Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui : titeket nem...

Jehova tanui : titeket nem zavar mennyire büntető Istenetek van?

Figyelt kérdés

Annyi mindent tilt nektek... komolyan azt hiszitek: Isten megbüntet azért ha születésnapot- Karácsonyt stb ünnepelsz? Ha boldoggá teszed a gyermekedet, vagy bármilyen más családtagodat? Komolyan érdekel: hogy a fenébe tudtok egy ilyen büntető Istenben hinni? Milyen élet az ahol tiniként nem maszturbálhatsz megismerve a saját tested mert jajj Jehova nem fog szeretni téged. Milyen lelki terhet tesztek már a tini gyerekeitekre? Akiknek természetes velejárója a saját teste megismerése, a vágya kielégítése?

Tényleg azt hiszitek Isten ilyenekért fog büntetni? Komolyan azt hiszitek azt figyeli árgus "szemekkel" ki meri kimondani hogy "boldog születésnapot" - és ha megtette akkor nah te aztán nem jöhetsz már az én országomba!

Az én Istenem minden egyes gyermekét ugyanúgy szereti... nemre, korra, vallásra, szexuális beállítottságra stb-től függetlenül. Nincs kivétel. "Szülőként" ti is különbséget tesztek a gyermekeitek között? Melyiket szeretitek jobban?


2019. ápr. 10. 22:03
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 lilla64 ***** válasza:

Ami engem illet és a tesómat és még néhányunkat a volt gyülinkből,rohadtul nem akartunk alámeritkezni.

De a vének nem hagyták békén a szüleinket,hogy márprdig amig be nem töltitek a 18 évet azt teszitek amit a szülők mondanak nektek.Na mi megtettük,hogy aztán pár évre rá kilépjünk.

Most azért már kezdtek értelmesebbek lenni,nem erőltetik rá a tinédzserekre az alámeritkezést,mert tudják mivel jár ha úgyis kilépnek

2019. ápr. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
76%

" Ezért sem mindegy, hogy valaki mikor

keresztelkedik."


ornella muti, ez teljesen mindegy mert csak egy szokás, mindig mindenütt más és mindig változnak.

egy 3 éves is lehet értelmesebb mint egy 50 éves, egyikre sincs semmi hatással csak amit bebeszélnek nekik és amennyire elhiszi.

ez a jehova szekta szertartás és semmi több.

2019. ápr. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
0%

Ha Isten szavát vesszük alapul, márpedig az a lényeg, akkor Jézus tanítása alapján, azok keresztelkednek meg, akik tudatában vannak a szellemieknek, és tudják vállalni.

Csecsemőket, vagy olyan gyermekeket, nem kereszteltek meg, akik még nem fogták fel a keresztény élettel járó ismeretet, és felelősséget.

Ezért mondja az írás, hogy amíg nincs valaki megkeresztelkedve, mivel olyan kiskorú, azok a szülőket érintő megmentésben, vagy elmarasztalásban részesít.


ezért a szülőknek felelőssége a gyermekeket Isten oktatása szerint nevelni.

Ez minden időben így volt és marad.

Lásd, Isten nem kegyelmezett a más népek gyermekeinek, a szülők miatt.

2019. ápr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:

"azok keresztelkednek meg, akik tudatában vannak

a szellemieknek, és tudják vállalni."


előzőnek. EZ EGY VICC! 1000 emberből 1 ha van tudatában. fel sem fogják hogy mi ez !

még azt sem hogy mit vállaltatnak velük mert EL SEM MONDANAK MINDENT AMI NEGATÍV és Kellemetlen lenne ha tudna róla mert akkor FELFOGNÁ MI FOLYIK OTT és NEM keresztelkedne a Jehova örtorony szektához!

2019. ápr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:

"Ezeket Isten az ellenségének tulajdonítja, aki képes jó dolgokat tenni, hogy maga után vonja az embereket"


Ez a mondatod nekem valahogy nagyon nem tiszta... ellenség az, aki képes jó dolgokat tenni?


Gyógynövényeknek a természetgyógyászatban véletlenül sincs közük semmiféle "varázsláshoz-látomáshoz" (mert ugye itt nem varázsgombákról és egyéb dolgokról beszélünk, a fitoterepauták sem ezeket használják :) - nem értem a kettőt hogy hozod össze.

2019. ápr. 13. 21:04
 56/63 A kérdező kommentje:
Elárulom most már azt is, hogy a kérdéseim személyes jellegűek is, nekem van egy értelmileg sérült gyermekem , ezért kíváncsi voltam mik a válaszaitok vele kapcsolatban és van a családunkban egy 1 éve jt tag. A válaszokból rájöttem hányszor hazudott simán a szemembe a rokonom, miért is nem jelent meg bizonyos családi összejöveteleken, pedig konkrétan rákérdeztem, hogy tiltja -e a "vallása" - de minden gond nélkül a szemembe hazudta, hogy nem, higgyem el más miatt nem jött el.
2019. ápr. 13. 21:19
 57/63 Rachel Warner ***** válasza:

" Volt példa arra, hogy figyelmeztettek a vének valakit arra, hogy ne hangoztassa a saját véleményét, de egy két figyelmeztetés után kiközösítették. De ha megtartotta volna magába a véleményét nem történt volna semmi. "


Most komoly? Azért közösítették ki,mert saját véleménye volt és nem nyelte le? És szerinted ez rendben van így?

2019. ápr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 Rachel Warner ***** válasza:
Az utolsó kérdés sztornó,azt hittem,hogy te még a tanú vagy :)
2019. ápr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 Rachel Warner ***** válasza:

" Lásd, Isten nem kegyelmezett a más népek gyermekeinek, a szülők miatt. "


Az Ószövetségben. Gratulálok ehhez a szellemiséghez,hogy ma,2019-ben te veszed a bátorságot és azzal fenyegetőzöl,hogy ha valaki nem tanú,azt a jehovád leveri még a gyerekein is. Pedig még a telehamisított bibliád szerint sincs már régóta ilyen,csak szeretitek előcitálni ezeket a több ezer éves átkokat meg büntetéseket,mert sokakat csak így tudtok elérni. Anyaként mondom,hogy szörnyen gusztustalan valakit a gyerekével zsarolni és ne lepődj meg,ha egyszer egy talpraesettebb és/vagy indulatosabb anya vagy apa "véletlenül" úgy csukja rád az ajtót,hogy az még fájni is fog. Semmi közöd mások gyerekéhez,főleg,hogy ilyen méltatlan szövegkörnyezetben emlegesd őket és ezzel rémisztgesd akár a szüleit,akár a gyereket magát. Állj a tükör elé és próbálj szégyenérzetet szimulálni.

2019. ápr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:

59 nek.


azt kell látni világosan, hogy az Ószövetségben lévő Gyilkológép az NEM A TEREMTŐ ! mert sajnos ÖSSZEMOSOTT történetekből készült az Ószövetség mint ahogy semmi köze Jézushoz sem. ez van így kell elfogadni.

2019. ápr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!