Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui : titeket nem...

Jehova tanui : titeket nem zavar mennyire büntető Istenetek van?

Figyelt kérdés

Annyi mindent tilt nektek... komolyan azt hiszitek: Isten megbüntet azért ha születésnapot- Karácsonyt stb ünnepelsz? Ha boldoggá teszed a gyermekedet, vagy bármilyen más családtagodat? Komolyan érdekel: hogy a fenébe tudtok egy ilyen büntető Istenben hinni? Milyen élet az ahol tiniként nem maszturbálhatsz megismerve a saját tested mert jajj Jehova nem fog szeretni téged. Milyen lelki terhet tesztek már a tini gyerekeitekre? Akiknek természetes velejárója a saját teste megismerése, a vágya kielégítése?

Tényleg azt hiszitek Isten ilyenekért fog büntetni? Komolyan azt hiszitek azt figyeli árgus "szemekkel" ki meri kimondani hogy "boldog születésnapot" - és ha megtette akkor nah te aztán nem jöhetsz már az én országomba!

Az én Istenem minden egyes gyermekét ugyanúgy szereti... nemre, korra, vallásra, szexuális beállítottságra stb-től függetlenül. Nincs kivétel. "Szülőként" ti is különbséget tesztek a gyermekeitek között? Melyiket szeretitek jobban?


2019. ápr. 10. 22:03
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:

"Mint szülő, Te is felállítasz korlátokat a gyermeknek, mert tapasztalatlan, és TE tudod azt, amit Ő nem. ezektől így szeretnéd megóvni."

Mert nem vagyok teremtő.

Ha én lennék a teremtő, akkor nyilván nem teremtenék feleslegesen olyat, amiért büntetnék. A te istened szerinted miért teremtett ilyen felesleges rosszat?

2019. ápr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Vajon elolvastad a teljes Bibliát valamikor, úgy mélyen?

Isten nem alkuszik, és nem lehet a szeretetre apellálni.

Ha valaki szereti az Istent, az megtartja a parancsolatait, aik nem megterhelőek. Maga Jézus elmondta, hogy eljön az idő, amikor Isten helyre állítja az egységes tiszta imádatot. Ami nem jelenti, hogy belefér a vallások többélesége, és az erkölcstelenségek elnézése. Istent soha nem érdekelték a számok, hanem az engedelmesség. Isten féltőn óvja a tiszta erkölcsös, neki bemutatott imádatot. Ezen soha nem fog változtatni, hanem ahogy leíratta, nagyon kevesen fognak megmentésben részesülni. Mert igen kevesen hajtanak fejet az erkölcsösségnek.


De mindenki éljen úgy ahogy akar, Mi így döntöttünk.

2019. ápr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 A kérdező kommentje:
Omela: nem válaszoltál a kérdésemre. Jehova mit tesz az értelmi sérült emberekkel? Ne azzal gyere, hogy ki-hogy olvasta a Bibliát. Mint tudjuk, minden vallás-hit máshogy értelmezi a szavait. Én a Te hitedre vagyok kíváncsi és ha megkérhetlek ne keress idézeteket. Csak simán a saját szavaiddal mond el nekem, Jehova mit tesz az értelmi sérültekkel (miért születtek ilyen testben, miért pont ahhoz a családhoz ahova) és azokkal akiknek még csak lehetőségük sincs megismerni a te általad igaznak hitt tanításokat. Engem ez érdekel. Őszintén.
2019. ápr. 11. 21:11
 24/63 anonim ***** válasza:
0%

Értem, és bocsánat.

Nyilván azokat, akik nem tudnak saját döntést hozni, mert pszihésen, képtelenek rá, azokat nem fogja halálra ítélni.

aljasság volna, és azokat sem akik valamiért nem hallottak erről, és nem volt lehetőségük állást foglalni.


"büntető Istenetek van"

De ehhez a kérdésedre még annyit, hogy ha megfigyelted a szavát, Isten büntetést ad, ha valaki rosszalkodik.

S ez nem a "Mi Istenünk", ha nem a világegyetem alkotója, minden élők forrása. Eredetileg mindenki Istene, még Jézusé is.

2019. ápr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 lilla64 ***** válasza:

Isten nem büntet meg se a Karácsonyért se azért mert születésnapot tartottál.Ez a vezetőtestület agyszüleménye.Valamikor ők is tartották a Karácsonyt,aztán Rutherford gondolt egyet megvilágosodott és azóta nem tartjáj.

Én tanú családban nőttem fel,nekem igenis hiányzott a Karácsony,kellemetlenül éreztem magam,amikor az osztálytársaim mesélték,hogy mit kaptak.

A gyülibe azt mondták,hogy Karácsonykor a világiak dorbézolnak az apuka meg szokott részegedni és elveri a családot.Ugyanígy hazudtak a szülinapi bulikról is,szerintük a fiatalok ott orgiákat rendeznek.

Na az én gyerekeim nem fognak úgy nőni fek,hogy ne tudják mi a Karácsony,Húsvét és a szülinapjukat is megünnepeljük

2019. ápr. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 lilla64 ***** válasza:
36%

Kedves kérdező!

Feltettél egy kérdést az értelmi sérültekről.Nos tanú koromba,járt egy lány a gyülibe,szegényke képtelen volt bármire,csak ült ott csendbe.Megpróbálták vele a bibliatanulmányozást de nem ment.Erre mit tettek?Többé nem engedték be a királységterembe.Azután láttam az ökomenikus imahéten minden misén,istentiszten ott van.Egyik templomból se tiltották ki csak a királységteremből.Na ennyit róluk

2019. ápr. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 Rachel Warner ***** válasza:
Hát utolsó,a maradék jóindulatom is elszállt irányukba,pedig nem volt sok. Mondjuk nem,nem is háborít fel,ez volt a legjobb,amit egy álszent szekta csinálhatott vele,megszabadították saját maguktól.
2019. ápr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 Rachel Warner ***** válasza:

" A gyülibe azt mondták,hogy Karácsonykor a világiak dorbézolnak az apuka meg szokott részegedni és elveri a családot.Ugyanígy hazudtak a szülinapi bulikról is,szerintük a fiatalok ott orgiákat rendeznek. "


Ja,valamelyik kérdésnél is írta egy új tanú,hogy ő milyen frankón megtalálta ott a helyét,mert nem drogoznak meg nem cigiznek. What? Aki nem tanú,az MIND drogos? Amit te leírtál,abba is belefutottam már én is,mielőtt jönne valamelyik,hogy hazudtál. Egyszerűen abszurd. Még le is írtam neki,hogy mi hogyan szoktunk szülinapozni,elmegyünk a család törzshelyére egy étterembe (étterembe,nem kricsmibe). Főleg most lesz nagy horderejű a szülinap,mert most 2 is lesz egy napon,mivel a fiam az én születésnapomon született. Majd nem fogjuk megünnepelni,hogyne.

2019. ápr. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 Rachel Warner ***** válasza:
Ja igen,és az étterem után,ahol a férjem leissza magát,majd jól elveri az épp 1 éves kisbabánkat. Ja nem,az a Karácsony,akkor szülinapra más programot kell kitalálnunk. Pedig már beleéltem magam.
2019. ápr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:

"Ez a vezetőtestület agyszüleménye."

(Lukács 16:10) 10 Aki hű a legkevesebben, az a sokon is hű, és aki igazságtalan a legkevesebben, az a sokon is igazságtalan.


Akik a Bibliát, Isten szavát veszik alapul. Már írtam, hogy Isten nem engedi keveredni tiszta imádatot, soha nem engedte , és nem is fogja.

Ezzel is különbség van Isten népe, és a világban élők között. Ezért is vannak kevesen.

(Jeremiás 10:2) 2 Ezt mondja Jehova: „A nemzetek útját el ne tanuljátok, . . .

(3Mózes 20:22, 23) . . .. 23 Ne járjatok azoknak a nemzeteknek a rendeletei szerint, amelyeket kiűzök előletek,. . .

(1Korintusz 4:6) . . .„Ne menjetek túl azokon, amik írva vannak”, . . .

Amint írtam,a Biblia alapján Mi így mutatunk be imádatot Istennek, és nem vagyunk megfosztva semmitől, mert ezeket nem gyakoroljuk. Van ajándékozás, kikapcsolódás, ugyan miért hiányozna egy olyan nap, amire Isten nem adott konkrét utasítást, és nem is felel meg az Írásokban lefektetett alapelveknek.

Nem megyünk a Tömeg után....

2019. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!