Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki akinek muszlim férje...

Valaki akinek muszlim férje van, tudna valami megnyugtatót mondani?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy iraki fiúval, és bele is szerettem. Soha senki nem fogott még meg ennyire. Sőt igazából ő az első szerelmem. (Nyugatibb gondolkodása van mint itt a legtöbb embernek.) A probléma csak az, hogy ő muszlim én pedig ateista vagyok. Egyikünknek sincs baja a másik hitével/nézetével, de a vallása nem enged házasságot nem muszlim nővel. Rengeteget beszéltünk erről a témáról, és tudom, hogy semmit nem erőltetne rám, amit nem akarok. Viszont mi más választásom lenne?


Utána olvastam a témának, és teljesen elkeseredtem. Szinte csak rémtörténeteket találtam arról, hogy: SOHA NE HÁZASODJ ARABBAL!!4! MENEKÜLJ AMÍG LEHET!44! Mert, ha megteszed teljes mértékben fel kell adnod magad, a tulajdonává válsz, jön a családon belüli erőszak stb. De ezt egyszerűen nem tudom elfogadni. Ismerem őt és tudom, hogy mindennél jobban szeret és tisztel engem. Vagy tévedek? 18L


Szóval akinek van tapasztalata a témában...mire számítsak?


(Próbáltam röviden leírni, szóval ha valami kimaradt kérdezzetek :D)



#vallás #házasság #szerelem #valaki nyugtasson meg
2018. okt. 27. 23:27
1 2 3 4 5 6 7
 61/61 A kérdező kommentje:
Hát nem hittem hogy ennyi választ fogok kapni. Ha valakit érdekel még mindig együtt vagyunk. Nem tervezünk a közeljövőben összeházasodni. A szülei nem kedvelnek engem és azt akarják, hogy minél hamarabb összeházasodjunk és családunk legyen és azt csináljam amit mondanak. A barátom emiatt rengeteget veszekedett velük (ami elfogadhatatlan a kultúrájukban) és megmondta nekik, hogy ez nem fog megtörtenni, se ő sem a szülei nem fognak engem semmire kényszeríteni. És rengeteg zseniális kommentet kaptam arról, hogy még értem sem hagyná ott a családját. Hát sajnálom ha bárkit is elkeserítek, de nem nagy áldozat olyan embereket mint a szülei elveszíteni. Gyűlöli őket és ha egyszer elköltözik onnan soha többet még csak beszélni sem akar velük. Lehet nehéz néhány embernek ezt felfogni, de nem csak a kultúra határozza meg, hogy milyen emberek vagyunk. A barátom muszlim igen, de egy jobb és okosabb ember mint Magyarországon az emberek 99%-a. Tisztel és minden kis dologban kikérdezi a véleményemet, hogy az nekem úgy jó-e. Mmm további kérdések voltak azt hiszem: Nem leszek muszlim semmilyen formában és ez a barátomat egyáltalán nem érdekli. Ha gyerekeink lesznek maguknak fogják eldönteni, hogy miben hisznek. Bocsi ha szétszórt lett, kicsit nehéz volt emlékezni a sok baromságra, amit néhányan írtak.
2019. máj. 12. 18:12
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!