Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a hit...

Miért van az, hogy a hit ilyen nagy teher? Miért nem lehetek simán csak normális, mint mindenki más?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy az hogy vallásos vagyok sokkal nagyobb hátrány emberileg, meg érzelmileg, mintha hitetlen lennék. Olyan, mintha a lelkem néha kiszakadna belőlem, és csak üresseget érzek, semmi mást.

Sokszor vagyok szomorú, és ezek olyan érzelmek amit egy ateista nem érezhet, hiszen alapból nem hiszi, hogy lelke van. Olyan érzelmek kavarognak bennem, amin 25 évesen már nem szabadna hogy ilyeneken kattogjak, alapból egy férfinek nem kéne ilyen érzelmesnek lennie, de ez mind a hitem miatt van, amit sokszor hátránynak érzek. Mert látom magam körül az embereket, akiknek nincs ilyen lelki vívódásai, nem érdekli őket egyáltalán olyan alap dolog, ami nekem meghatározza az életem. Nem törik magukat abban, hogy minél közelebb kerüljenek Istenhez, hanem simán saját magukkal törődnek. Ha elmentünk bulizni pl ők 3-4 pohár sör után kezdik elengedni magukat, én rám pedig olyan szorongás jön olyankor, hogy nekem ott vége az estének.

Vagy kinyitottam ma egy bulvár újságot, és fehérneműs nők voltak minden 2. Oldalon, és elborzadva néztem, hogy miért van ez, pedig egy egészséges férfinek nem így kéne lereagálnia egy női test látványát.

Szóval ilyen érzések kavarognak bennem, és sokszor szomorú vagyok, ennek ellenére nekem mindig mosolyognom kell,még akkor is, ha bunkó valaki velem, nem lehetek dühös, mindenkit meg kell hallgatnom, én nem csapkodhatok, szidkozódhatok, el kell folytatom minden dühöt ami bennem van, mert egy kereszténynek nem szabad. Meg minden apró dologra nekem ott van egy szabály az életben, egy dolog, amit és ahogy gondolnom kell, akkor is ha nem így gondolom, és aki nem hívő annak semmi probléma evvel, azt hisz amit akar, azt csinálja amit akar, annyit iszik, szexel, amennyit akar, azt mond amit akar, és nincs megszabva neki hogyan mit miről gondoljon, nincsenek folytonos érzelmi hullámvasutban...

Más hívő is van így néha evvel? Más is irigyeli az ateistákat? Mert én úgy tudom Isten nekünk szabadságot adott, de én úgy érzem benne vagyok a kereszténység börtönébe, míg mások szabadon mozoghatnak 😔



2018. nov. 27. 09:51
1 2 3 4
 21/39 Pupusz ***** válasza:
85%
Az istenhit és a gyülekezetben, emberekben való hit nagyon nem ugyanaz, sőt. Gyülekezetekben elvárások vannak, amik gyötrik az ember lelkét. Ott mindenki jóval szentebbnek, bölcsebbnek, Istenhez közelebbinek állítja be magát, mint a valóságos állapota, képmutatás, álszentség, egymás szopatása zajlik. Ne hallgass semmilyen gyülekezetre, semmilyen emberre, aki okoskodik, csakis Istent keresd és megtalálod. "Ezért mondom, hogy neki sok bűne lett megbocsátva, hiszen nagyon szeretetett. Akinek viszont kevés van megbocsátva, az kevésbé szeret.” Lukács 7:47. Ezen kívül ne feledd, hogy régóta egyetlen ember sincs a földön, aki igaz lenne. Hiába is próbálják egyesek ezt eladni neked. Végezetül jusson eszedbe a tékozló fiú példája. Lehet tékozolni, de nagy nyomorúság jöhet utána, disznóktól kell kaját lopni. Viszont visszafogad Jézus akármilyen mélyről is. A jó fiúnak pedig ilyenkor nem illik irigykedni, hogy atyja bőkezűen fogadja vissza tékozló fiát, miközben ő egy bárányt sem ehetett meg addig a barátaival. A jókedvet pedig szereti az Isten. Nyugodtan bulizz felszabadultan a barátaiddal. Jézus is ivott bort, Noé is berúgott, mint az albán szamár, mégis szentek maradtak, így te is megteheted. Ne válaszd a más emberek által rád erőltetett poklot! Az az ő pokluk, nem a tiéd. "Az én terhem könnyű, az én igám gyönyörűséges". Ezt mondja Jézus. Ami nem ilyen hit, azzal valami gond van. Zavar van az erőben, ha nem így van. Ezt a zavart pedig általában emberek generálják, akik tudtukon, akaratukon kívül igyekeznek elválasztani Jézustól, Istentől. Isten szabadságra hívott el minket. Ha nem érzed magad szabadnak, akkor keress más utat Jézushoz, leginkább Őt kérve, hogy mutassa meg. Emberekre ne hallgass! Rám se, én is csak a saját narratívámat tudom neked elmondani. Én anno gyüklekezetekben éreztem magam ilyen szarul, le is koptattam őket, azóta békességem, nyugalmam, szabadságom van és a pokolra sem kerültem, Isten nagyon szeret így is, jóban vagyunk. Sok sikert kívánok a szabad, hitbéli életedhez!
2018. nov. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
48%

Azért jó ha szelektálsz a valaszok között.

Amikor azt mondják, hogy nyugodtan berúghatsz mint az "albán szamár", és még zöldet is nyomsz rá, akkor a tévelygés szellemének is igent mondassz, mert Pál azt írta a gyülekezeteknek, hogy "meg ne részegedjetek". Még valami, Pál nem atomizálódott keresztényeknek írt hanem gyülekezeteknek, Jézus nem magányos keresztényeknek üzent a Jelenésekben hanem gyülekezeteknek. Határolódj mindig el a tévelygőktől.

2018. nov. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 Pupusz ***** válasza:
100%
21" vagyok. 22-esnek: Jobb tévelygőnek lenni és kegyelem alatt lenni, mint magabiztos farizeusnak törvény alatt lenni. A kegyelem sokkal jobb, mint a törvény, Jézus ezt hozta el nekünk. Te pedig nyugodtan lenézheted az ilyesmit, mint a farizeus a hegyen, aki nem volt olyan, mint az alávaló vámszedő. Isten persze ezt másképpen gondolta. Mint oly sokszor. :-) Egy idézettel zárnám soraimat: "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel." Bertrand Russel
2018. nov. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
51%
Én ebből jövök, de engem ez teljesen megnyomorított, az alvázig lepusztított. Aztán úgy lőn hogy megtagadtam a hitet és az istennek való engedelmességet. Most elégedett vagyok hogy megtaposom azt amiben felnőttem, bár hasonlatossá lettem egy tankhoz aminek össze-vissza van horpadva a páncélja, de át még semmi nem ütötte.
2018. dec. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Szia

A hit semmiképpen sem nevezhető tehernek.

"Mert, hogyha Isten velünk, ki lehet ellenünk?"

Értem a kérdést, sokáig nem találtam az utamat én sem és talán még most sem biztos, hogy a helyes úton járok.

Milyen vallásos vagy azon belül, hogy keresztény? Írok neked privátban.

2018. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

"A hit semmiképpen sem nevezhető tehernek."

Áááá... még csak véletlenül sem!

A sok valláskárosult tudna erről beszélni.

2018. dec. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Aki igaz hívő és megtalálta Istent, az nem teherként fogja megélni.
2018. dec. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Normális körülmények között!

De ha valami komolyabb probléma van, netán kicsit ingadozik a hite, stb. - vagy pedig ha valami olyan dolog van vele, amit a hit elítél (pl. homoszexuális), akkor mindjárt nem stimmel az, amit írtál!

2018. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Ismerek homoszexuális hívőt és a hite teljesen rendben van.

Tisztában van a bűnösségével...

Felvállalja Isten előtt. Ez az ő döntése.

2018. dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Aha.

Tehát, ha létezik egy hívő, akinek nincs gondja a hitével, akkor a többinek se lehet.

Értem.

Nézz magadra: már a gondolkodásod is keményen megzavarta.

Azon kívül, hogy az illető biztos, hogy nincs harmóniában - csak esetleg nem törődik vele.

2018. dec. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!