Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten tesz különbséget kis és...

Isten tesz különbséget kis és nagy bűnök között ? Úgy értem, szerintem lehet rangsorolni a bűnöket súlyosságuk és fokozatuk szerint, illetve hogy ártok-e vele a másiknak. Mindkettőre írok példát, TOVÁBBI LENT !

Figyelt kérdés

Személy szerint nem tudom elképzelni, hogy különböző súlyú bűnöket Isten ugyanúgy ítélne meg, ki is fejtem részletesen és aprólékosan, hogy miért. Például egy gyilkost szerintem Istennek másképp kell megítélni, mint aki mondjuk indulatból megütött valakit, persze nem erősen. Vagy az se mindegy, hogy valaki milliókat, milliárdokat sikkasztott, vagy mondjuk a boltból lopott 1 kiló kenyeret. Ahogy szerintem nem lehet egy lapon említeni a pedofíliát, tehát egy kiskorúval akarata elleni szexet, a homoszexualitással, ami 2 felnőtt ember beleegyezésén alapszik, és senkinek sem ártanak. Az, ha valaki házasságot tör, nem mérhető egy szinten azzal, aki mondjuk maszturbál, mert első árt a másiknak, megcsalja, második meg senkinek sem akar ártani, csupán kis örömöt szerez magának, és tényleg nem árt senkinek sem. Vagy az sem mérhető egy szinten, ha valaki csupán nem imádkozik, vagy nem jár templomba azzal, aki mondjuk szidja Istent, meg káromkodik. Ha Isten ítél, remélem ezeket figyelembe veszi, a tettek súlyát, illetve hogy ártunk-e másnak. Hiszem, hogy Isten igazságos és bölcs, és mondjuk nem dobja Pistikét Pokolba amiatt, mert mondjuk néha "ráránt"- ami egyébként természetes, és tinédzser kor természetes velejárója.


Szeretném, hogy az EGÉSZRE reflektáljatok, és véleményezzétek írásom, lehetőleg kultúrált stílusban, köszönöm. :)



2020. jún. 23. 17:21
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Kedves 28-as, a Bibliából idéztél.


Mi a TE SAJÁT véleményed ?

2020. jún. 23. 22:37
 32/45 anonim ***** válasza:
23%

Nézd kedves Kérdező.

Egyik szavaddal ütöd a másikat. Egyszer lázadsz, hogy Isten ne igy, vagy úgy döntsön egy dolog felől. Máskor pedig nem is Fogadod el, mert embereknek tulajdonitod Isten szavának tartalmát. Elkellene döntened, hogy most akkor mit szeretnél?

Isten hozta létre a szexualitást, két okkal, céllal.

Ezen belül kell ezekkel élni. Meghatározta, hogy a nemi életet a családi elrendezés alapján, egy Férfi és egy Nő közös életének, házasságának pillanataiba tartoznak. Nem csak gyermek nemzés céljából, hanem egymás testi örömömeinek közös megélésére is.


A Történelemmel sem vagy tisztában.

Akik a legjobban háborúztak, azok alaposan kivették a részüket a gátlástalan szexuális életből is.

(János 14:15) 15 Ha szerettek engem, megteszitek, amit parancsolok nektek.

(János 15:10) 10 Ha megtartjátok a parancsaimat, mindig szeretni foglak titeket,. . .

(Jakab 1:22) 22 De engedelmeskedjetek is a szónak, ne csupán hallgassátok azt, hamis érveléssel ámítva magatokat.


Sajnos nem szereted a Teremtőt, sem a Fiát, és azt sem értékeled, hogy az életét áldozta érted.

Ő nagyobb áldozatot hozott érted, mint amit neked kellene hozni, hogy örökké élhess, békében egsészségben.

2020. jún. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
37%

"SAJÁT véleményed ?"


Aki az életet létrehozta, az jobban tudja, hogy mi az ami Jó, és a javunkra válik. Köszönetet mondok neki magáért az életért. Az életemet pedig azokhoz az elvekhez igazitom, amiket mond.

2020. jún. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

De megint a Bibliából idézel, nem saját vélemény . Ha annyira rossz az, akkor hogyhogy egyre elfogadottabbá válik a világon ?


A Fiát, aki az életét áldozta ? Ott voltál ? Személyesen ? Ami pedig azt illeti, egy szerető apa sosem engedte volna, sőt megakadályozta volna (lévén ő Isten) hogy a Fia feláldozza életét. És Isten ezt tétlenül nézte... Eléggé szadista volt olybá tűnik....

2020. jún. 23. 22:53
 35/45 A kérdező kommentje:

Miért hiszed el kritikátlanul, amit mások leírtak. Ennyire nincs önálló véleményed, Drága 33-as ? A vallás csak béklyóba köt. Ne vezessenek téged félre a vallással. Hagyatkozz a SAJÁT BELÁTÁSODRA ÉS TUDÁSODRA. Merj megkérdőjelezni dolgokat, légy szkeptikus. Mert aki mindent elhisz, azt kihasználják, becsapják, megölik stb.....


Örülök, hogy segíthettem az Ébredésedben :)))

2020. jún. 23. 22:56
 36/45 anonim ***** válasza:
91%
Ezzel a vitával nem juttok előre. Mindketten támadjátok a másikat, aminek a következménye, hogy mindketten a saját igazságotok felé távolodtok.
2020. jún. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

Ennek a világnak nem Isten jelenleg az uralkodója.

A Keresztény életet élő pedig nem része a világ gondolkodás módjának, és azok dolgainak, cselekedeteinek.

Igen a Bibliából idézek, mert ez Isten szava az emberekhez. Használati utmutató, az élet minden területére.


TE ott voltál amikor kitört az első vagy a második világháború?

Vagy az 1848-49-es forradalom alatt ott voltál?

Ha nem miért hiszed el, hogy ezek megtörténtek, hiszen emberek irták le.

2020. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

Hát nekem aztán nem kell használati útmutató, mert tartom magamat annyira önállónak, függetlennek, eltökéltnek és makacsnak, hogy létre tudok hozni egy saját erkölcsi mércerendszert, amit jónak tartok és amivel nem ártok másnak. Engem nem kell hogy vezessenek, nem vagyok birka !!!!!


Nem, nem voltam ott a világháborúknál, de azokról rengeteg korabeli hiteles forrás van, ellenben a te Jézusodról csak a Bibliának nevezett mesekönyvben van szó, ami többek között vízen járásról, víz borrá változtatásáról, abszurd csodatételekről, beszélő állatokról és hasonló finomságokról szól.....


Mindenesetre lehet előveszem majd valamikor, ha egy kis esti mesére vágyom....

2020. jún. 23. 23:18
 39/45 anonim ***** válasza:
REndben TEgyél belátásod szerint.
2020. jún. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
39-es, végre egyetértünk valamiben, nagy örömömre szolgál. Tisztelet :))))
2020. jún. 23. 23:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!