Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten tesz különbséget kis és...

Isten tesz különbséget kis és nagy bűnök között ? Úgy értem, szerintem lehet rangsorolni a bűnöket súlyosságuk és fokozatuk szerint, illetve hogy ártok-e vele a másiknak. Mindkettőre írok példát, TOVÁBBI LENT !

Figyelt kérdés

Személy szerint nem tudom elképzelni, hogy különböző súlyú bűnöket Isten ugyanúgy ítélne meg, ki is fejtem részletesen és aprólékosan, hogy miért. Például egy gyilkost szerintem Istennek másképp kell megítélni, mint aki mondjuk indulatból megütött valakit, persze nem erősen. Vagy az se mindegy, hogy valaki milliókat, milliárdokat sikkasztott, vagy mondjuk a boltból lopott 1 kiló kenyeret. Ahogy szerintem nem lehet egy lapon említeni a pedofíliát, tehát egy kiskorúval akarata elleni szexet, a homoszexualitással, ami 2 felnőtt ember beleegyezésén alapszik, és senkinek sem ártanak. Az, ha valaki házasságot tör, nem mérhető egy szinten azzal, aki mondjuk maszturbál, mert első árt a másiknak, megcsalja, második meg senkinek sem akar ártani, csupán kis örömöt szerez magának, és tényleg nem árt senkinek sem. Vagy az sem mérhető egy szinten, ha valaki csupán nem imádkozik, vagy nem jár templomba azzal, aki mondjuk szidja Istent, meg káromkodik. Ha Isten ítél, remélem ezeket figyelembe veszi, a tettek súlyát, illetve hogy ártunk-e másnak. Hiszem, hogy Isten igazságos és bölcs, és mondjuk nem dobja Pistikét Pokolba amiatt, mert mondjuk néha "ráránt"- ami egyébként természetes, és tinédzser kor természetes velejárója.


Szeretném, hogy az EGÉSZRE reflektáljatok, és véleményezzétek írásom, lehetőleg kultúrált stílusban, köszönöm. :)



2020. jún. 23. 17:21
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
23%

Kedves Kérdező.

Feltettél egy kérdést. Én pedig válaszoltam. Hogy a válasszal mit kezdessz, elfogadod vagy sem, az egyéni dolgod. De nem fogok Isten ellen, és a szelleme által leiratott szava ellen beszélni.

Isten hozott egy elrendezést, amit mindenidőre vonatkozóan elvár, nincs modernizáció ezekben az esetekben.


Ezenkivül, az általad felsoroltakat, nem lehet egy kalap alá venni egymással. Az, hogy valaki fogamzásképtelen, nem lehet egylapon emliteni azzal, aki természetellenes életet akar élni. Isten a megigért újrendszerében, helyreállitja mindenkinek a tökéletes egészségét.

A szexualitást, a nemi életet ilyen csúnya szavakkal illetni, hogy "az egy dugás", hát nem semmi. a Tiszta szeretettel áthitatott Érzés, és meghittség hiánya van abban, aki igy beszél erről.


Még egyszer elmondom. Istennek, nem Te határozod meg, hogy mit engedjen, vagy mit ne. Nem is kötelezheted Rá, hogy a Te elhatározásaid alapján hozzon döntéseket, és változtasson azokon.

Ezt Ő örökérvényű törvénynek tekinti, akár melyik korban élünk is.


Ezekkel élhetsz összhangban, vagy elutasitod.

Magánügy.

2020. jún. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
21-es, szerintem meg prűd vagy xD
2020. jún. 23. 22:09
 23/45 A kérdező kommentje:

Sok heteró pár sem vállal gyereket, meg van aki szingli és NEM AKAR családot, akkor most őket is ítéljük el.


Drága 21-es, a te gondolkodásod lemaradt úgy 1143-ban kb..... :D

2020. jún. 23. 22:13
 24/45 A kérdező kommentje:
Még annyi Drága 21-es, hogy nem vagyok elég progresszív és haladó felfogású. Haladj a korral kicsicsillag :D :D :D
2020. jún. 23. 22:19
 25/45 A kérdező kommentje:
*nem vagy, azt akartam írni
2020. jún. 23. 22:19
 26/45 A kérdező kommentje:
Amúgy a Bibliát is emberek írták. Istent is emberek alkották meg, és mindent az úgynevezett Isten szájába akarnak adni, hogy hihetőbb legyen.
2020. jún. 23. 22:21
 27/45 anonim ***** válasza:
38%

"de Isten azért ne kezelje már ezeket 1 lapon......"

Sajnos Ádámék is igy döntöttek, ezért tartunk itt. Felülirták, Isten szavait, és maguk döntöttek arról, hogy mi szabad és Mi nem.

Most, TE is ugyan ezt teszed.

(1Korintusz 6:9, 10) . . .? Ne vezessenek félre titeket! Akik szexuális erkölcstelenségben élnek, bálványimádók, házasságtörők, homoszexuális aktusra kapható férfiak, homoszexuális férfiak, 10 tolvajok, kapzsik, részegesek, és akik gyaláznak vagy zsarolnak másokat, nem fogják örökölni Isten királyságát.

Nem egy lapon van, hanem egy mondatban.

(Galácia 6:7, 8) 7 Ne vezessenek félre titeket: Istent nem lehet becsapni. Mert amit vet az ember, azt fogja aratni is. 8 Aki a testével összhangban vet, romlást fog aratni a testéből, aki viszont a szellemmel összhangban vet, örök életet fog aratni a szellemből.


Nem Isten szellemével vagy összhangban, hanem a fizikai testeddel.

2020. jún. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
23%

Én Isten vezetése alatt, a szellemével haladok. Nem emberek kivánsága szerint.


Élj úgy ahogy akarsz. akár Istennel összhangban akár nem. Ahogy döntessz, az lesz a jövőd.

2020. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:
Az embernek vannak testi szükségletei. Miért kell tabuként kezelni a szexet, annyira nem értem.... A szex a legtermészetesebb dolog a világon, ha 2 ember beleegyezésén alapszik, 1 szexelő pár senkinek sem árt, legyen bármilyen nemű. Isten teremtette a szexet is, nem ? Akkor most miért kell azt bűnös dologként beállítani ? Inkább szexeltek volna az emberek a történelemben, a folyamatos háborúk miatt, inkább szexben vezették volna le a fölös energiát a háborúk helyet....
2020. jún. 23. 22:29
 30/45 A kérdező kommentje:
Buta dolog Pistikét elítélni, mert nem a csoki, hanem az eperfagyit szereti.
2020. jún. 23. 22:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!