Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui : titeket nem...

Jehova tanui : titeket nem zavar mennyire büntető Istenetek van?

Figyelt kérdés

Annyi mindent tilt nektek... komolyan azt hiszitek: Isten megbüntet azért ha születésnapot- Karácsonyt stb ünnepelsz? Ha boldoggá teszed a gyermekedet, vagy bármilyen más családtagodat? Komolyan érdekel: hogy a fenébe tudtok egy ilyen büntető Istenben hinni? Milyen élet az ahol tiniként nem maszturbálhatsz megismerve a saját tested mert jajj Jehova nem fog szeretni téged. Milyen lelki terhet tesztek már a tini gyerekeitekre? Akiknek természetes velejárója a saját teste megismerése, a vágya kielégítése?

Tényleg azt hiszitek Isten ilyenekért fog büntetni? Komolyan azt hiszitek azt figyeli árgus "szemekkel" ki meri kimondani hogy "boldog születésnapot" - és ha megtette akkor nah te aztán nem jöhetsz már az én országomba!

Az én Istenem minden egyes gyermekét ugyanúgy szereti... nemre, korra, vallásra, szexuális beállítottságra stb-től függetlenül. Nincs kivétel. "Szülőként" ti is különbséget tesztek a gyermekeitek között? Melyiket szeretitek jobban?


2019. ápr. 10. 22:03
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 qborka ***** válasza:

Felületesen olvastam el csak ezt a beszélgetést. Két dolgo jutott eszembe, amik kikívánkoznak belőlem:


volt egy osztálytársam általános iskolában, aki Jehova tanúihoz tartozott. Hogy most, 40 év körül milyen a vallási élete nem tudom, de van két gyereke, akikkel rendszeresen ordibál, semmmirekellőknek nevezi őket. Ehhez vajon mit szól Jehova?


A másik, ami számomra felfoghatatlan, amikor ott állnak a kis standjukkal a metrónál Őrmezőn, tőlük 1-2 méterre pedig a kerekessszékes/zenélő/kutyás koldus...

Kicsit fura helyszínt választanak térítésre... Vajon eszükbe jut segíteni nekik? Akár csak napi egy szendviccsel? Vagy egy üveg ásványvízzel?

2019. máj. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
100%
a jehovákat főleg a palimadárnak nézett kihasznált családtagjaik és más emberek tartanak el hogy tudjanak szórakozásból hobbyból jehovázni. véletlenül sem jellemző rájuk vadidegen emberek segítése csak a kihasználása.
2019. máj. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 qborka ***** válasza:
Gyönyörű... :-(
2019. máj. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!