Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui : titeket nem...

Jehova tanui : titeket nem zavar mennyire büntető Istenetek van?

Figyelt kérdés

Annyi mindent tilt nektek... komolyan azt hiszitek: Isten megbüntet azért ha születésnapot- Karácsonyt stb ünnepelsz? Ha boldoggá teszed a gyermekedet, vagy bármilyen más családtagodat? Komolyan érdekel: hogy a fenébe tudtok egy ilyen büntető Istenben hinni? Milyen élet az ahol tiniként nem maszturbálhatsz megismerve a saját tested mert jajj Jehova nem fog szeretni téged. Milyen lelki terhet tesztek már a tini gyerekeitekre? Akiknek természetes velejárója a saját teste megismerése, a vágya kielégítése?

Tényleg azt hiszitek Isten ilyenekért fog büntetni? Komolyan azt hiszitek azt figyeli árgus "szemekkel" ki meri kimondani hogy "boldog születésnapot" - és ha megtette akkor nah te aztán nem jöhetsz már az én országomba!

Az én Istenem minden egyes gyermekét ugyanúgy szereti... nemre, korra, vallásra, szexuális beállítottságra stb-től függetlenül. Nincs kivétel. "Szülőként" ti is különbséget tesztek a gyermekeitek között? Melyiket szeretitek jobban?


2019. ápr. 10. 22:03
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 lilla64 ***** válasza:
Idemásolva ismét egy szöveg az őrtoronyból.Milyen ismerős.
2019. ápr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:

Omela: olvasd el a nick nevedet ha megkérhetlek... 1 db "L" betűvel írod, nem kettővel :)

Szóval 144 000 társuralkodó lesz. Mivel az értelmi sérültek azok, akik aztán semmilyen vétket nem követtek el, így ha a földi lakosságot nézem, bőven túllépte már ezt a számot aki oda kerülhet :) Totál logikátlan az egész magyarázat.

Elárulom neked, nem a lélek van "beletuszkolva" a testbe, hanem a lélekben van benne a test. Az amit a köznyelven aurának mondunk, az a lélek. (ez az én hitem :) ) Mit gondolsz a látókról? Nekem volt szerencsém nem egy látóval találkozni-beszélgetni a tanulmányaim alatt (természetgyógyász-kineziológus vagyok) . Nem idézeteket akartak magyarázni hanem "bemutatták" a tudásukat (Istentől kapott ajándékukat), olyan formában, hogy olyan jellemzéseket mondtak rólunk az órákon úgy, hogy akkor találkoztunk először, hogy mindenki csak lesett. Életem legmeghatározóbb élményei-tapasztalatai voltak a velük töltött napok. Megkérnélek még egyszer ne idézetekkel gyere nekem. Saját önálló gondolataidat próbáld velem megosztani. Mit gondolsz a látókról, asztrológusokról, és sorolhatnám tovább a természetgyógyászat ágait.. :)

2019. ápr. 12. 16:01
 43/63 anonim ***** válasza:

Igen egy L betű, de akkor sem Omela, hanem ORNELA.


Ai a többit illeti, TE dolgod.

2019. ápr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 A kérdező kommentje:
ezért elnézést kérek, kell olvasáshoz szemüveg amit csak könyv olvasásnál használok és m-nek láttam az rn- t :) és most hogy nagy betűvel írtad le néztem meg jobban :D
2019. ápr. 12. 18:50
 45/63 A kérdező kommentje:
De miért nem tudsz arra válaszolni mit gondolsz a természetgyógyászati ágakról-látókról? Vagy ez már tiltott dolog, hogy egyáltalán erről beszélj-írj?
2019. ápr. 12. 18:53
 46/63 lilla64 ***** válasza:
Igen,a tanúknak tiltott dolog az ilyesmiről olvasni vagy beszélni.Épp olyan mintha bemennének egy katolikus vagy más felekezetű templomba.Lehet,hogy idemásolnak ismét egy szöveget valamelyik folyóiratból,hogy jehova miért nem helyesli ezt a dolgot
2019. ápr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 A kérdező kommentje:
Ha pl a családban van egy ember aki jt lesz és meghívja őt a családból valaki egy katolikus keresztelőre, akkor oda se mehet el? Oké hogy ne járjon másik misére, de ilyen alkalmakkor se léphetnek be a templomba? Vagy csak úgy mint építészeti - festői stílus megtekintésére sem?
2019. ápr. 12. 20:44
 48/63 lilla64 ***** válasza:

Mint emlékmüvet megnézni egy templomot,az náluk lelkiismeret kérdése,megnézheti ha akarja.

Viszont keresztelőre vagy esküvőre elmenni azt nem szabad.

Amikor férjhezmentem (akkor már ki voltam lépve)a vének a szüleimnek megtiltották,hogy eljőjjenek még a polgári esküvőmre is.Édesapám eljött,kisterem lett belőle.Egyáltalán nem szabadott kapcsolatot tartsanak velem,se a tesómmal,aki utánam szintén kilépett és elköltözött otthonról

2019. ápr. 13. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:

"természetgyógyászati ágakról-látókról"


Ha valaki a természetben fellelhető anyagokat használ gyógyulásra, avval semmi baj nincs. Mi is szoktunk, bodzából, hársfából szörpöt, teát csinálni. Illetve, olyan krémek, vagy gyógyszerek, amiknek természetes alapja van


Nagyon fontos, hogy ezekhez nem párosítunk spiritiszta elemeket, varázslásokat, meg látomásokat.

Ezeket Isten az ellenségének tulajdonítja, aki képes jó dolgokat tenni, hogy maga után vonja az embereket.

2019. ápr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
0%

Igen, mint építészeti remekmű, érdekesség látványosság lehet. Azonban a keresztelő ugyan olyan szertartás, mint a karácsony illetve más ilyen ünnepek, alkalmak.


Nálunk is vannak keresztelések, azonban itt, az emberek akkor keresztelkednek, amikor megértették, és elfogadták azt amit tanultak, és igent mondtak, kifejezve egyetértésüket ezek mellett.

Ezért is van, hogy amikor elhagyják Isten vezetését, akkor amire fogadalmat tettek azt megszegték. És átvitt értelemben hazugság volt, hogy megértették vagy vállalták azt amire akkor igent mondtak.


Aki megkeresztelkedik, azt Jehova Tanújaként azonosítják. S így is kezelik. Sokan azonban nem is tudják némelyekről, hogy már nem Tanúk, és a tetteikkel, a valamikori testvéreiket is azonosítják, és összefüggésbe hozzák.

Ezért sem mindegy, hogy valaki mikor keresztelkedik.

S aki ezt megszegi, az nem szava hihető, és nem értette meg csak úgy tett.

2019. ápr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!