Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki akinek muszlim férje...

Valaki akinek muszlim férje van, tudna valami megnyugtatót mondani?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy iraki fiúval, és bele is szerettem. Soha senki nem fogott még meg ennyire. Sőt igazából ő az első szerelmem. (Nyugatibb gondolkodása van mint itt a legtöbb embernek.) A probléma csak az, hogy ő muszlim én pedig ateista vagyok. Egyikünknek sincs baja a másik hitével/nézetével, de a vallása nem enged házasságot nem muszlim nővel. Rengeteget beszéltünk erről a témáról, és tudom, hogy semmit nem erőltetne rám, amit nem akarok. Viszont mi más választásom lenne?


Utána olvastam a témának, és teljesen elkeseredtem. Szinte csak rémtörténeteket találtam arról, hogy: SOHA NE HÁZASODJ ARABBAL!!4! MENEKÜLJ AMÍG LEHET!44! Mert, ha megteszed teljes mértékben fel kell adnod magad, a tulajdonává válsz, jön a családon belüli erőszak stb. De ezt egyszerűen nem tudom elfogadni. Ismerem őt és tudom, hogy mindennél jobban szeret és tisztel engem. Vagy tévedek? 18L


Szóval akinek van tapasztalata a témában...mire számítsak?


(Próbáltam röviden leírni, szóval ha valami kimaradt kérdezzetek :D)



#vallás #házasság #szerelem #valaki nyugtasson meg
2018. okt. 27. 23:27
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 A kérdező kommentje:
Na jó ennek így nincs értelme. Többen is a szememre hánytátok, hogy nem ismerem a vallást. De igen ismerem. Rengeteget beszéltünk már róla, egy napon keresztül olvasgattam róla a neten. Azt is tudtam, hogy házasodhatnak kereszténnyel vagy zsidóval, de ahogy azt a kérdésben is írtam én ateista vagyok. Hogy képzeli el a családját? Mint mindenki más, mint akár én. Milyen a nők helyzete a családjában? Mint az enyémben, mint a tiédben, mint akárki máséban. És nem, nem tervezek hozzámenni. Főleg nem most. Csak szerettem volna kiművelni magam a témából, mielőtt véleményt alkotok, vagy bármit elhiszek amit a neten találok.
2018. okt. 28. 08:19
 22/61 Lux morulus ***** válasza:
76%

"De igen ismerem. Rengeteget beszéltünk már róla, egy napon keresztül olvasgattam róla a neten"


Akkor most már, tényleg tudsz mindent az iszlámról.


Ügyi vagy - korosztályod analfabéta szintjén - és nyilván érzem én most írásom élét, de a szép szó itt nem használ. Nekem ösztönző volt, az ha rávilágítottak arra, hogy nem tudok valamit. Azonnal utána néztem rendesen.

2018. okt. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
60%

EGY NAPIG keresgéltél róla a neten?

Akkor most már nyilván mindent tudsz...

Olvasd el a Lányom nélkül soha című könyvet, abból többet megtudsz, mint egy hónap alatt az Internet ezer ellentmondó linkjéből!

Abban a percben, hogy kiteszed a lábadat Magyarországról vagy Európából, megszűntél önmagad lenni.

Csak egy tárgy leszel, amivel azt csinál a muzulmán család, amit a kedve tartja.

Talán 18 évesen még nem tudod, de a szerelem nem tart örökké. És jaj neked, ha ebbe beleesel!

2018. okt. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy eleve nem vagytok egyenrangúak. Neki van vallási identitása, neked pedig nincs. Az, hogy te ateista vagy, az nálad nem identitás. Hiszen ha az lenne, akkor elvből mindent elkerülnél, ami a vallásossággal kapcsolatos, pl. nem ünnepelnéd a karácsonyt, hisz az egy keresztény ünnep.

Inkább arról van szó, hogy te nem foglalkozol a vallással, magyarul közömbös vagy, de ez nem ateizmus.

Amire ki akarok lyukadni: a pasid vallásossága és a te ateizmusod nem 2 egyenrangú dolog, hanem olyan valami, ami neki van, neked nincs (nem tudom jobban kifejezni magam).

Nem ismerem a körülményeket, de ha a pasid kiszakadna a saját környezetéből, és mondjuk együtt költöznétek el egy helyre, akkor nem lehet gond. Tartsd tiszteletben a vallását de csak akkor, ha ez téged semmiben nem fog érinteni. Ellenkező esetben mindenképp hagyd ott, ha nem akarod hogy 5 év múlva 10 gyereked legyen, s nem akarsz a férjed csicskája lenni.

2018. okt. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 A kérdező kommentje:
Oké. Kezdjük azzal, hogy Európába akar költözni és ő maga mondta, hogy nem akarja, hogy odamenjek, mert tudja, higy nem bírnám. Még őt is kiakasztják az ottani emberek. Egyébként pedig beszéltem vele, elmondtam neki minden aggályomat és azt mondta, hogy ő semmit sem akar erőltetni. Ha esetleg úgy is döntenék, hogy felveszem a vallást is azt csinálok amit akarok :D Pont nem érdekli, hogy imádkozom-e ötször egy nap vagy hordok-e hijabot. De ha nem veszem fel a vallást az sem baj. Szóval köszi mindenkinek a támogatást :DDD
2018. okt. 28. 10:37
 26/61 anonim ***** válasza:
70%

Ha azért írtad ki a kérdést, mert azt vártad, hogy mindenki egyetért majd a választásoddal, akkor kár volt itt feltenni.

Én egy olyan nyugati országban élek, ahol elég sok az iraki, iráni stb. család, és még csak nem is mostani bevándorlók, hanem már második-harmadik nemzedék.

Pontosan látom, mi folyik még a normális, felvilágosult muzulmánoknál is, még akkor is, ha a feleség itteni őslakos.

Nem ütik-verik a nőket (de ez is előfordul), és bár nagyon sok mindenben beillesszkedtek az itteni életbe, amint a vallásról van szó,

2018. okt. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
53%

...amint a vallásról van szó, nem ismernek tréfát.

Ha nem is köteleznének az iszlám felvételére, a gyerekeidet abban nevelnék, fogamzásgátlót nem szedhetnél, az öltözeted sem lehet olyan, mint eddig, és még sorolhatám.

(Az előbb véletlenül elküldtem a hozzászólást a vége nélkül.)

2018. okt. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 Lux morulus ***** válasza:
100%
Hagyátok. Kár belé a szó.
2018. okt. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim válasza:
65%

Úgy látom, hogy felesleges volt kiírnod ide ezt a kérdést, mert rózsaszín felhő lebeg előtted és akárki akármit mond, hajhatatatlan vagy. De azt tudonod kell, hogy hiába költözik Európába, ő attól még muszlim. A nő számára pedig másodrangú állampolgár. A férfinak 4 felesége is lehet...A férj simán elválhat, a feleségnek viszont nincs ehhez joga! Az, hogy a fiú ezt meg azt mondta, az semmit sem jelent. Tudod, a szó elszáll, jó messzire. A törvény viszont törvény marad örökre.

Gondolkozz, mielőtt olyant teszel, ami neked rossz lehet/lesz. És ne az legyen benned, hogy húúú, mennyire szeretem...mert te most szereted. Egy házasság még két azonos vallású ember között is megfontolandó és kemény "munka". Onnantól kezdve, hogy belemélyedsz a kapcsolatba, már uralkodnak feletted. Mondjuk ez már igencsak megtörtént...

2018. okt. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 A kérdező kommentje:
Igen igazatok van. Tényleg kár volt kiírni :D Senki sem tudhatja mi fog történni, lehet igazatok van, lehet nem. Én minden esetre előbb hiszek annak aki tényleg ebben a kultúrában él, mint rasszista magyaroknak, akik még csak a propagandából hallottak arról, hogy muszlim.
2018. okt. 28. 11:25
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!