Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki akinek muszlim férje...

Valaki akinek muszlim férje van, tudna valami megnyugtatót mondani?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy iraki fiúval, és bele is szerettem. Soha senki nem fogott még meg ennyire. Sőt igazából ő az első szerelmem. (Nyugatibb gondolkodása van mint itt a legtöbb embernek.) A probléma csak az, hogy ő muszlim én pedig ateista vagyok. Egyikünknek sincs baja a másik hitével/nézetével, de a vallása nem enged házasságot nem muszlim nővel. Rengeteget beszéltünk erről a témáról, és tudom, hogy semmit nem erőltetne rám, amit nem akarok. Viszont mi más választásom lenne?


Utána olvastam a témának, és teljesen elkeseredtem. Szinte csak rémtörténeteket találtam arról, hogy: SOHA NE HÁZASODJ ARABBAL!!4! MENEKÜLJ AMÍG LEHET!44! Mert, ha megteszed teljes mértékben fel kell adnod magad, a tulajdonává válsz, jön a családon belüli erőszak stb. De ezt egyszerűen nem tudom elfogadni. Ismerem őt és tudom, hogy mindennél jobban szeret és tisztel engem. Vagy tévedek? 18L


Szóval akinek van tapasztalata a témában...mire számítsak?


(Próbáltam röviden leírni, szóval ha valami kimaradt kérdezzetek :D)



#vallás #házasság #szerelem #valaki nyugtasson meg
2018. okt. 27. 23:27
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen mindenki hülye és tapasztalatlan. Amit előttem írtak, azt kell megnézni, ugyanis iszlámon belül is több ágazat van. Csak Isten tudja minek kell neki magyar nő. Azt pedig, hogy szeretlek, én is meg tudom játszani. Fogalmad sincs mit érez valójában.
2018. okt. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
39%

18 évesen minek akarsz az első szerelmeddel összeházasodni???


Kész van már a házi feladat???


Ez még akkor is durva, ha nem arab és nem muszlim az illető.

2018. okt. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
95%
18 évesen azzal házasodik,akivel akar,ha kész a lecke,ha nem. Egyébként- tényleg tapasztalatlan és fiatal vagy hozzá,és ne 3 hónap után akarj hozzámenni egy arabhoz. Éljél. Bulizzál. Szórakozz.
2018. okt. 28. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
100%

Szia, muszlim vagyok. És azt hiszem ez a része a kérdésnek teljesen lényegtelen :)


Egy rendes ember nem bántja a feleségét és tisztelettel bánik vele minden kultúrában.


Viszont - és ne értsd félre - még csak 18 vagy, jobb lenne előbb némi élettapasztalat, mielőtt házasságba vágsz :)

2018. okt. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
93%

Megnyugtató választ vársz attól, akinek férje muszlim.

Mire gondolsz?

Ezzel az erővel feltehetnéd a kérdést: milyen házasságban élni?

A válaszok özt lenne rá- és lebeszélő is, hisz európai európaival házasodva sem egyformán él. Van. aki akár 50 évet is egymás mellett, egymást megbecsülve és van, aki pár hónap/év után válik.

.

AZ átlag muszlimnál sokkal erősebb a családi kötelék, mint nálunk. Ha hívva lesz, rohan haza. Te aztán vagy itt maradsz (a gyerekekkel, ha el nem lopja), vagy pedig mész - és lemondasz a visszatérés lehetőségéről.

.

"de a vallása nem enged házasságot nem muszlim nővel."

Tehát, ha felesége akarsz lenni, neked is át kell térned az iszlám hitre. Amint megteszed, attól kezdve rád is kötelezőek a vallási előírások.

2018. okt. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
100%
Racionális ügyekben nem lehet érzelmekkel telve dönteni.
2018. okt. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
100%
Megerősítést vársz, és nem korrekt válaszokat. Az érzelmeid elhomályosítsák a józan ítélőképességed. Az sem segítene, ha 10 olyan nő írna, akinek muszlim férje volt vagy van, és vernék őket.
2018. okt. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
68%

"Egyikünknek sincs baja a másik hitével/nézetével, de a vallása nem enged házasságot nem muszlim nővel."


Kamuzol. Ugyanis más ábrahámita vallású, azaz zsidó és keresztény nőkkel házasodhatnak muszlim férfiak. Csak hergelni akarod a népet. Mondom ezt úgy, hogy nekem is megvan a véleményem a témáról.

2018. okt. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
65%
Ennek a vallásnak az alapítója akit annyira tisztelnek a muszlimok, egy 9 éves gyerekkel hálta el a nászéjszakát. Ma minden Európai országban bebörtönöznék, sőt ma a világon csak Jemenben lehet 9 éves gyerekkel közösülni bünti nélkül, ott is csak valószinű ennek a pszichés-beteg vallás alapitónak a mintájára alkották ezt a jogot. Nem rémtörténeteket olvastál, hanem az iszlámban a feleség inkább tulajdon mint társ, akit lehet testileg is fenyiteni.
2018. okt. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 Lux morulus ***** válasza:
22%

Kapálózhatsz itt kicsi lány, de arra is képtelen vagy, hogy pontos információkat szerezz erről a vallásról, és ez pontosan előre is vetíti a sorsod.


Az iszlám a leg hazugabb vallások egyike. Pedig benne van a lehetőség, hogy egy szép vallás lehessen.Csak önrevidiálnia kellene magát, de mivel ez az iszlámban halállal büntetendő bűn, így ez nem fog megtörténni.


Jelen állapotában, a követői miatt - nincs kivétel- egy hazug, elnyomó, primitív, neve szerint békés, tanai szerint a végtelenségig erőszakos, megtévesztő vallás, amit egy olyan ember nagyravágyása és mély sértettsége, hozott létre, aki nem látott tovább saját nemiségén, és hasán.


Egyszerűen vicc, ahogy gondolkozol, és amit most csinálsz.


Fogadd meg 10 tanácsát akinazt írta, hogy nézz már utána.


Vagy könyv kell?

2018. okt. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!