Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves ateisták! Hozzátok...

KZitus kérdése:

Kedves ateisták! Hozzátok szól a kérdésem (lent)?

Figyelt kérdés

Szóval, hatalmas vitákat, szócsatákat olvastam már itt az elmúlt időben tőletek. Persze mindig a vallásos emberekkel. Nincsen erről véleményem :-)

De az érdekelne, ha nem hisztek Isten létezésében, ha nem hiszitek, hogy Ő teremtett MINDENT, ami az életünkhöz szükséges, és Ő tartja fenn jelenleg is az életünket, akkor miért vagytok szinte állandó jelleggel itt az oldalon?, miért érdekel az Istenről való beszélgetés? mi az a kíváncsiság, motivázió, ami ide köt titeket?

Kérlek ne értsetek félre, nekem, személy szerint, ez ellen nicsen kifogásom, sem nem zavar engem. De a jelenlétetek miatt itt, önkéntelenül is fölvetődött bennem ez a kérdés.

Lehetséges, hogy mégis van bennetek némi kétely, hátha mégis kétezik Teremtő, csak ilyen-olyan okok miatt ezt elfojtjátok magatokban?

Alőre is köszönöm az őszinte válaszokat.

Már kérdeztem régebben valami hasonlót, de ott is sajnos vita lett belőle, ezért kérnélek titeket, csak őszintén.....ha nem megy, akkor inkább nem kell erőltetni.



2018. júl. 18. 14:29
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
47%

"Mi a helyzet a logikátlanul gondolkodó ateistákkal?"

A falra tudok mászni tőlük.


"Azoknál is észreveszed a hibát?"

Kicsit nehezebben, mert általában nem indítanak eget rengető butaságokkal.


"A hiba skálán az ateisák jobb helyzetből indulnak mint a tesiták?"

Tesiták?

Általában jobb helyről indulnak, de ez csak előfeltevés. Utána derül ki, hogy tudnak-e pl. logikusan gondolkodni.


Egyébként nézd meg: engem és TÉGED IS csúnyán lepontoztak.

Sajnos sok hívőnél aki nem PONT AZT bégeti, amit ő... onnan kezdve teljesen mindegy, hogy mit mond. Főleg, ha még értelmes és logikus is!

Na, azt nagyon utálják!

2018. júl. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
0%

Jaja, MINDENKIT a keresztények pontoznak le, az ateistákat és egymást is. Ezért van minden válasz lepontozva, mert ugye az ateisták soha senkinek nem nyomnak pirosat...

És még te beszélsz logikáról. :D

2018. júl. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem csak keresztények csinálják.

Vannak olyanok, akik válogatás nélkül mindenkit lepontoznak. Több névről belépve, géppel.

Ez már elmebetegség.


Vannak olyanok, akik ha látják, hogy ők le lettek pontozva, gyorsan mindenkit lepontoznak ott, hátha köztük volt az illető.

Ez is egyfajta elmebetegség. Azon kívül semmibe veszi az embertársait, mert egyáltalán nem érdekli, hogy melyik vétlen embernek mekkora kárt okoz.


Vannak olyanok is, akik mindenkit lepontoznak, aki valamilyen szempontból sikeresebbnek néz ki, mint ők. Mondjuk okosan, összeszedetten, jól ír.


És persze vannak azok a hívők (szerencsére csak a hívők egy része), akik mindenkit lepontoznak, aki nem szó szerint pontosan a dogmákat írja, vagy kényelmetlen kérdéseket tesz fel, vagy rossz helyről idéz a Bibliából (pl. ahol látszanak az ellentmondások), stb. stb.

2018. júl. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva: A figyelt kulcsszavaim közt van, pl az ateizmus, vagy az evolúció, amiket ebben a kategóriában, elég sűrűn használnak. Néha egy kérdés felkelti az érdeklődésem. Néha az kelti fel, ha egy kérdésnél parázs vita van, akkor mindig a lista tetejére ugrik, és kíváncsivá tesz. Ha pedig sok ostobaságot olvasok, és provokációt, akkor muszáj válaszolnom. Egyébként, most nem olvastam el a kommenteket, szóval nem tudom, hogy hol tart a vita éppen - csak a kérdésre válaszolni jöttem. :)


Üdv. :)

2018. júl. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
9%

Én nem vagyok ateista, elnézést az offért, nem is a kérdésre válaszolok, csak szeretnék valamire rávilágítani:


Isten és vallás az két dolog.

Általában - bármelyik vallásról beszélünk is - a vallások istenképe olyan messze lehet a valóságtól, hogy nem lehet leírni.


A transzcendencia valós jelenség, sok kutató és tudomány vagy áltudománynak bélyegzett irányzat is foglalkozik vele, minthogy a testen kívüli élmények, és a klinikai halálból visszatértek beszámolói. Erre rá jön a mai kvantumfizika és időfizika által megállapítottak (pl. hogy nincs is anyag csak rezgés és skalárhullám, amelynek forrása egy megsokszorozódott példányban létező parányi létforrás). Ezek alapján azt mondani, hogy az anyagi világon túl nincs semmi, elég nagy botorság, minthogy tudattalanul állítani a vallások által hirdetetteket is az.


Az értelmetlen ateizmus is egyfajta vallás (mint a materializmus is), csak más a hitrendszere mint a római katolikusnak, de semmi másban nem különbözik a művelője. Aki meg a mai világban a szoknyás fiúk követője, az meg a homokba dugja a fejét :)

2018. júl. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
100%

Azért pár dolgot helyesbítek, nehogy valaki bedőljön neked:


"A transzcendencia valós jelenség, sok kutató és tudomány vagy áltudománynak bélyegzett irányzat is foglalkozik vele"

Mármint létezik valós jelenség, de ezzel a tudománynak kell foglalkoznia. Ugyanis, ha valamivel az áltudomány foglalkozik, ott egy dolog biztos: eredménye az nem lesz!

Esetleg valami félremagyarázás: lásd pl., hogy a macskák az ördög szolgái. Na, ezért pusztíthatott olyan hatékonyan a pestis.


"minthogy a testen kívüli élmények, és a klinikai halálból visszatértek beszámolói."

Ezt vizsgálja a tudomány, és már vannak eredmények, írtam régebben.


"Erre rá jön a mai kvantumfizika és időfizika által megállapítottak"

Időfizika nem létezik, a kvantumfizikához pedig nem értesz.


"Ezek alapján azt mondani, hogy az anyagi világon túl nincs semmi, elég nagy botorság"

Valóban - de a tudomány NEM MOND ILYET. Csak azt mondja, hogy az anyagi világot tudja vizsgálni, és ha valami HAT ARRA, azt tudja vizsgálni. Tehát a szellemi világot IS VIZSGÁLHATJA - AMENNYIBEN az hat ránk.


"Az értelmetlen ateizmus"

Ilyen kifejezés nem létezik.


"is egyfajta vallás (mint a materializmus is)"

Erről csak álmodsz. Jó lenne, mi? Persze, ha képtelen vagy különbséget tenni, az a te bajod.


"csak más a hitrendszere mint a római katolikusnak"

Miféle "hitrendszer" ?

Az erős ateizmusban létezik EGYETLEN hittétel: az, hogy nincs isten. Hol van itt hitrendszer?


"de semmi másban nem különbözik a művelője."

Mutatnál egy vallást, ahol egyetlen hittétel van?


"Aki meg a mai világban a szoknyás fiúk követője"

Annak meg semmi köze a valláshoz. Ugyanígy mondhatnánk, hogy aki a mai világban alkoholt iszik... mert az pl. egy másik vallásban tilos.

2018. júl. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:

23-as hsz


A véleményemet kéred, csak ezért reagálok az írásodra.

"Zitus, ez tényleg a saját kérdésed? Mert ez most kivételesen annak tűnik." - ez a mondatod azt árulja el számomra rólad, hogy sűt, éget az előítélet. Miért gondoljam azt, hogy a többi ondatodat IS nem ez, ezért írtad le?


"Nos: engem az igazság érdekel. Ha az igazság valamelyik istent jelenti, akkor az érdekel." - hát nem tudom??? Én hiszek a Biblia Istenének, ahol azt olvasom van sok isten és sok ur. Nem tudhatom, te melyiket keresed. De ha tényleg, őszintén érdekel az igazság akkor garantáltan meg fogod találni azt(persze majd ha nem lesz benned előítélet). Eről maga Isten ad garanciát:Cselekedetek 17:24–27

"Isten, aki alkotta a világot, és mindent, ami abban van, aki égnek és földnek ura, kézzel készített templomokban nem lakik, sem emberi kezek nem szolgálják ki őt, mintha szüksége volna bármire is, hiszen ő ad mindenkinek életet, leheletet és mindent. És egyetlen emberből alkotta az emberek minden nemzetét, hogy lakjanak az egész föld színén, és kiszabta a meghatározott időket és az emberek lakóhelyének határait, hogy keressék Istent, sőt, tapogatózva keressék őt, és meg is találják, bár a valóságban nincs messze egyikünktől sem."


" Azt már tudom, hogy a te istened pl. nem létezik,..." - tudnád ezt bizonyítani?


"A másik oldal viszont, hogy amikor te, vagy más valami teljesen nyilvánvaló képtelenséget mond, azt kijavítom." - ami CSAK számodra képtelenség, az még Isten szemzögéből igaz lehet. Márcsak Istent tagadó mivoltodnál fogva is. Vagy tévedek? ha igen, elnézésedet kérem.


"Én azt mondom, hogy ha legalább egy hívő elkezd itt értelmesen és logikusan GONDOLKODNI - akkor már megérte. Én olyan hívőket szeretnék látni mindenhol, akik nem kezdik el tagadni a valóságot a hitük miatt." - már meint az előítélet és a felsőbbrendüség! Miért gondolod azt, hogy a hivők buták, és nem járnak alapoan utána mit hisznek Istenről? Isten ezt határozottan NEM AKARJA. Viszont leíratta, mire van szüksége az embernek:János 17:3

"Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust." -hol kér itt Isten "vak" hitet, olyat, ami nem épül PONTOS ismeretre? Az egész Biblia egy logikusan felépített (történések) ismeretszerzés láncolata. Az első prófécia a 1Mózes 3:15, és a teljes Biblia arról ír, ezt hogyan valósította meg Isten az évezredek alatt Isten, és ma milyen tevékenységet folytat megbízott Királya Jézus Krisztus vezetésével. Mivel fiatal vagy lehetőséged van arra, hogy a szemeiddel lásd az imént idézett próféci teljesedésének végkimenetelét.

Nem kell ezt alhinned! De ez attól még meg fog történni! Ez biztosabb mint a halál. Miért? Mert Isten mondta, ígérte, és még SOHA nem ígért olyat, ami be ne teljesedett volna az emberiéség történelme folyamán.

Ismét: nem kell elhinned! De mivel szeretnéd megismerni az igazságot, és ha ez a vágy benned őszinte, akkor járjál utána. Már sok millió embernek sikerült, akkor neked miért ne?


"Neked erről mi a véleményed?" - leírtam a véleményemet, és remélem észrevetted, nincsen bennem előítélet, mert tégedet éppen úgy szeret a Teremtő, mint engemet(bizonyíték erre, hogy olvasod ezeket a sorokat, tehát fenntartja az életet benned), ezért én is tisztellek, és nagyra becsüllek, soha nem bántanálak meg szándékosan.

2018. júl. 23. 16:06
 48/61 anonim ***** válasza:
0%

#46


"Mutatnál egy vallást, ahol egyetlen hittétel van?"


Magad írtad fentebb.

"Tehát a szellemi világot IS VIZSGÁLHATJA - AMENNYIBEN az hat ránk."

Az utolsó fél mondat azt tükrözi, hogy a szellemi világ ránk gyakorolt hatásában annak ellenére nem hisznek...

(itt nem tudom milyen kifejezést használjak, mert nem lehet mindenkit egy kalap alá vonni)... azok a magukat jobbára ateistának nevezők akik a tudományt a vallásos hittel szemben állónak tekintik. Annak ellenére, hogy az emberiség fele ennek ellenkezőjét tapasztalja saját állítása szerint.


Röviden: A hittétel a transzcendencia létének és hatásának tagadása.

2018. júl. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 A kérdező kommentje:

24-es hsz


Már teljesen másik témáról írsz, de ha már kérdezed, (mivel szeretlek mint felebarátomat), ezért válaszolok a kérdésedre.


"Zitus, #7 hozzaszolasodban irtad a valaszadonak, hogy szerinted nincs ertelme gyozkodni a masikat, es ennel sokkal szebb eletcelt is el tudsz kepzelni magadnak. Holnap meg megy es becsongetsz szamodra vadidegen emberekhez hogy a sajat hitedrol gyozkodd oket." - látom nem érted a munkánk célját. Soha senkit nem "győzködöm" semmiről én sem, más tanúk sem. Azért megyünk, mert ez krisztusi parancs, amely a Máté 24:14-ben(utolsó idők jeleit sorolja itt fel Krisztus a tanítványainak) és a Máté 28:19,20 verseben olvasható. Neked is kellene et a munkát végezni, ha kereszténynek vallod magadat. Ez nem egyes keresztényeknek szól. MINDEN kereszténynek.

Valóban nincsen értelme győzködni másokat, akit nem érdekel Isten Királysága, mert végül is ezt hírdetjük. De ahhoz, hogy megtaláljuk az arra "méltókat" be kell csöngetnünk a házakban, ahogyan arra Krisztus is buzdított:"Amely városba vagy faluba csak bementek, járjatok utána, ki méltó ott az üzenetre, és maradjatok nála, míg tovább nem mentek" Máté 10:11


"Akkor most hogy is van ez? Minek csinalsz olyan dolgot evek, ha nem evtizedek ota, aminek szerinted sincs semmi ertelme, es raadasul meg eletcelkent sem tartod jo otletnek?" - félreértettél. A munkánknak van értelme. Annak nincsen értelme, hogy az érdektelen embereket "győzködjük" bármiről is, amit valamiért te nekünk tulajdonítasz.

Több évtizede végzem ezt a munkát, közben dolgozom, családot látok el, gyermekeket neveltem fel, de ez a munka adja az életemben a legnagyobb örömet. De ezt meg is ígérte Krisztus. A munkám gyümölcsét élvezem :-).... és abban reménységem, hogy jutalmát is megkapom majd.

2018. júl. 23. 16:23
 50/61 anonim ***** válasza:

48 folytatása:


Ahogy az általad értelmetlennek nevezett vallási hit világszemléletének teljes rendszere visszavezethető egyetlen tételre - mi szerint létezik az Egy Isten és mindenhez köze van, úgy a te transzendencia tagadó alaphittételedből is következik a világszemléleted teljes rendszere (ami szerint az világ anyagi rendszereken keresztüli leírása kizárólagos)

2018. júl. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!