Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui : titeket nem...

Jehova tanui : titeket nem zavar mennyire büntető Istenetek van?

Figyelt kérdés

Annyi mindent tilt nektek... komolyan azt hiszitek: Isten megbüntet azért ha születésnapot- Karácsonyt stb ünnepelsz? Ha boldoggá teszed a gyermekedet, vagy bármilyen más családtagodat? Komolyan érdekel: hogy a fenébe tudtok egy ilyen büntető Istenben hinni? Milyen élet az ahol tiniként nem maszturbálhatsz megismerve a saját tested mert jajj Jehova nem fog szeretni téged. Milyen lelki terhet tesztek már a tini gyerekeitekre? Akiknek természetes velejárója a saját teste megismerése, a vágya kielégítése?

Tényleg azt hiszitek Isten ilyenekért fog büntetni? Komolyan azt hiszitek azt figyeli árgus "szemekkel" ki meri kimondani hogy "boldog születésnapot" - és ha megtette akkor nah te aztán nem jöhetsz már az én országomba!

Az én Istenem minden egyes gyermekét ugyanúgy szereti... nemre, korra, vallásra, szexuális beállítottságra stb-től függetlenül. Nincs kivétel. "Szülőként" ti is különbséget tesztek a gyermekeitek között? Melyiket szeretitek jobban?


2019. ápr. 10. 22:03
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
0%

Istenét elhagyó ember állítja, hogy nem engedik járni a gyülekezetbe, a betegeket?


Ez nem igaz, mivel Magam is Tanúja vagyok a gyülekezetünkben tartózkodóknak, akik közül nem egy jár rendszeresen Pszihiátriai kezelésre, illetve, szellemileg sérült. Sőt még hozzá is szólnak némelyek a programban, ha egy szóval is, de kifejezik az értékelésüket, a körülményeiknek megfelelően.


S ha ez így volna, kitudja, hogy valójában mi van a háttérben, amit így tálal fel. Sikeres a gyűlölet keltésben, Sajnálom....

2019. ápr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 lilla64 ***** válasza:
82%

Pszichiátriai kezelésre sokan járnak a tanúk közül,mert előbb-utóbb depressziós lesz aki nem rendelkezik acélidegekkel.De ez a lány olyan volt aki nem értett meg semmit,még olvasni se tudott.Ne lehetett aktiv tanút csinálni belőle,ez volt a baj.És nekem ne mond,hogy ez nem igaz,mert szemtanúja voltam az egésznek.

Ami pedig az ünnepeket illeti,hogy Isten arra nem adott utasitást.Arra adott,hogy kongresszusokat kell tartani?És arra,hogy jelentést kell leadni a hónap végén?

2019. ápr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 lilla64 ***** válasza:
Ami pedig a cigizést illeti,jó néhányról tudtam aki titokban szívja.És vannak még ennél cifrább dolgok is,otthon a zárt ajtók mögött,de ez nem szémit,fontos,hogy az összejöveteleken eljátszuk a boldog családot.
2019. ápr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
52%
a Teremtő SOHA nem büntetett senkit és soha sem fog senkit! csak ember büntet embert vagy más élőlényt. ezért senkinek nincs félni valója a Teremtőtől sajnos CSAK EMBEREKTŐL!
2019. ápr. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 jdfGabrella ***** válasza:
Ők birkák.
2019. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:

Omela azt mondod ők nem halnak meg. Gondolom itt arra célzol, hogy ők Jehova mellé kerülhetnek vagy hova. Mi lesz velünk akik nem így élünk? Mi az hogy mi meghalunk? (a lelke minden embernek örök nincs kivétel... ha olvashatnál pl olyan könyveket amiben hipnoterepauta írja le az eseteit, rájönnél Isten nem tesz különbséget ) Jól tudom, hogy csak bizonyos számú lélek kerülhet oda? Van egy konkrét számotok hányan "nem halnak meg" ? (kilépet tagok is válaszolhatnak :) )

Én elhiszem neked is Omeli hogy nálatok ott lehetnek a sérültek, de hiszek a kilépett tagnak is, hogy elküldték mert nem volt tanítható. Nem egy gyülitek van az országban mindenesetre szomorú (dühítő) hogy ilyen megtörténhet a mai világban és gondolom ez mind a szeretet jegyében történt.

2019. ápr. 12. 14:17
 37/63 lilla64 ***** válasza:

Kedves kérdező!

A tanúk nem ismerik el,hogy az ember lelke hallhatatlan.

Szerintük,az emberek a haláluk után "halálalvásban"vannak,aztén az armeggadonkor mindenki feltámad,akkor jön el Jézus 1000 éves uralma.Aztán a 144 000 társuralkodóval,helyreállitják a Földet,ami paradicsomi föld lesz és kiválasztják,hogy kik élhetnek benne.

Nos,akik majd a paradicsomba élhetnek azok természetesen a tanúk.A 144 000, a felkentek Jézus társuralkodói, ők is a tanúk közül vannak.Ők az emlékünnepen fogyaszhatnak az emlékjegyekből,amit az átlagos tanúk csak megfognak és továbbadják.Én soha nem értettem,akkor se,hogy ők honnan tudják ezt,mármint,hogy felkentek.Erre soha nem kaptam magyarázatot

2019. ápr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
0%

Nézd kedves Kérdező.

számtalanszor volt hasonló kérdés itt az idők folyamán, a Biblia alapján válaszokat adtam és adtak. Még is másként adják tovább, és újra felteszik a kérdést.

Mint ahogy a "nick" nevem Ornella, és Omelának írod, így terjednek a változtatások is a válaszokban. KI szűrik, amit látni, vagy olvasni vélnek, és rosszul adják tovább.

2019. ápr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:

&36

"A tanúk nem ismerik el,hogy az ember lelke hallhatatlan."


Mivel Isten szava szerint nem is az. Isten a Földi rendeltetése alapján hozta létre az embert, ide, ami azt jelenti, hogy egyféle életformában él mindenki.

Az angyalok, nem lehetnek emberek, és fordítva sem.

Az embert a meghatározás alapján az tesz élő lélekké, hogy Isten a testében elindította, az életfunkciókat.

S itt a Földön örökké élhet, amíg nem lázadozik, és elismeri Istent mint életadó forrást.

Ádámnak a halált, vagy is az élet ellentétét ígérte, ha rosszalkodni fog, és visszatér oda ahonnan vétetett.

az ember nem az égből jött, és nem is tér oda vissza.


Ezt a Megváltó királyunk is kijelentette. Egyedül Ő volt az, aki engedéllyel lett szellemi élőformából, emberi élet. S ezért térhet oda vissza.

(János 8:23) 23 Így hát ezt mondta még nekik: „Ti alulról vagytok, én felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.


Jézus a szellemi világból való, az ember pedig a Földi fizikai világból. Nincs átmenet, és a büntetés a halál az, hogy az életét nem élheti tovább, semmilyen formában. Ha valaki vétkezik, az meghal, és nem kap további életre lehetőséget. Ahogy az angyalok sem élhetnek ha vétkeznek más formában tovább.


Jó lenne elmélyűlni ezekben.

(1Mózes 2:7) . . .Isten megformálta az embert a föld porából, és az orrába lehelte az élet leheletét, így lett az ember élő lélekké.

Nem tuszkolt bele egy halhatatlan lelket, hanem úgy lett élő lélek, hogy az életfunkciók, megindultak, addig élettelen, halott lélek volt.

2019. ápr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:

(Prédikátor 9:4, 5) . . .. 5 Mert az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak,. . .

(Prédikátor 9:6) 6 Szeretetük, gyűlöletük és féltékenységük is elveszett már, és időtlen időkön át többé nincs részük semmiben sem, ami történik a nap alatt.


Isten semmilyen korban nem mondta, hogy az embernek halhatatlan a lelke, és az újszövetség követői sem formálták át ezt a nézetet.

Némelyek vették át Platon tanítását, aki ezt a nézetet vallotta, azonban Ő nem Istenhez tartozó volt soha.

2019. ápr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!