Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a hit...

Miért van az, hogy a hit ilyen nagy teher? Miért nem lehetek simán csak normális, mint mindenki más?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy az hogy vallásos vagyok sokkal nagyobb hátrány emberileg, meg érzelmileg, mintha hitetlen lennék. Olyan, mintha a lelkem néha kiszakadna belőlem, és csak üresseget érzek, semmi mást.

Sokszor vagyok szomorú, és ezek olyan érzelmek amit egy ateista nem érezhet, hiszen alapból nem hiszi, hogy lelke van. Olyan érzelmek kavarognak bennem, amin 25 évesen már nem szabadna hogy ilyeneken kattogjak, alapból egy férfinek nem kéne ilyen érzelmesnek lennie, de ez mind a hitem miatt van, amit sokszor hátránynak érzek. Mert látom magam körül az embereket, akiknek nincs ilyen lelki vívódásai, nem érdekli őket egyáltalán olyan alap dolog, ami nekem meghatározza az életem. Nem törik magukat abban, hogy minél közelebb kerüljenek Istenhez, hanem simán saját magukkal törődnek. Ha elmentünk bulizni pl ők 3-4 pohár sör után kezdik elengedni magukat, én rám pedig olyan szorongás jön olyankor, hogy nekem ott vége az estének.

Vagy kinyitottam ma egy bulvár újságot, és fehérneműs nők voltak minden 2. Oldalon, és elborzadva néztem, hogy miért van ez, pedig egy egészséges férfinek nem így kéne lereagálnia egy női test látványát.

Szóval ilyen érzések kavarognak bennem, és sokszor szomorú vagyok, ennek ellenére nekem mindig mosolyognom kell,még akkor is, ha bunkó valaki velem, nem lehetek dühös, mindenkit meg kell hallgatnom, én nem csapkodhatok, szidkozódhatok, el kell folytatom minden dühöt ami bennem van, mert egy kereszténynek nem szabad. Meg minden apró dologra nekem ott van egy szabály az életben, egy dolog, amit és ahogy gondolnom kell, akkor is ha nem így gondolom, és aki nem hívő annak semmi probléma evvel, azt hisz amit akar, azt csinálja amit akar, annyit iszik, szexel, amennyit akar, azt mond amit akar, és nincs megszabva neki hogyan mit miről gondoljon, nincsenek folytonos érzelmi hullámvasutban...

Más hívő is van így néha evvel? Más is irigyeli az ateistákat? Mert én úgy tudom Isten nekünk szabadságot adott, de én úgy érzem benne vagyok a kereszténység börtönébe, míg mások szabadon mozoghatnak 😔



2018. nov. 27. 09:51
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
39%

"Miért van az, hogy az ismerőseim közül azok sokkal vidámabb, és felszabadultabb termeszetűek, akik nem keresztények? "

Majd nézd meg őket ítéletkor. És nekik örök kárhozat lesz a jutalmuk, neked meg az örök élet. Isten igéje befolyásoljon, ne az érzéseid

2018. nov. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Nagyon fontos döntés előtt állsz.

Véleményem szerint Isten nem arra szánja az embert, hogy folyamatosan szenvedjen, és aztán majd esetleg valamikor a halála után jól megjutalmazza.

Ha az egész életed, értékrended válságban van, akkor érdemes lenne elgondolkodnod azon, hogy talán egy másik, megengedőbb felekezet jobban illene hozzád.

Inkább a nagyobb felekezeteket ajánlom, mert a kicsik szélsőségesek.

Bármikor kérhetsz időpontot a paptól, beszélgetésre. Lehet gyónni is, de lehet úgy is menni, hogy csak a téged érdeklő vallási kérdésekről szeretnél beszélgetni.

Ha pedig úgy gondolod, hogy az ottani közösség jobban illik hozzád, akkor át is mehetsz.


Végül még azon is érdemes elgondolkodni, hogy megvan-e még a hited?

Lehet, hogy már felnőttél, és nem elég neked a hit.

Ez nem tragédia: emberek milliói élnek így boldogan. Nem, nem sértenek törvényt. Nem is a sátán szolgái.

Csak normális emberek.

Ha nincsen hited, akkor inkább közéjük tartoznál.

De először mindenképp érdemes megpróbálni, hátha találsz hozzád illő közösséget.

2018. nov. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
79%

Üdv. Azért nagy teher mert annak akarod érezni, lehet bár tudatosan ezt tagadnád, de tudat alatt, mindenképpen így van. A vallásra, a hitre úgy tekintesz, mint egy korlátozó eszközre, és nem úgy, mint egy olyan irányadó mértékre, ami segít, hogy az életed könnyű legyen.


Sajnos abban tévedsz, hogy másokban nincs hasonló vívódás, avagy nem olyan érzelmesek, mint te. Önmagában ez a "kiválasztottság-különbözőség" érzése sem jó meglátás, mert tévútra vezeti az embert. Ebből jól kivehető, hogy nagyon erős a szubjektív igazságod, ami árt csak neked.


Sajnos mi magunk emberek, nagyon hibásak vagyunk abban, hogy embertársaink a hitet egy kontrolláló, ellenőrző, fegyelmező, és sokszor félelem alapú teherként élik meg.


Isten útmutatását nem szabadna az embereknek tehernek érezni, mégis annak érzik, és így születnek az ilyen kérdések, és a kiábrándulások.


Szeretnék neked pár kérdést feltenni. Mit gondolsz uralod az akaratod? Uralod az elméd? Uralod a gondolatod? Uralod az érzéseid? Uralod az értelmed?


Segítek ezeknek a megválaszolásában. Legfeljebb az ember, csak próbálkozik ezek uralkodására, de sosem lesz képes rá. Ha képes volna az ember ezeken uralkodni, akkor nem lennének fájdalmas, botrányos gondolatai, nem lennének kellemetlen, hastájéki szorongásai, görcsei, nem lennének fejet feszítő, fejfájásai, de vannak. Senki nem választaná magának a fájdalmat, tudatosan biztosan nem. Ez arra enged következtetni, hogy ezek közül az egyikkel sem vagyunk azonosak, mégis a részünket képzik.


Amíg olyan dolgokat tartasz fent, és látsz el erővel a gondolataidban, mint az irigység, az Isten felé való elvárás, kritizálás, a korlátozottság gondolata, a saját elvárásaid hajhászása, addig nem marad Istennek hely, hogy megértsd Őt, hogy megértsd, az akaratát, hogy meggyógyítson téged.


Istent a csendben találod meg, amíg háborgó tengerként zúgnak a gondolataid, szélben hajló faként mozognak az érzelmeid, addig csak fájdalmat fogsz érezni, szomorúságot, és csalódottságot.

2018. nov. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
16%

Ezt nem kárörvendésből vagy irigységből mondom, de a baj mindenkit utolér. Emellett nem szabad a látszatra adni, egy kereszténynek főleg nem. Az hogy az ismerőseid pl. mindig vidámnak tűnnek amikor látod őket, nem jelent semmit. Nem tudhatod hogy érzi magát amikor egyedül van, vagy éjszaka mikor nem tud aludni, telesírja a párnáját. Nem érdemes senkit sem a látszat alapján irigyelni. Ha pedig ezt tudod, akkor azért pláne ne irigyeld őket, amiért képesek jól elkendőzni a gondjaikat, lelki problémáikat. A mosoly, a nevetés nem tesz boldoggá.

Keress magadnak hithű keresztény példaképeket, és ha közelről megismered életüket, fogod tudni követni példájukat.

2018. nov. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

Ezek a vivódásaid a lelked állapotát tükrözik. Most éppen megcsömörlöttél és a test oldalán állsz.

Nem irigyli egy hivő az ateistákat. Éppen tegnap olvastam Jób könyvét, abban is a 20-as fejezeteket. Jób barátai szerint szért érte csapás Jóbot mert rosszakat tett, Jób meg épp azzal védekezett, hogy Isten elnézése titokszerű a gonoszokkal szemben azért élnek jól. De ahogy a szárazság és hőség elnyeli a hó vizét, úgyanez törtènik a gonoszokkal. Hirtelen elnyeli őket egy meleg száraz hely. Nem irigyelni kéne őket hanem sajnálni és próbálni megmenteni ettől a helytől.

2018. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat meg a zsoltárokat, sikerült közben lenyugodni, nem akartam itt interneten kiborulni, szóval nem, nem tudok magamon uralkodni :)

A hitem az fix, nem ateista akarok lenni, nem is tudnék.

Csak néha nehéz kereszténynek lenni vagyis nekem. lehet gyenge a hitem, vagy én vagyok az, nem tudom. Azt persze tudom, hallom és érzem rendszeresen, hogy Jézus értem halt meg a kereszten, azért hogy segítsen Isten közelébe jutni, pedig néha pontosan fordítva érzem, mintha én cipelném sokszor Jézus keresztjét, olyankor amikor ki kell állnom a hitem mellett, az örökös véget nem érő vitáknál Isten létezéséről, a Bibliáról, amikor mindenki részeg, és csajokkal megy haza, csak én nem, amikor szombat este buliban vannak én meg otthon bújom a Bibliát, meg amiket előtte leirtam. Szerintem aki keresztény az tudja mit mondok, és ezek az érzések nincsenek meg olyanban, aki szerint az egész kitaláció persze nekik is vannak erzeseik, nem azt mondom hogy nem, de ezek a dolgok náluk kimaradnak. De igen, megprobalok nem irigykedni az nem keresztény dolog 🙂👍

2018. nov. 27. 15:05
 17/39 anonim ***** válasza:
91%

Khm.


A buddhisták hiszik a lelket és annak vándotlását,mégsem istenhívők ...


Ne keverd a hitet a bárgyúsággal és a szenteskedésssel, valamint az áldozati mártír szereppel.


Egy istenhívőnek nem kell állnadóan szemforgató ájtatos manóként viselkednie, lenyelni mindent stb.


Ha te elborzadva nézel egy fehérnemű testet, akkor olyan frusztráció van benned, ami nem normális.


Ha te szorongasz 3pohár sör után szórakozás közben, szintén.


Az istenhit egy IGAZ hívőt boldoggá és felszabadulttá tesz.


A szemforgató álszenteskedés frusztrál.

2018. nov. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
0%

A rettegő Asáf...jó kis élet.


Kérdező, ha te igazából hívő lennél, Isten szeretetét, segítő szándékát éreznéd, és ezt érezve minden megérné neked.

Kamukérdés.

2018. nov. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

vágyakozik a sivatagba a lélek az uborkákra meg hagymákra xd

Maradj a pusztába és majd formál Isten ahogy akar.

2018. nov. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján ingadozik a hited nagyon helyesen. Szenvedünk a Földön majd meghalunk és nincs folytatás, csak nyirok meg férgek.
2018. nov. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!