jézus nem Isten, akkor az bálványimádás. Keresztények erre az szokták mondani hogy ők Istenhez imádkoznak csakhogy az ember Jézust imádják mert a képeken és szobrokon emberi alakban van ábrázolva, szóval bálványimádás."


Én is a mennyei Atyához imádkozom (mindig) Mohamedet is ábrázolják képen akkor az is bálványimádás. Egyébként megjegyezném hogy ez a szokás a Vatikánból származó egyházaknál terjed el. De én nem tartozom oda. Pl. én nem vagyok háromsághívő a csecsemő keresztelés sem keresztényi és még lehetne sorolni!

2018. márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!