Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények kihez imádkoznak?...

Keresztények kihez imádkoznak? Atyához, Jézushoz vagy a Szent Szellemhez?

Figyelt kérdés
Biblia alapján az Atyához kell, de sok keresztény Jézushoz is imádkozik. Szent Szellemhez viszont nem igazán imádkozik senki. Szabadon választható vagy mindháromhoz kellene?

2018. márc. 13. 09:35
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:

"Magyarországon jelenleg iszlámellenes gyűlöletkampány zajlik államszinten szóval nem kell itt mártirkodni.


Valójában NEM érdekel a Szentháromság. Miért nem néztél soha utána komolyabb írásokban? Hm?

Hát igen, ez a fő ok, hogy itt nyüstölődsz - az "államszinten" zajló "vallásháború": ha szidják a muszlimokat, kötekedni kell a keresztényekkel. Világos.


Elég alacsony szint a vallás kategóriában.


És szerény védekezés - az országnak van múltja, történelme, vannak emlékek, amelyek bizonyították, nem való ide az iszlám - gondoljunk csak a végigvert gyönyörű középkori freskóinkra, vagy a mai napig tartó keresztény templomok lerombolásaira.

Hős egri nők ! Van még szurkotok?

2018. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 A kérdező kommentje:

"Valójában NEM érdekel a Szentháromság. Miért nem néztél soha utána komolyabb írásokban? Hm?"


De érdekel. Utána is olvastam, de sehol sem írják le érthetően. Tele van logikai buktákkal és érthetetlen. Egyébként komolyabb írásoknak is a vége hogy emberi ésszel felfoghatatlan. Szerintük azért mert ez valami szent titok, szerintem meg azért mert logikátlan emberi kitaláció.



"Hát igen, ez a fő ok, hogy itt nyüstölődsz - az "államszinten" zajló "vallásháború": ha szidják a muszlimokat, kötekedni kell a keresztényekkel. Világos."


A kérdésemnek semmi köze a jelenlegi politikai helyzethez. Már több éve jelen vagyok az oldalon. Csak mióta megy az iszlámellenes propaganda, hozzám vágják hogy gyűlölöm a keresztényeket ami nem igaz. Egyébként nem gondolom hogy igazi keresztény részt venne iszlámellenes gyűlölködésben. Téged viszont nem tartalak igazi kereszténynek. Bocsi.



"És szerény védekezés - az országnak van múltja, történelme, vannak emlékek, amelyek bizonyították, nem való ide az iszlám - gondoljunk csak a végigvert gyönyörű középkori freskóinkra, vagy a mai napig tartó keresztény templomok lerombolásaira.

Hős egri nők ! Van még szurkotok?"


A történelem tudásod is igencsak hiányos. A magyarok többször is törökökhöz menekültek. Először Rákóczi és társai, majd 1849-ben a szabadságharc bukása után Kossuth, Bem tábornok és még több ezer magyar. Törökök nem adták ki a menedékkérőket a Habsburgok kérése ellenére sem. Bizonyára a Habsburgok kivégezték volna őket, így az életüket mentették meg. Kérlek erősítsd meg, a Habsburgok ugye keresztények voltak? És azok az országok akik Trianonért felelősek? Mint Franciaország, Anglia, USA? Érdekes, ők is keresztények.


Amúgy sem te döntöd el milyen vallás való Magyarországra és mi nem. Vallásszabadság van. Kinek képzeled magad?

2018. márc. 14. 12:42
 43/60 anonim ***** válasza:

Miért dönteném én el, "milyen vallás való Magyarországra"?

Annyira szánalmasan buta vagy... ez a megfogalmazás! "milyen való?""

mintha a cipődhöz kendőszínt választanál, olyan.


Az Irgalmas és a Könyörületes Allah sír bánatában.

2018. márc. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:

A törökökkel nincs is semmi baj - azonkívül hogy szétverték a műemlékeinket, hogy alig lehet, sőt néhol nem is lehet megmenteni. Csodálatos miniatúrával foglalkoztam nemrég, az a címe: A mohácsi diadal :)))) nézőpont kérdése az egész történelem :))

[link]

2018. márc. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 A kérdező kommentje:

És mi az hogy nem való Európába? Az megvan hogy a keresztény vallás is Közel-Keleti? Azt sem te döntöd el amúgy hogy mi való ide vagy nem való.


Azért nem vertek szét mindent a törökök, meg építettek is. Ellenben a keresztények szinte az összes mecsetet lerombolták. Aztán a törökök nem gyilkolták le a keresztényeket Magyarországon. Fordítva nem mondható el. Nem maradt őslakos muszlim Magyarországon, sőt egész Kelet-Európába is alig.

2018. márc. 14. 14:42
 46/60 anonim ***** válasza:
34%
Mindenki ahoz inadkozoj ahoz akar. A te ilogia nem er semmit dsjaa hit
2018. márc. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Keresztények szerint a Szent szellem is Isten."


Ebben a kérdésben vannak nézetbeli különbségek.


"Korábbi válaszolók az írták a Szent szellemhez is lehet imádkozni. Ha te ezt keresztényként hülyeségnek tartod akkor beszéld meg a többi kereszténnyel."


A helyzet az hogy én nem a korábbi válaszolóknak írtam a válaszomat, hanem neked kedves kérdező!

Tehát amit írtál az logikailag teljesen érthetetlen. Te kérdeztél és a válaszomat neked írtam. Akkor miért foglalkozzak a többi válaszolóval? És miért kellene nekem egyetérteni velük? Csak azért mert azt állítják magukról hogy keresztények?

Még ha így is van. Akkor sem tudná azt bizonyítani bibliai igékkel hogy a Szent szellem isten lenne!


"Most akkor Jézus közvetítő vagy hozzá is imádkoztok?"


Mindkettő! De nem minden keresztény imádkozik Jézushoz. Az ima meghallgatója elsősorban a mennyei Atya!

2018. márc. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 Alex Fly ***** válasza:
70%
Keresztyénként leginkább Istenhez imádkozom. Mint az általam ismert keresztyének mindegyike. Mi a kérdés?
2018. márc. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 A kérdező kommentje:

"Ebben a kérdésben vannak nézetbeli különbségek. "


Keresztények 99%-a szentháromság hívő, tehát szerintük a Szentszellem is Isten.



"Mindkettő! De nem minden keresztény imádkozik Jézushoz. Az ima meghallgatója elsősorban a mennyei Atya!"


Igy sincs értelme mert ahhoz hogy imádkozz az egy Isten egyik személyéhez aki az Atya, a másik személy közbenjárást kell kérned, Jézusét, aki amúgy ugyanaz az egy Isten. Ha viszont Jézushoz imádkozol közvetlenül ezek szerint nem ugyanaz mintha az Atyához imádkoznál? Akkor hogy lehet egy Isten?

2018. márc. 15. 16:11
 50/60 anonim ***** válasza:
A keresztények politeisták, buták, gonoszok, undokok, törődj bele Szent Tökéletes Muszlima, így van ez, nem tudsz változtatni rajta, magadon tudnál, de azt meg nem akarsz.
2018. márc. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!