Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a muszlimok...

Miért van az, hogy a muszlimok sokkal vallásosabbak, mint a hívő keresztények?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy mintha a muszlimok hite mélyebb lenne a keresztényekénél. Itt egy példa. Nemrég voltam egy reptéren Angliaban, ahol volt ilyen multi faith prayer room, gondoltam sok időm van, ezért bementem imádkozni, és megneztem hátha van Biblia. Nem volt, ellentétben a Koránnal. Volt egy kereszteny terem, és egy muszlim, mivel senki nem volt bent, ezért körbeneztem. Volt ilyen lábmosó, meg mosdó, egy szép tiszta imaterem Mekka iránya felfestve a falra, stb. Eközben a keresztény rész olyan volt, mint egy öltöző. Jóval kisebbvolt. Volt egy kis kereszt a falon, székek meg egy asztal. Ezen kívül ruhás zsákok voltak bepakolva, összetekert szőnyegek, amiken vastagon állt a por, meg büdös zoknik lógtak a kampokon. Ez azt jelenti, hogy max csak nagyon élvezve téved be oda keresztény, az is inkább a kiváncsisagtól vezérelve mint én.

Elvesztették a keresztények a vallásosságukat? Ez lesz a jövő? A kereszténység atalakul a muszlimok előszobábájává? Nektek repülésnél, utazásnak eszetekbe jut elmenni imádkozni?



2019. márc. 19. 18:49
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
0%

# 30


Látom nem sikerült felfognod mit is írtam. Biblia szerint úgy kell elvégezni az imát ahogy ma muszlimok imádkoznak. Keresztények ezt figyelmen kívül hagyják.

2019. ápr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg neked vannak szövegértési problémáid, mert hoztam számos példát arra, hogy a Bibliában többféle módon is imádkoztak. A leborulás ebből csak az egyik, van számos másik. Nálunk például gyakran térdelve imádkoznak, arra is van sok bibliai példa. De mutattam, hogy állva is lehet. Stb... De úgy érzem, hogy felesleges köröket futunk, szal részemről ennyi. Ha szerinted az imádkozásnak az a lényege, hogy egy böhöm fekete kő felé végezzük, arccal a földre borulva, akkor tedd úgy, szerintem meg nem ez a lényeg.
2019. ápr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Biblia szerint úgy kell elvégezni az imát ahogy ma muszlimok imádkoznak. Keresztények ezt figyelmen kívül hagyják."


A Biblia szerint Jézust annak kell tartani tartani ami Isten Fiának és Megváltónak ahogyan azt a keresztények elismerik. De a muszlimok ezt figyelmen kívül hagyják pedig ott van a Bibliában!

2019. ápr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
0%

# 32


"A leborulás ebből csak az egyik, van számos másik. Nálunk például gyakran térdelve imádkoznak, arra is van sok bibliai példa."


Én pedig kifejtettem neked hogy a térdelés, meghajlás, leborulás része az iszlám vallás szerinti imának, amit továbbra is figyelmen kívül hagysz.


"Ha szerinted az imádkozásnak az a lényege, hogy egy böhöm fekete kő felé végezzük, arccal a földre borulva, akkor tedd úgy, szerintem meg nem ez a lényeg."


Azzal hogy válaszul megpróbálod kiforgatni az iszlám vallás tanítását csak azt bizonyítod, kényes kérdésre tapintottam. Muszlimok nem egy kőhöz imádkoznak, hanem Istenhez. Az a kő nem Isten és nem is jelképezi Istent.

2019. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
0%

"A Biblia szerint Jézust annak kell tartani tartani ami Isten Fiának és Megváltónak ahogyan azt a keresztények elismerik. De a muszlimok ezt figyelmen kívül hagyják pedig ott van a Bibliában!"


Az iszlám vallás szerint a Biblia Isteni kinyilatkoztatás de emberek az idők folyamán elferdítették, így az legfeljebb csak részben igaz. Jézus Istensége és megváltó halála hamisítás.

2019. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!