Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten tesz különbséget kis és...

Isten tesz különbséget kis és nagy bűnök között ? Úgy értem, szerintem lehet rangsorolni a bűnöket súlyosságuk és fokozatuk szerint, illetve hogy ártok-e vele a másiknak. Mindkettőre írok példát, TOVÁBBI LENT !

Figyelt kérdés

Személy szerint nem tudom elképzelni, hogy különböző súlyú bűnöket Isten ugyanúgy ítélne meg, ki is fejtem részletesen és aprólékosan, hogy miért. Például egy gyilkost szerintem Istennek másképp kell megítélni, mint aki mondjuk indulatból megütött valakit, persze nem erősen. Vagy az se mindegy, hogy valaki milliókat, milliárdokat sikkasztott, vagy mondjuk a boltból lopott 1 kiló kenyeret. Ahogy szerintem nem lehet egy lapon említeni a pedofíliát, tehát egy kiskorúval akarata elleni szexet, a homoszexualitással, ami 2 felnőtt ember beleegyezésén alapszik, és senkinek sem ártanak. Az, ha valaki házasságot tör, nem mérhető egy szinten azzal, aki mondjuk maszturbál, mert első árt a másiknak, megcsalja, második meg senkinek sem akar ártani, csupán kis örömöt szerez magának, és tényleg nem árt senkinek sem. Vagy az sem mérhető egy szinten, ha valaki csupán nem imádkozik, vagy nem jár templomba azzal, aki mondjuk szidja Istent, meg káromkodik. Ha Isten ítél, remélem ezeket figyelembe veszi, a tettek súlyát, illetve hogy ártunk-e másnak. Hiszem, hogy Isten igazságos és bölcs, és mondjuk nem dobja Pistikét Pokolba amiatt, mert mondjuk néha "ráránt"- ami egyébként természetes, és tinédzser kor természetes velejárója.


Szeretném, hogy az EGÉSZRE reflektáljatok, és véleményezzétek írásom, lehetőleg kultúrált stílusban, köszönöm. :)



2020. jún. 23. 17:21
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
0%
Egyrészt Teréz anya nem lehet a jóság mércéje, ugyanis sikkasztott az adományokból. Kórházakra adakoztak pénzt az emberek, Teri anya kórházaiban pedig áldatlan állapotok voltak: nem voltak ágyak sem a földön feküdtek a betegek. Egyszerű betegségekben haltak meg emberek, mert a bigott asszony szerint fájdalomcsillapító vagy gyógyszer az felesleges, "érezze a beteg Krisztus fájdalmát". A pénzt pedig odaadta Vatikánnak, a római katolikus papoknak. Hogy legyen a pápának és a bíborosoknak aranyból a csap.
2020. jún. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
52%

Tesz különbséget bűn és bűn között. I. János 5:16, 17 szerint vannak halálos és nem halálos bűnök.

Más szempontból is: vannak szándékos és nem szándékos bűnök.

2020. jún. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
47%

"Teréz anya nem lehet a jóság mércéje, ugyanis sikkasztott az adományokból"

Ne legyél ennyire nevetséges, igen Terézanya pont úgy nézett ki, mint aki milliókat sikkasztott el. Ne téveszd össze őt olyan szektavezérekkel, mint Németh Sanyi vagy a szintén luxusban élő "Vezető Testület" vénei, akik hatalmas vagyonokat nyúltak és nyúlnak le most is. Míg Teréz anya a legnagyobb szegénységben élt Indiában, addig az említett szektavezérek hatalmas vagyonokra tettek szert az évek alatt, luxus autókkal járnak, olyan testőröket fogadnak, mintha magasrangú állami vezetők lennének, több száz milliós luxus palotákat építenek, farzsebükből offshore cégeken keresztül tévé csatornát vesznek, stb...

2020. jún. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Minden közt vannak külömbségek. Ezek végtelen apróak is lehetnek.
2020. jún. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 Alex Fly ***** válasza:

A bűnre hasznát kifejezés a Bibliában a "hamartia". Ez egy, az íjászok által használt szakkifejezés; azt jelenti amikor az íjász nem találja el a célt, hanem mellélő.

Tök mindegy, hogy fél centivel téveszti el vagy méterekkel: mindkettő ugyanúgy "hamartia". Ugyanez a helyzet a bűn esetében is...

Tudod: tök mindegy, hogy az ember egy hordó borba önt egy deci szennyvizet vagy egy hordó szennyvízbe egy deci bort: a végeredmény mindkét esetben egy hordó szennyvíz lesz...

2020. jún. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!