Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a muszlimok...

Miért van az, hogy a muszlimok sokkal vallásosabbak, mint a hívő keresztények?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy mintha a muszlimok hite mélyebb lenne a keresztényekénél. Itt egy példa. Nemrég voltam egy reptéren Angliaban, ahol volt ilyen multi faith prayer room, gondoltam sok időm van, ezért bementem imádkozni, és megneztem hátha van Biblia. Nem volt, ellentétben a Koránnal. Volt egy kereszteny terem, és egy muszlim, mivel senki nem volt bent, ezért körbeneztem. Volt ilyen lábmosó, meg mosdó, egy szép tiszta imaterem Mekka iránya felfestve a falra, stb. Eközben a keresztény rész olyan volt, mint egy öltöző. Jóval kisebbvolt. Volt egy kis kereszt a falon, székek meg egy asztal. Ezen kívül ruhás zsákok voltak bepakolva, összetekert szőnyegek, amiken vastagon állt a por, meg büdös zoknik lógtak a kampokon. Ez azt jelenti, hogy max csak nagyon élvezve téved be oda keresztény, az is inkább a kiváncsisagtól vezérelve mint én.

Elvesztették a keresztények a vallásosságukat? Ez lesz a jövő? A kereszténység atalakul a muszlimok előszobábájává? Nektek repülésnél, utazásnak eszetekbe jut elmenni imádkozni?



2019. márc. 19. 18:49
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
40%

Vidiripi


És honnét veszed hogy erőltetve van?

2019. márc. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

"Miért van az, hogy a muszlimok sokkal vallásosabbak, mint a hívő keresztények?"

Honnan tudod, hogy a hívő keresztény egymaga otthon hogyan imádja Istent?

Nem kell a tömeg előtt képmutatóskodni, ha valaki hisz Jézusban

Ráadásul a keresztény a szeretetet követi minden irányban, nem az üres vallási cselekedeteket. Jézus erről is papolt sokat a farizeusoknak

2019. márc. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Ámen!

Nem üres vallási cselekedetek kellenek!

2019. márc. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
0%

"Azért azt had kérdezzem meg hogy tudod mit ír a Biblia az imádkozásról?"


Ezt írja a Biblia:


Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott


Tehát Jézus úgy imádkozott ahogy ma a muszlimok de keresztények már nem tartják ezt be.

2019. márc. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

#14

"Mikor pedig imádkoztok, ne tegyetek úgy, mint a képmutatók, akik szeretnek a zsinagógákban és a terek sarkán állva imádkozni, hogy feltűnjenek az embereknek. Bizony, mondom nektek: megkapták jutalmukat."

Imádkozni egyébként sok módon lehet, Mózes például kitárt karokkal imádkozott. Lehet akár leborulva is, de nincs neki előírt módja. De annak végkép nincs értelme, hogy valaki Mekka felé, egy bazi nagy fekete kő irányába imádkozzon, bálványozva azt.

2019. márc. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Te nem vagy keresztény! Így nem is értheted hogy mit jelent egy kereszténynek az ima.

Egy muszlim mondhatja e az istenének azt amit Jézus mondott? Atyám!

2019. márc. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
0%

"Imádkozni egyébként sok módon lehet, Mózes például kitárt karokkal imádkozott."


Mózes kitárt karokkal nem imádkozott hanem fohászkodott. A kettő nem ugyanaz. Muszlimok ma is kitárt karokkal fohászkodnak ahogy a képen látható:


[link]


Keresztények összemosták az imát és a fohászt. Az iszlám szerint az ima kötött, akkor és úgy kell elvégezni ahogy az elő van írva. A fohász viszont szabadabb, nem annyira kötött. Tehát keresztények nem imádkoznak csak fohászkodnak.



"Lehet akár leborulva is, de nincs neki előírt módja."


De elő van írva mert Jézus is így imádkozott. Nyilván nem véletlenül.


"De annak végkép nincs értelme, hogy valaki Mekka felé, egy bazi nagy fekete kő irányába imádkozzon, bálványozva azt."


Muszlimok nem kőhöz imádkoznak hanem Istenhez. Pont hogy keresztények imádkoznak tárgyakhoz, halott emberekhez, stb.

2019. márc. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
0%

"Te nem vagy keresztény! Így nem is értheted hogy mit jelent egy kereszténynek az ima."


Amint látod a Bibliából idéztem. Ha nem tartod be, akkor te nem érted.



"Egy muszlim mondhatja e az istenének azt amit Jézus mondott? Atyám!"


Attól függ az Atya jelentése mit takar nálad.

2019. márc. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

"De elő van írva mert Jézus is így imádkozott. Nyilván nem véletlenül."

Jézus így imádkozott, de mást írt elő. Még idézték is. minek erőlködsz? :)


"Attól függ az Atya jelentése mit takar nálad."

Jujj:))


"Amint látod a Bibliából idéztem. Ha nem tartod be, akkor te nem érted."

Jézus halottakat is feltámasztott, akkor ezt kell tennünk nekünk is? Na látod, hogy nem. Jézus és az apostolok pontosan meghatározták, hogy mit tegyünk. Hidd el egy keresztény ehhez ragaszkodik, és nem fog változni csak azért, mert itt hőbörögsz

2019. márc. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

"Muszlimok nem kőhöz imádkoznak hanem Istenhez. Pont hogy keresztények imádkoznak tárgyakhoz, halott emberekhez, stb."

Most akkor imádkoznak a keresztények, vagy sem? Döntsd már el :)

2019. márc. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!