Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki akinek muszlim férje...

Valaki akinek muszlim férje van, tudna valami megnyugtatót mondani?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy iraki fiúval, és bele is szerettem. Soha senki nem fogott még meg ennyire. Sőt igazából ő az első szerelmem. (Nyugatibb gondolkodása van mint itt a legtöbb embernek.) A probléma csak az, hogy ő muszlim én pedig ateista vagyok. Egyikünknek sincs baja a másik hitével/nézetével, de a vallása nem enged házasságot nem muszlim nővel. Rengeteget beszéltünk erről a témáról, és tudom, hogy semmit nem erőltetne rám, amit nem akarok. Viszont mi más választásom lenne?


Utána olvastam a témának, és teljesen elkeseredtem. Szinte csak rémtörténeteket találtam arról, hogy: SOHA NE HÁZASODJ ARABBAL!!4! MENEKÜLJ AMÍG LEHET!44! Mert, ha megteszed teljes mértékben fel kell adnod magad, a tulajdonává válsz, jön a családon belüli erőszak stb. De ezt egyszerűen nem tudom elfogadni. Ismerem őt és tudom, hogy mindennél jobban szeret és tisztel engem. Vagy tévedek? 18L


Szóval akinek van tapasztalata a témában...mire számítsak?


(Próbáltam röviden leírni, szóval ha valami kimaradt kérdezzetek :D)



#vallás #házasság #szerelem #valaki nyugtasson meg
2018. okt. 27. 23:27
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 Lux morulus ***** válasza:
27%

Hajrá! Vágj bele, és gyűjts tapasztalatokat.


Nem azt mondtuk, a te "mohamedán" paliddal kapcsolatban, hogy ő most ilyen meg olyan, hanem azt, hogy ha bekerül a közösségébe,- ami bármikor előfordulhat- a fordulat 100 % os lesz. Higgyél neki nyugodtan.


És bárhogy is húzod elő, a rasszista kártyát, attól mi még nem leszünk rasszisták,te viszont korlátolt maradsz.


Ez van. Menj és szerezz tapasztalatot. Ha minden jól alakul, akkor max. elmondhatod, hogy téged már megcsinált egy metélt farkú is. Ennyi.

2018. okt. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 A kérdező kommentje:
Wow köszönöm a primitív hozzászólásokat :D
2018. okt. 28. 12:03
 33/61 anonim ***** válasza:
42%
Ha szeretitek egymást, nem számít a vallás. Mert ti fontosabbak vagytok egymásnak. Ha pedig ilyen jelentéktelen dolgokból, súlyos erkölcsi ellentét keletkezik, akkor sosem lesztek sokáig jóban.
2018. okt. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként meg miért neked kell alkalmazkodni mindenben?
2018. okt. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim válasza:

Miből gondolod, hogy rasstisták vagyunk? Csak azt mondjuk, hogy más a kultúrárok, te ahhoz képest, hogy "ateista" vagy, keresztény, ő pedig muzulmán környezetben nőtt fel!

Amúgy a szüleid mit szólnak hozzá? Ha esetleg megégeted magad a nagy Ő-vel, akkor lesz kire támaszkodnod?

2018. okt. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 A kérdező kommentje:
Nem kell mindenben alkalmazkodnom. Ez lenne igazából az egyetlen dolog, de ezt sem ő akarja, csak nincs más lehetőség. Neki például el kell majd hagynia a családját értem. Azért az sem könnyű valljuk be. És a szüleim mit szólnak hozzá? Apukám semmit, mert már meghalt. Anyukám pedig azt, hogy ha boldog vagyok neki rendben van. Tippelhettek honnan jön az, hogy nem ítélek el embereket első látásra :) Ezt a keresztény neveltetésem témát pedig mostmár hagyjuk, mert annyi közöm van ahhoz a valláshoz mint egy hindunak.
2018. okt. 28. 12:23
 37/61 anonim ***** válasza:
74%

Inkább házasodj össze velem. (ilyen bölcs hozzászólás még nem volt, gondoltam elsütöm).

Egyébként miért tőlünk kérdezed, hogy milyen ember a szerelmed?

A vele házasodsz, más embernek kell lenned?

Lehet, hogy egy csaló, emberrabló? Mitől félsz?

2018. okt. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
Neki lehet több felesége?
2018. okt. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim válasza:
2018. okt. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 Lux morulus ***** válasza:
64%

Aha. Rasszista kártya után, a primitív kártya.


Ha ennyi jön le belőle, akkor mindegy is.


Én kb 20 éve vizsgálom, kutatom, a vallásokat, ezért próbáltam rámutatni arra, hogy egy muszlimmmal történő beszélgetés, vagy az internetes "jópofi" oldalak, nem elégségesek az iszlám megismeréséhez.


Pár hónap, és talán a könyvem is elkészül az iszlámról.

Csináld, ahogy akarod. Nem vagyunk érdek ellentétben, így mondhatom neked, hogy sok sikert.

2018. okt. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!