Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus Krisztus, Isten egyszülö...

Jézus Krisztus, Isten egyszülött Fia, A Messiás miért nem jön le újra a Földre ? Mint ami a Bibliában le van írva, miket tett, gyógyított, tanított, csodákat tett. Most miért nem teszi ezt ?

Figyelt kérdés
Megparancsolom neki, hogy jöjjön le és mutassa meg magát, és gyógyítson kézrátétellel, változtassa a vízet borrá, mint a Bibliában, addig nem hiszek neki !!!! Jézus, gyere le azonnal, kerülj a szemem elé rögvest !!!!!!!

2020. jún. 17. 17:09
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
9%

"Nekem 15 éves koromban volt egy tapasztalatom, hogy Isten megszólított. Ez 34 éves volt, és azóta nap mint nap tapasztalom a vezetését az életemben."


Meglehetősen taszító vélemény ez. Elvileg te minden nap tapasztalod az istent, mások meg bajban vannak, és azokon nem segít. Nem is értem, miért gondolják a hívők, hogy az ilyen bizonyságtételek majd megtérítenek egy értelmes embert. Ez csak azt mutatja, hogy isten egy olyan szülő, aki az egyik gyerekével jól bánik a másikkal meg nem. Ilyenkor persze jön a magyarázkodás, hogy isten nem felelős senki sorsáért, noha a bizonyságtétel éppen azt mutatja, hogy nagyon is benne van egyesek életében.


Meglehetősen rossznak találom a kersztény vallást.

2020. jún. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 Sissi királyné válasza:
83%

Szia! Nem olvastam el az előző válaszokat, de én annyit írnék:


Ez nem bizonyítgatásokról szól. A hit akkor nem lenne hit, ha látnád...


Tudod mit? Azt mondta Jézus, hogy aki hisz, az Nála is nagyobb dolgokat fog tenni. Én hallottam, hogy béna kel fel, néma szólal meg, de akár daganat is tűnt már el rengetegszer, vagy halott támadt fel (itt, Magyarországon).


Vannak, akiket nem érdekel ez a része, és vallásként fogják fel a kereszténységet. De ez sokkal inkább egy kapcsolathoz hasonló. Nem arról szól, hogy betartsd a törvényeket, hanem hogy személyes kapcsolatod legyen az Atyával. Ezért jött Jézus, hogy eltörölje mindazt, ami elválaszt az Atya szeretetétől.


És még egy dolog: azt mondja az Ige, hogy Isten a büszke szívnek ellene áll, de az alázatosoknak kegyelmet ad. Szóval a „mutasd meg magad” nem biztos, hogy menni fog, amíg bizonyítékra vársz. De ha őszintén odamész hozzá a kérdéseiddel, nem utasít vissza. Nagyon nem, mert nagyon vár, hogy megmutassa, ki is ő valójában.


Ennyi lenne, csak szerettem volna ezt leírni. Hogy mit kezdessz vele, az már rajtad áll.

2020. jún. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 Dani828293949 válasza:
72%
Jézus Krisztus 2000 eve járt a földön és elsődleges célja nem a gyógyítás és csodtétel hanem a mi megváltásunk. Azelőtt ha bűnbocsánatot akartam felaldoztal egy bárányt és Isten a te bűneidet a halott bárányra helyezte. Ám mikor Jézus meghalt Isten az emberiség ősszes bűnét ráhelyezte és Jézus leszállt a pokolba ahol hirdette a megváltást. Harmadnap feltámadt és ezzel megnyílt a mennyek kapuja és mi emberek bűnbocsánatot nyerhetünk. Jézus Aztmondta boldog az aki nem látott mégis hisz,kedves kérdező te nemvagy boldog. Egyébként Jézus minden hívének hatalmat adott a csodatétlre. Jézus névében bármit kerünk hittel az Atyától megadja azt , jézus nevére minden térd meghajol tehát Jézus névében elmúlnak a betegségek démonok kimennek az emberekből (lásd az apostolok cselekedeteibe). Egyébként ha Jézus teljes eletnagysagba leszállna elébed rögvest meghallnal mert Isten jelenlétébe csak büntetlenül és szent állapotba lehet belépni másképp pusztító Isten jelenléte gondolj csak a napra akarva akaratlanul megemészt ha közel mesz hozzá. Másik nagy bűn amit követsz:ha nem hiszel Jézusba lehetsz akármilyen jó ember tehetsz bármilyen jot hihetsz az Atyába de a mennyek országába nem léphetsz be mert oda az út csakis Jézuson át vezet,remelem tudtam segiteni
2020. júl. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!