Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves ateisták! Hozzátok...

KZitus kérdése:

Kedves ateisták! Hozzátok szól a kérdésem (lent)?

Figyelt kérdés

Szóval, hatalmas vitákat, szócsatákat olvastam már itt az elmúlt időben tőletek. Persze mindig a vallásos emberekkel. Nincsen erről véleményem :-)

De az érdekelne, ha nem hisztek Isten létezésében, ha nem hiszitek, hogy Ő teremtett MINDENT, ami az életünkhöz szükséges, és Ő tartja fenn jelenleg is az életünket, akkor miért vagytok szinte állandó jelleggel itt az oldalon?, miért érdekel az Istenről való beszélgetés? mi az a kíváncsiság, motivázió, ami ide köt titeket?

Kérlek ne értsetek félre, nekem, személy szerint, ez ellen nicsen kifogásom, sem nem zavar engem. De a jelenlétetek miatt itt, önkéntelenül is fölvetődött bennem ez a kérdés.

Lehetséges, hogy mégis van bennetek némi kétely, hátha mégis kétezik Teremtő, csak ilyen-olyan okok miatt ezt elfojtjátok magatokban?

Alőre is köszönöm az őszinte válaszokat.

Már kérdeztem régebben valami hasonlót, de ott is sajnos vita lett belőle, ezért kérnélek titeket, csak őszintén.....ha nem megy, akkor inkább nem kell erőltetni.



2018. júl. 18. 14:29
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
25%

#8: "hogy mi valójában vallásosak vagyunk, csak elfojtjuk a hitünket?



Mert én pl nem vagyok az. Teljes mértékben ateista vagyok."


Nem gondolom, hogy vallásos lennél, de! Ha van Isten (mert egy dolog hogy nem hiszel benne, de nem tudható hogy nincs) akkor Isten váltja ki bennünk például a hitet is. Van, aki az életét is rászánja, de van aki csak érdeklődik utána, például neten egy egy kérdés erejéig.

Hit mindenkibe ott van, csak táplálni kell, mint a tüzet.

Én is ateista voltam,de ott voltam bennem a szikra ami lángra lobbant.

2018. júl. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:

Igen, úgy általában az emberek azokkal vitatkoznak, akikhez képest mások a nézeteik. Akikkel azonos, nincs miről vitázni. A hülyeséget nem számítva, a vita egy okból lehetséges.

Általában a világban nem nagyon vannak ellentmondások, ha annak látszik valami, azt magyarázni lehet. Nos ezért a magyarázatért. Az értelmes vita mindkét félnek hasznos, mert tanul belőle valamit, még ha nem is egyeznek ki végül. De meg lehet tanulni a másik szemléletét, gondolatvilágát, és ezzel is több az ember.

Egyébként pedig a kérdésben a válasz. Aki hisz isten létezésében, annak erre oka van, és itt lényegtelen, hogy az ok valós-e. Mivel emberek vagyunk, elegendő, ha az ok emberi. Ugyanakkor aki nem hisz benne, az egy szubjektív és megalapozatlan érzés. A hit nem bizonyítható és nem cáfolható, mert szubjektív, az adott egyénre jellemző. Aki nem akarja elfogadni e hitet, nem isten létét tagadja, hanem azt állítja, isten léte nem bizonyítható és nem cáfolható a mai ismereteink szerint, viszont senkitől nem vonhatjuk el a jogot a hittől, ha ő így érzi jól magát és nem mások ellen használja.

2018. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
61%
Én vallásosan nöttem fel, és ateista lettem - és NINCS semmiféle hitszikra bennem!
2018. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
69%
és mi van akkor ha néhány ateistát érdekel maga a vallás? vagy tud ezt azt a bibliáról? egyrészt jó ismerni azt ami ellen vagy, mert ha azt se tudod mi az akkor nem tudsz érvelni. másrészt, a biblia érdekes könyv. gyerekkoromban olvasgattam mint érdekes mesekönyvet meg jártam hittanra is. természetes úgy próbálták meg beadni nekünk mint egy megtörtént dolog de sose értettem hogy képes valaki ennyi sületlen baromságban hinni csak mert benne van egy könyvben, amiről valaki azt állítja hogy isten üzenete.. ez az első kérdés amire a témában válaszolok egyébként, főoldalról láttam. én nem is foglalkozok vele mert felidegesít hogy ennyi ökör van még mindig, amikor már a tudomány elég fejlett ahhoz hogy szinte mindent megmagyarázzon, és képesek valami random könyvet igazságnak venni. de mondjuk szeretek rámutatni ha valaki idi óta, csak mert neked is lehet véleményem és csak hogy tudják. és nem, nem azért mert azt hiszem magamban titokban hogy egy vén pasas fingta ki az univerzumot.
2018. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
84%

Ja, és miért vagyunk itt? Egyfelől ez kulturális rovat és nem vallási. Csak mivel a vallás egyben a kultúra része, ezért nem választották szét e kettőt.

Másfelől értelmes embert minden érdekel, az is, mitől vall valaki vele ellentétes nézeteket. Hogyan magyarázza. Ostoba kérdéseket és bigott válaszokat (bármilyen tartalmúak) viszont el lehet kerülni.

2018. júl. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
96%

7


Sehol sem írtam, hogy ez az életcélom. Ahogy az sem az életcélom, hogy megmentsek minden autó elé ugró kisgyereket, de ha egyszer-kétszer sikerül, akkor az nyilván jó dolog. Ez is ilyen. Elsősorban szórakozni járok ide, de régen sokkal több vitában volt részem az interneten, fórumokban.

Hogy mi értelme? Mi értelme az alkoholistától elvenni a piát, a drogostól az lsd-t?

2018. júl. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
82%

Mert érdekelnek a vallással kapcsolatos viták.


Amúgy én nem zárom ki a lehetőséget, hogy létezik isten, csak nem hiszek abban amit a vallások hirdetnek. Sem abban, hogy tőlünk ez a teremtő valami speciális dolgot elvárna.


Lehet, sőt valószínű, hogy nem is értünk teremtette a világot, lehet más céljai vannak, mi afféle melléktermék vagyunk.

2018. júl. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
84%

Én nem vagyok ateista, de nem is a kereszténység istenében hiszek, és pláne nem vagyok jehova tanúja. De még csak buddhista, vagy hindu sem vagyok (bár ezen vallások egyes ágainak igazságai és nézetei állnak hozzám a legközelebb, leginkább a védánta ill. a neoadvaita). A ti szempontotokból én leginkább deista vagyok.

De érdekesnek találom, hogy mások mit gondolnak a vallásról, hogy állnak hozzá, hogyan értelmezik és magyarázzák Istent, a valóságot, és milyen válaszokat adnak az érdeklődők vagy épp az ateisták felvetésire, sok esetben "támadásaira".

2018. júl. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 SIDLER22 ***** válasza:
39%
Én igazából azért vagyok itt, hogy olvassam a vitákat és a sok barmot :D
2018. júl. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
12%

"Boldog élete lehetne. Ehelyett elrontja."


Tehát szerinted az önkielégítéstől lesz boldog valaki élete. Aki pedig nem csinálja ezt, az elrontotta az életét.

Csúnya lenne...

2018. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!