Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus Krisztus, Isten egyszülö...

Jézus Krisztus, Isten egyszülött Fia, A Messiás miért nem jön le újra a Földre ? Mint ami a Bibliában le van írva, miket tett, gyógyított, tanított, csodákat tett. Most miért nem teszi ezt ?

Figyelt kérdés
Megparancsolom neki, hogy jöjjön le és mutassa meg magát, és gyógyítson kézrátétellel, változtassa a vízet borrá, mint a Bibliában, addig nem hiszek neki !!!! Jézus, gyere le azonnal, kerülj a szemem elé rögvest !!!!!!!

2020. jún. 17. 17:09
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:
És ebben a tekintetben én nagyon-nagyon rossznak ítélem meg a vallást, mert elnyomó, korlátozó, szolgaságra nevel, tekintélyelvű, önálló gondolatom meg nem lehet, nem ad szabad kezet abban, hogy el tudjam dönteni, mi a jó és a rossz, mert azt hiszik, hogy én nem tudom eldönteni....
2020. jún. 17. 19:23
 22/63 A kérdező kommentje:

Az sem igaz, hogy vallás előtt nem volt erkölcs.


Igenis volt, már rég volt egy konszenzus az emberiség életében hogy mi a jó és a rossz.

2020. jún. 17. 19:38
 23/63 anonim ***** válasza:
78%

Ugyanígy nőttem fel. A frusztrációmat mégsem itt vezetem le.

Bekorlátoztak a szüleid? Minden gyereket korlátoznak a szülei, már ha olyan szülökről van szó, akik igyekeznek törődni a gyermekükkel. Ez nem a valláshoz kapcsolodó "probléma".

Elnyomtak téged? Egy ember sincs olyan a földön, akit mindenki szeretne és mindenki támogatna.

Megmondták mit kell tenned? Sok gyereknek megmondják. Ez a szülők dolga. Nagyobb gond lenne, ha sose mondták volna, hogy mit tegyél.

Soha nem lehetett önálló véleményed? Dehogyis nem. Ez a kérdés is rávilágít arra, hogy van önálló véleményed. Az, hogy mások nincsenek a te álláspontodon, nem jelenti azt, hogy az nem az önálló véleményed.

Figyelmen kívűl hagytak? Tudod, hány ember jár még így és hányszor? Sok és sokszor.

Megízlelted a szabadság ízét. Örülj neki, ez sok embernek nem adatik meg.

Nem akarod, hogy bárki megmondja, hogyan élj? Nem is kell. A te életed, magadnak kell döntened róla, az lenne a gond, ha mindig másokra várnál, hogy megmondják mit kell tenned.

2020. jún. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 A kérdező kommentje:
Igen, megfogadtam, hogy nem hagyom, hogy bárki is irányítson engem
2020. jún. 17. 19:54
 25/63 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem vedd be a gyógyszereidet, kimaradt pár napi adag.
2020. jún. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 A kérdező kommentje:
Hát én bevenném, de nálad van az összes. :D :D
2020. jún. 17. 21:59
 27/63 MBbpg ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!

Ha nem hiszed, hogy Jézus élt, és hogy Ő Isten Fia, akkor miért akarsz neki parancsolgatni, hogy jöjjön le a Földre? Hisz ebben az esetben szerinted nem is létezik!

Ha pedig hiszed, akkor milyen alapon parancsolsz Neki? Hisz ebben az esetben Ő Isten Fia!

2020. jún. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:

27-es, te nagyon fordítva ülsz a biciklin....... xD


Ha létezne, akkor ha megparancsolnám, hogy jöjjön le Jézus, akkor lejönne, mint 2000 éve. De mivel nem jön le, ezért nem létezik.


Hát mert szeretnék megbizonyosodni hogy létezik, ezért akarom hogy lejöjjön mint annó a Nagykönyvben és mutassa meg magát, tegyen csodákat.


Úgy tűnik, Jézus Krisztus eléggé elkényelmesedett és ellustult 2000 évvel ezelőtthöz képest, nem-e ???

2020. jún. 17. 22:10
 29/63 MBbpg ***** válasza:
85%

"Ha létezne, akkor ha megparancsolnám, hogy jöjjön le Jézus, akkor lejönne, mint 2000 éve. De mivel nem jön le, ezért nem létezik."

Ezalapján a logika alapján ha megparancsolom neked, hogy gyere ide a szobámba, de nem jössz ide, akkor nem is létezel! Abba nem gondoltál bele, hogy ha létezik, akkor Ő Isten? Eléggé abszurd így neki parancsolgatni..

2020. jún. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 A kérdező kommentje:

De miért? Az úgy nekunk sokkal jobban emészthető lenne ha szemtől szemben látnánk.


Lehet meghívnám egy korsó sörre is, ha eljönnie hozzám.. Tök jól eldumálgatnék vele, pókereznék vele, és ha én nyernék, akkor cserébe örök életet adna. :))) =

2020. jún. 17. 22:18
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!