Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki akinek muszlim férje...

Valaki akinek muszlim férje van, tudna valami megnyugtatót mondani?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy iraki fiúval, és bele is szerettem. Soha senki nem fogott még meg ennyire. Sőt igazából ő az első szerelmem. (Nyugatibb gondolkodása van mint itt a legtöbb embernek.) A probléma csak az, hogy ő muszlim én pedig ateista vagyok. Egyikünknek sincs baja a másik hitével/nézetével, de a vallása nem enged házasságot nem muszlim nővel. Rengeteget beszéltünk erről a témáról, és tudom, hogy semmit nem erőltetne rám, amit nem akarok. Viszont mi más választásom lenne?


Utána olvastam a témának, és teljesen elkeseredtem. Szinte csak rémtörténeteket találtam arról, hogy: SOHA NE HÁZASODJ ARABBAL!!4! MENEKÜLJ AMÍG LEHET!44! Mert, ha megteszed teljes mértékben fel kell adnod magad, a tulajdonává válsz, jön a családon belüli erőszak stb. De ezt egyszerűen nem tudom elfogadni. Ismerem őt és tudom, hogy mindennél jobban szeret és tisztel engem. Vagy tévedek? 18L


Szóval akinek van tapasztalata a témában...mire számítsak?


(Próbáltam röviden leírni, szóval ha valami kimaradt kérdezzetek :D)



#vallás #házasság #szerelem #valaki nyugtasson meg
2018. okt. 27. 23:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
61%
49: nem olyan ritka fajta, hogy akár ne dolgozzunk együtt, kár verned a nyálad. Az pedig, hogy te szerinted egyenlő a válás azzal, hogy valakinek elveszik a szabadságát és a gyermekét, az csak téged minősít.
2018. okt. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom, zseni a srác. Ezzel a szöveggel 2 dolgot ér el. Kedves kérdezőnk vagy rohan felvenni a vallását, és tudja, hogy kap egx engedelmes feleséget, vagy előre elfogadtatja a lánnyal, hogy ebből soha semmi komoly nem lesz. Pár évig elszórakoznak, aztán amikor eljön az idő a családalapításra a kérdező repül mint az a bizonyos macska, "hiszen
2018. okt. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
... hiszen meg lett mondva az elején, hogy nem veheti el.
2018. okt. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
100%
Volt osztálytársam ugyan így járt. Kiköltözött Németországba, ahol összejött egy muszlim sráccal. A srácnak már a szülei is ott születtek, de tartották a vallást. Az elején nagy szerelem, el volt ájulva, hogy hát ez egy modern nyugati férfi, nem kell ám félni. Összeköltözés, stb. A pasi már ott kimutatták a foga fehérjét, házimunka ügyben megmozdulni nem volt hajlandó. Dehát barátnőm 2 méterrel a föld felett rózsaszín felhőn. Aztán 2 év együttélés után a srác egyik napról a másikra kidobta, mert a család szerzett neki rendes muszlim menyasszonyt. A "használt" nő meg csak repült.
2018. okt. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
100%

"Mitől félek? Nem tőle, inkább a családjától meg a szokásaiktól, mert ezeket nem ismerem."


Látom támadásnak vetted, amit arról írta, hogy ismerd meg a fiú gondolkodásmódját, az iszlámot, a családját mélyebben, mert szemmel láthatóan nem értetted meg, amit írtam. Én pont erről beszéltem. Magad is beismered, hogy nem ismered őket. Ha valóban szereted azt a fiút az első lépés az lenne, hogy mélyen beleásod magad a szokásaikba és eldöntöd, hogy ezzel te mennyire tudsz azonosulni, mert ne hidd, hogy a hite egyáltalán nincs hatással rá. Ezzel, mondhatni őt is jobban megismernéd. Feltehetnéd a kérdéseidet és megnézhetnéd a válaszait. Egy napot foglalkoztál vele? Az semmi...

Továbbá ne hidd, hogy minden "rémtörténet" hazugság, azért ennyire ne legyél naiv. pl. Amit az előző válaszoló írt, az teljesen hihető, valószínűleg igaz. Másod kézből ugyan, de én is hallottam már olyan történetet, hogy egyik napról a másikra lelépett a "modern" férfi a vallása miatt. Én nem vagyok rasszista, ez távol áll tőlem. Számomra teljesen mindegy, hogy ki milyen származású, viszont az, hogy milyen a gondolkodása már annál érdekesebb. A fiúval kapcsolatban, számomra elég gyanúsan hangzik, hogy már jó előre bejelentette, hogy ateista lányt elvileg ő nem vehet feleségül.

2018. okt. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
100%
# 54 Magyarországon szerinted hány olyan házasság van ami jól kezdődik de csúnyán végződik? Segítek. Háromból két házasság válással végződik. Leggyakoribb ok a hűtlenség és családon belüli erőszak. Kolléganőm mesélte hogy a gyereke aki általános iskolába jár, és az osztályában a gyerekek háromnegyedének elváltak a szülei. Mikor középiskolás voltam "csak" 50% volt az arány. Én elhisz neked hogy amit meséltél igaz, de Magyarországon sokkal nagyobb a valószínűsége hogy válás lesz a vége mint egy muszlim családban.
2018. okt. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
54%
Barátnőm dettó. Tanult muszlim férfi, Európában élt évek óta, nagyon nyugatias stb. Hatalmas szerelem, férfi itt maradt, összeházasodtak, a barátnőm épp elkezdte a praxisat amikor a férfi kijelentette, hogy költöznek haza... A barátnő nem is értette, nem akart. Férfi fogta magát és lelépett.. azóta se került elő, ennek több éve. És én is találkoztam vele, egy elbűvölő, okos, értelmes, nagyon kedves és udvarias férfi volt. Ezek kattantak..
2018. nov. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim válasza:
Nem kell muszlimnak lenned ahhoz hogy muszlim férfihez menj hozzá.
2019. febr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
egy magyar lánynak egy muszlimhoz hozzámenni nagyobb kultúrális különbséget jelent, mint egy romához (régies nevükön ci-gány fiúhoz) hozzámenni.
2019. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:

Azt megkérdezhetem, hogy te milyen vallású vagy? Lehet szerepel már a válaszok között, de nem olvastam végig őket. Feltételezem, hogy keresztény vagy.


Ha fontos számodra a hit, akkor egyszerűen állj a sarkadra, és ne hagyd magad: ragaszkodj a keresztény szokásokhoz stb., követeld meg, hogy ő is ugyanúgy tartsa tiszteletben a te hitedet mint te az övét.


Ha viszont nem fontos számodra a hit, akkor nincs más választás, mint az ő hite szerint élni. Ha ez sem felel meg, akkor hagyd ott.

2019. márc. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!