Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a muszlimok...

Miért van az, hogy a muszlimok sokkal vallásosabbak, mint a hívő keresztények?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy mintha a muszlimok hite mélyebb lenne a keresztényekénél. Itt egy példa. Nemrég voltam egy reptéren Angliaban, ahol volt ilyen multi faith prayer room, gondoltam sok időm van, ezért bementem imádkozni, és megneztem hátha van Biblia. Nem volt, ellentétben a Koránnal. Volt egy kereszteny terem, és egy muszlim, mivel senki nem volt bent, ezért körbeneztem. Volt ilyen lábmosó, meg mosdó, egy szép tiszta imaterem Mekka iránya felfestve a falra, stb. Eközben a keresztény rész olyan volt, mint egy öltöző. Jóval kisebbvolt. Volt egy kis kereszt a falon, székek meg egy asztal. Ezen kívül ruhás zsákok voltak bepakolva, összetekert szőnyegek, amiken vastagon állt a por, meg büdös zoknik lógtak a kampokon. Ez azt jelenti, hogy max csak nagyon élvezve téved be oda keresztény, az is inkább a kiváncsisagtól vezérelve mint én.

Elvesztették a keresztények a vallásosságukat? Ez lesz a jövő? A kereszténység atalakul a muszlimok előszobábájává? Nektek repülésnél, utazásnak eszetekbe jut elmenni imádkozni?



2019. márc. 19. 18:49
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


A Máté 26:39 az is írva van hogy Jézus milyen szavakkal könyörgött. Melyik fordításban áll az hogy “imádkozott”?

De a muszlimok nem azt mondják amit Jézus mondott.

De ez érthető is, hiszem a te istenednek nincs fia a keresztények Istenének van. És ez írva van a Bibliában. A keresztények pedig a Bibliát tartják Isten szavának!

2019. márc. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%

"Jézus halottakat is feltámasztott, akkor ezt kell tennünk nekünk is? Na látod, hogy nem. Jézus és az apostolok pontosan meghatározták, hogy mit tegyünk. Hidd el egy keresztény ehhez ragaszkodik, és nem fog változni csak azért, mert itt hőbörögsz"


Én csak összehasonlítottam mit ír a Biblia és mit tesznek a keresztények. Ez alapján eltérnek attól amit Jézus mondott. Hiába mondod hogy nem kell úgy imádkozni. Jézus nem véletlenül tette. Persze ettől még nevezheted magad kereszténynek, de nem Jézus követőjének.



"Most akkor imádkoznak a keresztények, vagy sem? Döntsd már el :)"


Keresztények azt mondják imádkoznak, valójában viszont nem, mert az legfeljebb csak fohász.

2019. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
24%

"De a muszlimok nem azt mondják amit Jézus mondott."


Jézus azt mondta csak az Atyát imádd, aki ugye Isten. Muszlimok így is tesznek, de a keresztények Jézust imádják aki egy ember, és még sokezer halott embert akiket szentnek neveznek.



"De ez érthető is, hiszem a te istenednek nincs fia a keresztények Istenének van."


Természetesen Istennek nincs biológiai fia, hiszen csak a teremtményeknek van. Ha azt állítod Istennek fia van, azzal lealacsonyítod a teremtmények szintjére. Isten nem szaporodik hanem teremt.



"És ez írva van a Bibliában."


Az Isten fia kifejezést nem csak Jézusra használja a Biblia hanem sok más emberre is. Nyilván nem szó szerint értendő.

2019. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
#22 kifejtenéd kérlek számodra mit jelent az, hogy imádkozás?
2019. márc. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Rachel Warner ***** válasza:
50%
Kérdező...én ugyan nem vagyok vallásos,de áruld már el,mi a különleges képességed neve,ami alapján egy üres szobáról,ahol egy darab ember nem volt,megállapítottad,hogy a keresztényEKnek milyen a hite? Mivel ember nem volt ott,hitet se sokat láthattál,amennyi keresztény van,azok meg biztos nem mind abba az egy kis szobába járnak, biztos újat mondok,de kapaszkodj meg,ha ott nem láttál hívőt,máshol tuti voltak. Szóval már ezért is bűzlik az általánosítástól a kérdés.
2019. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
0%

Találtam még két Bibliai verset, amik szerint Ábrahám és Mózes is úgy imádkozott ahogy ma a muszlimok:


Mózes 1. könyve, a teremtésrõl 17:3 Ekkor Abrám arcra borult, Isten pedig így szólt hozzá...


Mózes 2. könyve, a kivonulásról 34:8-9 Mózes sietve letérdelt a földre, leborult, és ezt mondta: Ó, Uram, ha megnyertem jóindulatodat, járj közöttünk Uram!


Kérdés hogy keresztények miért nem így imádkoznak?

2019. ápr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Abrán nem volt keresztény!

Azért nem úgy imádkoznak amiért a muszlimok nem tartják Jézust az emberek megváltójának!

2019. ápr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

#26

Ha pedig levennéd a szemellenzőt, akkor még több különböző imádkozási módot is találnál a Szentírásban. Tehát valószínűleg nem ez a lényeg, hogy milyen testtartással imádkozol.

Egyébként a leborulás jellemzően ott jelenik meg, amikor Isten valami módon megjelenik, mint az általad említett részben Ábrahámnak.


Más helyen a zsoltáros így szólít imára:

"Jöjjetek, imádjuk, hajoljunk meg,

boruljunk térdre az Úr, a mi alkotónk előtt!"

Itt például, meghajolva, majd térden állva imádják Istent, nem pedig földre borulva.


Sámuel könyvében Anna állva imádkozik:

"Kérlek, uram! Életedre mondom, uram, hogy én vagyok az az asszony, aki előtted álltam, amikor itt az Úrhoz imádkoztam."


De Izajásnál olvashatod, hogy imádkoztak kitárt karokkal is, sőt Mózes is így imádkozik az egyik harc során.

Áron például keresztbe tett kézzel adta az áldást.

stb...


Miért kéne az egyiket kiemelni a sok különböző testtartás közül? Csak azért mert Mohamed egyet fogad el? Mi keresztények vagyunk és nem muszlimok. Nem ahhoz alakítjuk szokásainkat, hogy a hinduk, muszlimok, buddhisták, meg ki tudja még kik, hogy imádkoznak, nekünk ezekkel nincs dolgunk.

2019. ápr. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
0%

"Tehát valószínűleg nem ez a lényeg, hogy milyen testtartással imádkozol."


De az is lényeg, különben Jézus, Ábrahám és Mózes nem imádkozott volna leborulva. Mondhatod hogy te nem akarsz így imádkozni, de azt nem mondhatod hogy a Biblia szerint nem így kell imádkozni.



"Itt például, meghajolva, majd térden állva imádják Istent, nem pedig földre borulva."


A meghajlás és térdre borulás szintén az iszlám vallás szerinti ima része. Tehát ezzel megérősítéted amit mondok.


[link]



"De Izajásnál olvashatod, hogy imádkoztak kitárt karokkal is, sőt Mózes is így imádkozik az egyik harc során."


Ahogy korábban is írtam Mózes kitárt karokkal nem imádkozott hanem fohászkodott. A kettő nem ugyanaz. Az iszlám vallás megkülönböztet imát és fohászt. Muszlimok ma is kitárt karokkal fohászkodnak ahogy a képen látható:


[link]



"Miért kéne az egyiket kiemelni a sok különböző testtartás közül? Csak azért mert Mohamed egyet fogad el?"


Ezt csak azért gondolod mert nem ismered az iszlám vallást. Az általad leírt testtartások az iszlám szerinti ima része, kitárt karokkal pedig muszlimok fohászkodnak.



"Mi keresztények vagyunk és nem muszlimok. Nem ahhoz alakítjuk szokásainkat, hogy a hinduk, muszlimok, buddhisták, meg ki tudja még kik, hogy imádkoznak, nekünk ezekkel nincs dolgunk."


Én arról beszélek amit a Biblia ír és amit állítok az a következő:


1, Az iszlám vallás szerint Jézus, Mózes, Ábrahám stb, muszlim próféták, akik ugyanúgy imádkoztak mint a mai muszlimok.

2, Mai keresztények többsége kedvük szerint válogat a Biblia parancsaiból. Ami nem tetszik, azt letagadják.

2019. ápr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

#29

Ne haragudj, de engem egyáltalán nem érdekel az iszlám, nagyjából tojok rá teljesen. Keresztény vagyok, miért érdekelne, hogy az "iszlám szerint így...", "az iszlám szerint úgy...", nem különösebben érdekel, hogy Juszuf hogy végzi az imát.

2019. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!