Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki akinek muszlim férje...

Valaki akinek muszlim férje van, tudna valami megnyugtatót mondani?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy iraki fiúval, és bele is szerettem. Soha senki nem fogott még meg ennyire. Sőt igazából ő az első szerelmem. (Nyugatibb gondolkodása van mint itt a legtöbb embernek.) A probléma csak az, hogy ő muszlim én pedig ateista vagyok. Egyikünknek sincs baja a másik hitével/nézetével, de a vallása nem enged házasságot nem muszlim nővel. Rengeteget beszéltünk erről a témáról, és tudom, hogy semmit nem erőltetne rám, amit nem akarok. Viszont mi más választásom lenne?


Utána olvastam a témának, és teljesen elkeseredtem. Szinte csak rémtörténeteket találtam arról, hogy: SOHA NE HÁZASODJ ARABBAL!!4! MENEKÜLJ AMÍG LEHET!44! Mert, ha megteszed teljes mértékben fel kell adnod magad, a tulajdonává válsz, jön a családon belüli erőszak stb. De ezt egyszerűen nem tudom elfogadni. Ismerem őt és tudom, hogy mindennél jobban szeret és tisztel engem. Vagy tévedek? 18L


Szóval akinek van tapasztalata a témában...mire számítsak?


(Próbáltam röviden leírni, szóval ha valami kimaradt kérdezzetek :D)



#vallás #házasság #szerelem #valaki nyugtasson meg
2018. okt. 27. 23:27
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:
Lucifer (tetszik a neved amúgy lol) nem az vold a kérdésem, hogy szerintetek milyen ember, hanem az, hogy azok a rémtörténetek, amiket találtam a témában vajon igazak-e. De egyébként már megtaláltam a választ. Nem. Mielőtt a kérdést kiírtam magyarull keresgéltem, de utána úgy gondoltam angolul több esélyem van. És igen, nagy része a magyar cikkeknek csak sztereotípiákra épül, míg angolul arabok és nem arabok egyaránt a saját élményeiket mesélték el. Mitől félek? Nem tőle, inkább a családjától meg a szokásaiktól, mert ezeket nem ismerem. Lehet-e több felesége? Igen, a korán 4 feleséget enged, de ez is vicces egyébként. Utána olvastam és kb. senkinek nincs egynél több, mert ők is hülyeségnek tartják.
2018. okt. 28. 13:01
 42/61 A kérdező kommentje:
(az kimaradt, hogy mielőtt utánanéztem ő szórul-szóra ugyanezt mondta)
2018. okt. 28. 13:03
 43/61 Lux morulus ***** válasza:
12%
muszlimmmal= muszlimmal 😆
2018. okt. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
Hol/hogy ismerkedtetek meg?
2018. okt. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 Lux morulus ***** válasza:

"Lucifer (tetszik a neved amúgy lol)"


Mert ennyit még megértesz, főleg, hogy fut egy sorozat is, ezen a néven.


Látom voltak a mohamedán tesók is, de bölcsen hallgattak.

2018. okt. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
80%
Egyik ismim kiment a ferjevel sierra leoneba, terhes. Eppen nincs utlevele, es nem tud hazajonni. De nagyon kiraly a muszlim szerelem :D
2018. okt. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim válasza:
100%

Szia, én muszlim vagyok, de ez a duma amit lenyomtál, hogy elhagyja érted a családját, ezt te se hitted el remélem...

Sose hagyná el egy igazi muszlim a családját főleg nem egy ateista lányért, ez az igazság, fogadd el..

2018. okt. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
80%
Nekem úgy tűnik, hogy a kérdező minden negatív tapasztalatot remtortenetnek hisz, csak akkor hiszi majd el, ha vele is megtörtént. Addig lila köd.
2018. okt. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
25%

Én muszlim vagyok és a férjem is muszlim. Ahogy előttem is írták egy igazi muszlim soha nem hagyná el a családját egy lány miatt. Muszlim társadalmakban sokkal erősebbek a családi, rokoni kapcsolatok. Az iszlám vallás szerint feleségül vehet ha más vallású vagy de csak akkor ha egyistenhvő. A 4 feleség megengedett de szigorú feltételei vannak és nem a férfiak vágyainak kielégítését szolgálja hanem a nők megsegítését.

A rémtörténetek sok esetben nem igazak vagy csak féligazságok, de ahogy látom erre te is rájöttél. A primitív hozzászólókkal ne foglalkozz. Fogalmuk sincs az iszlám vallásról és lehet még muszlimot sem láttak csak TV-ben. Olyan propagandafilmekkel jönnek mint a lányom nélkül soha, miközben Magyarországon háromból két házasság válással végződik. Ha tényleg muszlimok véleménye érdekel akkor én azt javaslom inkább a facebook-on keress fel magyar muszlim csoportokat.

2018. okt. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
28%
Hali, nemtom,és nem olvtam el az eddigieket, de pl nemtom, az a verzió játszik -e hogy esetleg csak jártok folyamatosan, de nem házasodtok össze. Hogyha most minden szép és minden jó, akkor neked se kéne semmit feladnod magadból, ha most így ahogy vagytok,jól érzitek magatokat. Viszont őnála nem tudom, menynire számít-e, meg esetleg van-e olyan, hogy szegényke szégyenben maradna, ha pl úgy lennétek gyermekeitek, hogy pl házasságon kívül (nemtom akartok-e, és ha akartok, milyen vallásúak lennének; előírnátok-e, h meik vallást gyakorolják, v megmutatánátok nekik mind a kettőt, vagy rájuk hagynátok h majd felnőtt korukban válasszanak) Szóval nemtom kinéznée- a családja ha nem házasodnátok össze, és úgy élnétek együtt, és neki ez menynire számítana, ha kinézné a közössége, esetleg ha itt létezne ez, lehet, hogy a törvényeik szerint meg is akarnák kövezni, persze nem tennék, mert itt ilyet nem lehet? Vagy van ilyen , hogy kiveti magából a közösség, ha nem házasodik? És őt ez mennyire érdekelné, mennyire lenne ez neki fontos, ,lényeges, hogy pl az anyja-apja elismerje őt, és milyen a kapcsolata a szüleivel, vagy a közösségével, hogy jó-e a kapcsolatuk, megvetnék-e kivetnék-e a családja ténylegesen, és mérlegre tenni rossz lenne például, hogy veled legyen együtt házasság nélkül; vagy a szülei családja népe hagyományai a fontosabbak neki. És akkor vagy jössz, de akkor házasság is kell, vagy ha nincs házasság, akkor "egyáltalán nem kellesz te se". Melyik lenne az ő számára a nagyobb áldozat? Van ilyen, hogy valamelyikről le kell mondani? PL saját vallási hagyományairól? Mennyire gyakran műveli a vallását? Én nem állnék be semmilyen hagyományos már meglévő vallás mögé. Ráadásul a házasság az pl számomra egy papír, amit egy csapat idegen állít ki, hogy jól van, jóváhagyják a mi szerelmünket. Mintha egy valódi szerelemnekn szüksége lenne rá:) Naszóval, ha meg Isten ezt nem tartaná jó ötletnek, hogy együtt legyetek; bármelyik vallás istene; szerintem simán odatenne közétek egy villámot, amikor meg akarnátok csókoni egymást; tehát szerintem ilyen nincsen; szerintem támogatja ő az ilyen fajta ötleteket; tanulhattok egymástól, fejlődhettek egymás által:) De szerintem ne házasodj és úgy legyetek együtt, ha ez megoldható, viszont ha annyira számit neki a saját vallása a saját hagyományai, hogy nem mondana le a házasságról, neki az feltétlenül kell, akkor hát szerintem akkor lehet, hogy talán mégse feltétlen egymásnak teremtődtetek, ha ennyire a vallás kitételei közétek állnának. De nemtom.
2018. okt. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!