Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves ateisták! Hozzátok...

KZitus kérdése:

Kedves ateisták! Hozzátok szól a kérdésem (lent)?

Figyelt kérdés

Szóval, hatalmas vitákat, szócsatákat olvastam már itt az elmúlt időben tőletek. Persze mindig a vallásos emberekkel. Nincsen erről véleményem :-)

De az érdekelne, ha nem hisztek Isten létezésében, ha nem hiszitek, hogy Ő teremtett MINDENT, ami az életünkhöz szükséges, és Ő tartja fenn jelenleg is az életünket, akkor miért vagytok szinte állandó jelleggel itt az oldalon?, miért érdekel az Istenről való beszélgetés? mi az a kíváncsiság, motivázió, ami ide köt titeket?

Kérlek ne értsetek félre, nekem, személy szerint, ez ellen nicsen kifogásom, sem nem zavar engem. De a jelenlétetek miatt itt, önkéntelenül is fölvetődött bennem ez a kérdés.

Lehetséges, hogy mégis van bennetek némi kétely, hátha mégis kétezik Teremtő, csak ilyen-olyan okok miatt ezt elfojtjátok magatokban?

Alőre is köszönöm az őszinte válaszokat.

Már kérdeztem régebben valami hasonlót, de ott is sajnos vita lett belőle, ezért kérnélek titeket, csak őszintén.....ha nem megy, akkor inkább nem kell erőltetni.



2018. júl. 18. 14:29
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
8%

keményvonalas ateisták nagyobb hívők, mint a templomba járó keresztények.

Abban hinni például, hogy az ősrobbanás létrejött egy szingularitásból, és a tágulásnak HIHETETLENŰL pontosnak kellett lennie, hogy galaxisok alakuljanak ki, és ez csak így spontán kialakult, ahhoz nagyobb hit kell, mint hogy azt mond: ez irányítva van.

2018. júl. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, lassan összerakom a képet. :-)
2018. júl. 18. 18:52
 23/61 anonim ***** válasza:

Zitus, ez tényleg a saját kérdésed? Mert ez most kivételesen annak tűnik.


Nos: engem az igazság érdekel. Ha az igazság valamelyik istent jelenti, akkor az érdekel. Azt már tudom, hogy a te istened pl. nem létezik, de rajta kívül még lehet sok másik. Ha egyáltalán létezik valamelyik, akkor inkább egy hívőtől fogom megtudni, nem egy ateistától, igaz?

Akkor viszont pont jó helyen vagyok.


A másik oldal viszont, hogy amikor te, vagy más valami teljesen nyilvánvaló képtelenséget mond, azt kijavítom.

Itt valaki írta, hogy ha legalább egy hívőből ateista lesz... nos, én nem vagyok ennyire optimista. Szerintem ez nem így megy, mert a hit nagyon fontos dolog a hívők életében. Ha az eltűnne, az igen nagy lelki törés lenne.

Én azt mondom, hogy ha legalább egy hívő elkezd itt értelmesen és logikusan GONDOLKODNI - akkor már megérte. Én olyan hívőket szeretnék látni mindenhol, akik nem kezdik el tagadni a valóságot a hitük miatt.


Neked erről mi a véleményed?

2018. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
69%

Zitus, #7 hozzaszolasodban irtad a valaszadonak, hogy szerinted nincs ertelme gyozkodni a masikat, es ennel sokkal szebb eletcelt is el tudsz kepzelni magadnak. Holnap meg megy es becsongetsz szamodra vadidegen emberekhez hogy a sajat hitedrol gyozkodd oket.


Akkor most hogy is van ez? Minek csinalsz olyan dolgot evek, ha nem evtizedek ota, aminek szerinted sincs semmi ertelme, es raadasul meg eletcelkent sem tartod jo otletnek?

2018. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
92%
Mert szeretem ütköztetni az érveimet a hívőkkel.Holnap bővebben,megyek tentizni.
2018. júl. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 Metionin ***** válasza:
88%
A törpék is érdekelhetnek valakit attól függetlenül hogy nem hisz a létezésükben. Vagy nem úgy hisz ahogy előírják neki. Őszintén, én sokszor csak a kommentekért jövök (képzeljétek ide azt a popcornos mémet). Bóklászok itt a kultúra kategóriában aztán meglátok valami érdekes kérdést. Meg mert attól függetlenül hogy én x módon gondolok valamit, szívesen olvasom azt ha valaki y módon gondolja - persze amíg kulturáltan vezeti elő a véleményét. Más kérdés hogy ha felvetek egy tök logikusnak tűnő gondolatmenetet, de az ellentmond a dogmáknak, egyből le vagyok mocskossátánistázva :D
2018. júl. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
74%

"miért vagytok szinte állandó jelleggel itt az oldalon?, "


Kedves Zitus!

A Gyakorikérdések egy 26 főtémával, ezeken belül kb. 227 altémával foglalkozó oldal, ebből 2, azaz kettő darab foglalkozik vallással. Szóval nem kizárólag vallással foglalkozik, hogy felróható lenne nekünk, mit keresünk itt. Több téma is van, és igen, néha meglátogatom a Kultúra rovatot is, mert érdekel a kultúra, de nem kifejezetten csakis ezért vagyok itt.

Kérdésed kicsit olyan, hogy ha egészséges vagyok, akkor minek nézegetem az "Egészség" kategória, "betegségek" alrovatát. Vagy ha nem fogyózok, akkor miért olvasgatom a fogyókúra rovatot.

Nos, azért, mert esetleg érdekel más emberek véleménye, másrészt mint a jó cserkész, próbálok ott segíteni, ahol tudok. Mint például most, hogy megértsd, bárki olvashat vallási témájú dolgokat, ki is fejtheti róla a véleményét szabadon, de attól még nem biztos, hogy vallásos akar lenni.

2018. júl. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
85%

Azért, mert a vallás káros, és emberbaráti szeretetből szeretném az embereket megkímélni ezektől a károktól. Ilyen egyszerű.


Bennem nincs kétely. Mitől lenne?

2018. júl. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
77%

#20 "Tehát szerinted az önkielégítéstől lesz boldog valaki élete. Aki pedig nem csinálja ezt, az elrontotta az életét.


Csúnya lenne..."


Látom, pont a lényeg nem ment át. De hát hivőéknél ez így szokás. Nem a mondat valódi tartalmával vitatkozni, hanem egy olyan kiragadott és eltorzított részével, amely álláspont jobban védhető. Ezt a jelenséget szalmabáb érvelésnek hívják.


Nem az önkielégítéstől lesz valakinek jó élete, de a szex elfojtása súlyos mentális állapothoz, aberrációhoz, agresszivitáshoz, frusztrációhoz és erőszakhoz vezet.


Van az életben elég stresszfaktor, amin könnyen lehet segíteni, azt gyakoroljuk. A szex adrenalint és dopamint szabadít fel, amely hormonok jótékony hatással vannak a szervezetre. Segít, hogy kiegyensúlyozottabb legyél.

2018. júl. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát szerinted az önkielégítéstől lesz boldog valaki élete. Aki pedig nem csinálja ezt, az elrontotta az életét."


Ez egyébként így igaz, végül is. Kivéve persze az aszexuálisokat, nekik nincs szükségük rá természetesen. De egy "normális" embernek igen is van szüksége rendszeres szexre, vagy ha nem megoldható, akkor önkielégítésre. Sose értettem amúgy ez mér baj a kereszteséknél, mert másnak, se magadnak nem ártasz vele. Persze mint minden jó dolgot, ezt se szabad túlzásba vinni.

2018. júl. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!