Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten tesz különbséget kis és...

Isten tesz különbséget kis és nagy bűnök között ? Úgy értem, szerintem lehet rangsorolni a bűnöket súlyosságuk és fokozatuk szerint, illetve hogy ártok-e vele a másiknak. Mindkettőre írok példát, TOVÁBBI LENT !

Figyelt kérdés

Személy szerint nem tudom elképzelni, hogy különböző súlyú bűnöket Isten ugyanúgy ítélne meg, ki is fejtem részletesen és aprólékosan, hogy miért. Például egy gyilkost szerintem Istennek másképp kell megítélni, mint aki mondjuk indulatból megütött valakit, persze nem erősen. Vagy az se mindegy, hogy valaki milliókat, milliárdokat sikkasztott, vagy mondjuk a boltból lopott 1 kiló kenyeret. Ahogy szerintem nem lehet egy lapon említeni a pedofíliát, tehát egy kiskorúval akarata elleni szexet, a homoszexualitással, ami 2 felnőtt ember beleegyezésén alapszik, és senkinek sem ártanak. Az, ha valaki házasságot tör, nem mérhető egy szinten azzal, aki mondjuk maszturbál, mert első árt a másiknak, megcsalja, második meg senkinek sem akar ártani, csupán kis örömöt szerez magának, és tényleg nem árt senkinek sem. Vagy az sem mérhető egy szinten, ha valaki csupán nem imádkozik, vagy nem jár templomba azzal, aki mondjuk szidja Istent, meg káromkodik. Ha Isten ítél, remélem ezeket figyelembe veszi, a tettek súlyát, illetve hogy ártunk-e másnak. Hiszem, hogy Isten igazságos és bölcs, és mondjuk nem dobja Pistikét Pokolba amiatt, mert mondjuk néha "ráránt"- ami egyébként természetes, és tinédzser kor természetes velejárója.


Szeretném, hogy az EGÉSZRE reflektáljatok, és véleményezzétek írásom, lehetőleg kultúrált stílusban, köszönöm. :)



2020. jún. 23. 17:21
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tesz például az Ószövetségben különböző büntetés van a véletlen és a szándékos gyilkosság között. Az sem véletlen, hogy Jézus mért paráznákkal és vámszedőkkel ült le egy asztalhoz, amikor a farizeusokat meg szidta, amikor ők majdnem mindent betartottak.
2020. jún. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
62%

Isten szava két féle bűnről beszél. Ami halált von maga után, és az amelyik nem.

Ezért Nem tesz különbséget, olyan módban, hogy kis, vagy nagy bűn, hiszen egy versben emliti a halálra méltó bűnöket. Amit esetleg emberek mércéjével mérve gondolnak kicsinek vagy nagynak.

Ahogy valaki előttem emlitette, Isten bizonyos mértékben figyelembe veszi a körülményeket, ami nem jelenti azt, hogy akkor az megengedhető.

2020. jún. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
39%

"illetve hogy ártok-e vele a másiknak."


Ha Isten felállit egy erkölcsi mértéket, akkor magadnak ártasz vele ha erre hivatkozol. Azért tiltja, mert Ő nem engedélyezi semmilyen oknál fogva. S ha ezt igy adod tovább, akkor Isten törvényét semmibe veszed azzal az érveléssel, hogy egy másik ember is benne van annak megszegésébe.


Sajnos az ilyen magyarázat miatt Isten törvénye erejét vesztette. Az ember avval érvel, hogy Ha két ember paráználkodni akar, az miért bántja Istent?

Hiszen nem ártanak senkinek.

Csak, hogy Isten nem azért hozta az házasság elrendezését, hogy mások magyarázatokkal kikerüljék azt. Mert ha szeretik egymást és együtt akarnak élni, akkor Isten is megkérdezhetné, hogy miért bántja azokat ez a felállitott elv, ha úgy is együtt fognak maradni.

Vagy még sem?......

2020. jún. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:
13-as, és ha 2 meleg ember összeházasodik? És mi van azzal aki nem akar házasságot kötni?
2020. jún. 23. 21:12
 15/45 anonim ***** válasza:
17%

Egy és ugyan akkora a bűn mértéke. Erről beszéltem fentebb.

Isten hozott egy elrendezést. A Nemi élet, a házasságban élőknek hozatott létre, hogy betöltsék az Isten szándékában betöltött szerepüket. A házasság egy férfi és egy Nő közötti családi elrendezés, ahol az utódok is lesznek, mivel a természet rendje alapján, azért hozta létre a szaporitó szerveket, hogy az élőlények szaporodjanak.

Ami ezek ellen megy, azok nem Isten törvénye alapján élnek. Ezért teljesen mindegy, hogy valaki paráználkodik, és figyelmen kivülhagyja a házasság Isten általi elrendezését. Vagy Házasságban akar élni, de nem Isten természet szerinti módja szerint, amivel nem töltik be azt a szándékot, hogy legyenek utódaik.

A szaporitó szerveknek megvan a maga helye, és ettől lesz egy test a két ember. A Férfi szaporitó szervének a helye a Nő szaporitó szervében van.

Ez az Isten által felállitott természet rendje.

azok lehetnek Isten rendjének várományosai, akik nem keresnek kibúvokat a "tökéletlenségükre" vagy más okokra hivatkozva kibúvokat, csak hogy megszegjék Isten felállitott törvényét.

2020. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

15-ös, tudod nem mindenki akar és tud szaporodni. Akkor ennyi erővel a meddő vagy impotens emberek, szinglik is a természet törvénye ellen vannak, vagy azok a heteró párok, akik nem akarnak gyereket ? Akkor ennyi erővel minden szexuális aktus, amiből nem származik gyerek, bűn ?


Nem mindenki akar gyereket, nem mindenki akar szaporodni, mert nem érzi magát késznek szülőnek.


Nem mindenki akar szaporodni, csak dugni akarnak egy jót, ez akkora probléma ?

2020. jún. 23. 21:43
 17/45 A kérdező kommentje:
Ami 2 ember kedvére való és örömet okoz nekik nem tudom miért bűn ? Hol vagyunk, a kib***ott középkorban ?
2020. jún. 23. 21:46
 18/45 A kérdező kommentje:
Majd Isten pont egy meleget, vagy egy maszturbálót, vagy egy tyúklopót fog elítélni a többmillió gyilkos, pedofil, erőszaktevő helyet.....
2020. jún. 23. 21:48
 19/45 A kérdező kommentje:
Ha bűn bűn, de Isten azért ne kezelje már ezeket 1 lapon......
2020. jún. 23. 21:52
 20/45 anonim ***** válasza:
66%

Nem kezeli. Isten figyelembe veszi, hogy milyen körülmények között, miért, hogyan, mennyire voltunk tudatába a bűn elkövetésének. Például Peti apostol azt írja, hogy rosszabb ítélet vár arra, aki egyszer elkezdte követni Jézust de visszatért a kicsapongásba, mint arra, aki el sem kezdte követni. Isten igazságosan ítél.


Ettől függetlenül nekünk úgy kell kezelni, hogy semmit se szabad véteni, mert csak ennyi, amit az ember a kevés erejével csak ennyit tud tenni.

2020. jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!