Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Magyarországon is van Jehova...

Magyarországon is van Jehova Tanui egyház áldozatainak emléknapja? Hol és mikor szokták tartani?

Figyelt kérdés

Akik áldozatul estek ennek és az egyháznak az elszenvedői.

[link]


2020. aug. 1. 13:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/102 A kérdező kommentje:
habzik neked a gondolatod a sok hamis tanitásoktól,félrebeszélsz,akkor csak a vérátömlesztéssel lehet összeszedni korházi feltőzést? akkor ne a vérátömlesztést tagadjátok meg hanem egyáltalán a korházi ellátást!
2020. aug. 3. 21:37
 22/102 anonim ***** válasza:
14%

Nem, nem csak vérátömlesztéstől. Én csak egy plusz indokként hoztam fel. És elhiheted, aki cska teheti el is kerüli a kórházakat.

Én a bibliai magyarázatra utaltam. De ha neked nagyon megfelel a vér és lelkiismeret furdalás nélkül veszed magadhoz, eredj, nyomass be magadnak úgy 10 litert🤣😂

Ez a te dolgod. De én soha nem nyerészkednék más ember vére árán.

2020. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/102 A kérdező kommentje:
primitiv elgondolás!
2020. aug. 3. 22:02
 24/102 anonim ***** válasza:
21%

Mi primitív?

Azért lenne az, mert te annak gondolod?

Ja, hogy te olyan zseniális és modern vagy, nagyuram?! Értem, méltóságos úr!

2020. aug. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/102 A kérdező kommentje:
a többségi kereszténység annak gondolja. ez tény!
2020. aug. 3. 22:08
 26/102 anonim ***** válasza:
23%

Oh, tehát átmegyünk kisgyerekbe? Hazavisz a gyerek egy rossz jegyet, s mikor számon kéri anyu, akkor alkezdi, hogy "de hát az osztály fele rossz jegyet kapott"...

Nem, nem gondolja így. Csak azok, akik támadni szeretnek és széthúzást szítani az emebrek között. Egy normális embert nem érdekel mások hite, magánélete, vagy hogy ki mit csinál és mit hisz...

Arra meg amit írtál, hogy hányan gondolják ezt meg azt, 2 dolgot akarok írni:

1. Egy épeszű embert sem érdekel mások véleménye, ahogy engem sem, úgyhogy gondolhatnak amit akarnak

2. Hitlerre a németek többsége szavazott. Ha jól tudom, a németek 80 százaléka. Erre Arnold Hans Grittig von Beckman altábornagy azt mondta: "ha 80 százalék szavaz arra a hülyére, akkor is csak egy hülye marad". Tehát ne gondold, hogy mindíg a többségnek van igaza (lásd Jézus pere, amikor mindenki ellene volt).

De érts félre, nem azt akarom mondani, hogy a tanúk, vagy bármely egyház feljebbvaló lenne a másiknál. Véleményem szerint csak Isten tudja meghatározni, melyik a neki tetsző, tiszta és helyes imádat. Csupán nem a tökéletlen ember hatásköre, jogköre és feladata ezt meghatárzni, akkor sem ha többségben vannak.

2020. aug. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/102 A kérdező kommentje:

de de igy gondolja mindenki megmosolyogja a sok téves tanitást,egy agymenés az egész tan,és ahonan indult az is,egyedül a jehova tanui nem gondolja igy meg esetleg a krisnások és a szcientologusok. beszélgettem sok keresztényel és senki, mégcsak kereszténynek sem,csak ők magukat,ez tény.



"De érts félre, nem azt akarom mondani, hogy a tanúk, vagy bármely egyház feljebbvaló lenne a másiknál."



De sajnos az van hogy egyedül csak a jt tartják magukat egy igaz egyháznak,és az összes többit hamisnak,szomoru de ez van,ha nem hallottál erről akkor informálodj.

"

2020. aug. 3. 22:30
 28/102 A kérdező kommentje:

"De érts félre, nem azt akarom mondani, hogy a tanúk, vagy bármely egyház feljebbvaló lenne a másiknál. Véleményem szerint csak Isten tudja meghatározni, melyik a neki tetsző, tiszta és helyes imádat. Csupán nem a tökéletlen ember hatásköre, jogköre és feladata ezt meghatárzni, akkor sem ha többségben vannak."



Akkor ezt jó lenne ha az őrtornyosok is igy vélnék.

2020. aug. 3. 22:31
 29/102 anonim ***** válasza:
49%

Én egyetlen egy olyan embert sem ismerek személyesen aki elítélne bármilyen vallást is, csak azért, mert más. Van, hogy nem ért egyet egy vagy több tanítással, de hogy elutasítson és megbélyegezzen egy felekezetet, az megengedhetetlen lenne. Nem tudom te kiket ismersz, de akkor azok is olyanok, akik egyszerűen kötekedni akarnak és nem tudják mit csináljanak szabadidejükben, ezért hirtelen teológiai babérokra törnek.

Másrészt minden vallás és egyház magát tartja a legközelebbinek az igazságjoz. Te talán nem? Jehova tanúi elvei azt is kimondják, hogy Isten nem vallási alapon választ. Attól, hogy valaki megkeresztelkedik és papíron tanú lesz, még nem nyerte el Isten kegyeit. És fordítva. Bármely bűnös ember a Földről lehet Isten választottja, vallástól és társadalmi pozíciótól függetlenül (lásd pl Saul történetét, vagy Cornelius-ét)

2020. aug. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/102 anonim ***** válasza:

"Én egyetlen egy olyan embert sem ismerek személyesen aki elítélne bármilyen vallást is"


Én kb nyolc milliót, jehova tanúinak hívják őket.


"Jehova tanúi elvei azt is kimondják, hogy Isten nem vallási alapon választ"


Ez sem igaz. Más hamis állítás?

2020. aug. 4. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!