Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell hinni az evolúcióba...

Gusztos Zoli kérdése:

Miért kell hinni az evolúcióban ami egy nagy hazugság, és miért nem lehet hinni egy olyan könyvben, ami Jehova Isten iratot, és teljes igazságon alapszik?

Figyelt kérdés
2019. júl. 16. 19:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/219 anonim ***** válasza:
7%

"Ennyi erővel a repülő spagettiszörnyben is hihetnénk."

Az fizikai lény lenne, mi pedig még mindig szellemiekről beszélünk. Semmit nem cáfol a repülő spagettiszörny marhaság, át vagytok ezzel is verve, mert nem gondolkoztok, csak hinni akartok a hazugságokban


Kérdező! A materializmus is egy vallás, minden vallás közül a legkárosabb. Nem találkoztam még vallással, ami ennyire tömény hazugságra, természettudományos lehetetlenségre és paradoxonra épül.

Mondjuk szerintem a Tanúk teológiája is sok tekintetben hamis, de még mindig sokkal jobb, mint a materializmus

2019. júl. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/219 anonim ***** válasza:
0%

"Az idézett szövegeket is emberek találták ki és írták le. Semmilyen szellemi lény nem mondta tollba ezeket."

Köszönjük Emese. Asszem ezt a tanulságos, bizonyítékokkal hemzsegő levezetést minden hívőnek olvasnia kellene, és visítva otthagyni Krisztust. Légy a szellemi vezetőnk!

2019. júl. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/219 anonim ***** válasza:
95%

Miért kell a Jehova tanúinak mindig hülyeségeket kérdezni?


" Egyébként tök jó ez a magyar mentalitás. "


Mert te talán ukrán vagy?

2019. júl. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/219 anonim ***** válasza:
3%
Jaj "Récsöl Récsöl" 🤣 aztán még te írod, hogy miért kell hülyeségeket kérdezni 🤔
2019. júl. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/219 szp72 ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, de lehet hogy tévedek, hogy igazából még Jehova tanúi sem hiszik el a bibliai teremtés történetet a maga szó szerinti valóságában, hanem csűrik-csavarják a saját ízlésüknek megfelelően.


Ha jól emlékszem akkor ők tanítják, de az is lehet, hogy egy másik szekta, hogy a hatnapos teremtés valójában nem is hatnapos, nem egy nappalból és éjszakából álló egység, ahogy az a Bibliából egyébként teljesen egyértelmű. A föld oszlopaira is azt mondják hogy azok nem is oszlopok, hanem a világegyetemet összetartó kozmikus erők.

2019. júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/219 anonim ***** válasza:
94%
Szellemesnek találod kiejtés szerint leírni egy nevet? Vagy gyerekes módon azt gondolod,hogy ettől most lelkileg összeroskadtam?
2019. júl. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/219 anonim ***** válasza:
0%

"Én úgy tudom, de lehet hogy tévedek, hogy igazából még Jehova tanúi sem hiszik el a bibliai teremtés történetet a maga szó szerinti valóságában, hanem csűrik-csavarják a saját ízlésüknek megfelelően."

Én úgy tudom, hogy a réselméletben hisznek, tehát szerintük is a Föld és a világegyetem több milliárd éves. És ha jók az ismereteim, akkor a teista evolúciót is elutasítják (helyesen). De majd megválaszolják ők

2019. júl. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/219 anonim ***** válasza:
3%
Nem akartam elérni vele semmit se. Vissza térve a Wikipédiára, köztudott, hogy nem jó forrás. A legtöbb ember megszólja, intézményekben stb, mert bárki írhat rá. Ha majd iskolába jár a gyermeked, kérdezd meg a tanárját. Szóval valami hitelesebb forrás kell. Nekem mindegy ki hogy hívja Istent, Jehova, Jahve, Mindenható, Úr Örökkévaló, Lord... Pont nem érdekel. Viszont a JHVH + Adonáj szó Jehova változata nagyon érdekes. 🤣
2019. júl. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/219 anonim ***** válasza:
93%

"Nekem elhiheted mindegy minek nevezed Istent, csak JHVH + Adonáj =,,Jahováh" legalábbis te ezt mondtad"


Annyira nem hosszú ám a szöveg hogy ennyire képtelen legyél elolvasni...

"Az אֲדֹנָי Adonáj magánhangzói ְ ֹ ָ ə-ó-á tehát bekerülnek a יהוה jhvh alá (az ֲ „ă” nem más, mint a svá („ə”) ְ álef alatti formája): így jön létre a kevert írású יְהֹוָה yəhōwāh alak, aminek téves egybeolvasása eredményezi a Jehova szót"

2019. júl. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/219 anonim ***** válasza:
0%
Na, most hogy ilyen érthetően és forrás dúsan megindokoltad korábbi állításod, próbáld ki, melyik névre hallgat Isten. Tudod, az a biztos :) És hála a jó égnek, ezt mindenki magának fogja tapasztalni.
2019. júl. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!