Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Magyarországon is van Jehova...

Magyarországon is van Jehova Tanui egyház áldozatainak emléknapja? Hol és mikor szokták tartani?

Figyelt kérdés

Akik áldozatul estek ennek és az egyháznak az elszenvedői.

[link]


2020. aug. 1. 13:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/102 anonim ***** válasza:
30as. Egyáltalán nem hamis állítás. Olvasd csak el. A Bibliára alapozva van ez a tanítás, hisz az leírja, hogy Isten bárkit megtisztíthat (ott arról van szó, hogy Péter nem akar bemenni a római házába, mert tisztátalan, de kinyilatkoztatja ekkor, hogy ne mondjon senki tisztátalannak olyat, mit Isten már megtisztított). Ne szelektíven olvass, hogy "csak azt, ami téged érdekel".
2020. aug. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/102 A kérdező kommentje:
JT. Állitja magáról hogy ők az egyetlen és igaz vallás,és a többi mind hamis vallás.
2020. aug. 4. 09:50
 33/102 anonim ***** válasza:
Melyik vallás nem tanítja azt, hogy ő az egyetlen igaz és a követendő? A katolikus fegyverrel akartak érvényt szerezni a hitüknek (lásd keresztes háborúk), az idzlám ma is fegyverrel, erőszakkal akar terjeszkedni mert meg van győzödve róla, hogy nekik van igazuk. Te ha vitázol valakivel, nem vagy meggyőződve arról, hogy neked van igazad? A vitatársad nincs talán meggyőződve a fordítottjáról?
2020. aug. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/102 anonim ***** válasza:
30%

#32


Nem JT állítják magukról.


A Biblia szerint "gyümölcseikről ismered meg őket".


Megvizsgálod ezeket a "gyümölcsöket" és fogod látni, hogy a katolikus és református szekta mennyire messze van attól, hogy "igaz" lehessen. Ezzel máris kiesett az emberiség negyede. Ugyanígy végigmész a többi, butaságot terjesztő valláson, s kiderül, hogy az emberiség 90sok százaléka kiesett...


Utána már nem lesz nehéz megtalálni azt a kicsiny csoportot, amelyik a leginkább azon van, hogy megfeleljen a Biblia Istenének...

2020. aug. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/102 anonim ***** válasza:
64%

34

Igen,teljes mértékben egyet értek. Annyit tennék még hozzá, hogy pl a katolikusok túlnyomó többsége nem hívő. Csupán megeresztelték születésekor, mint a többi vallásút. Nem hisz. Nem meggyőződésből lett katolikus, unitárius, stb.

2020. aug. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/102 anonim ***** válasza:
Wáó, nem is tudtam, hogy a jehovisták a szívek és vesék vizsgálói lettek, hogy ki tudják jelenteni több millió emberről azt, hogy nem igaz keresztény. Van még lejjebb?
2020. aug. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/102 anonim ***** válasza:
36 ki írta azt, hogy a szívek és vesék vizsgálója?
2020. aug. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/102 anonim ***** válasza:

#34:

Vannak-e Jehova Tanúinak olyan segélyszervezetei, mint a katolikusoknak, reformátusoknak, más történelmi egyházaknak? Nincsenek.

31Amikor eljön dicsőségében az Emberfia és vele minden angyal, helyet foglal fönséges trónján. 32Elébe gyűlnek mind a nemzetek, ő pedig különválasztja őket egymástól, ahogy a pásztor különválasztja a juhokat a kosoktól. 33A juhokat jobbjára állítja, a kosokat pedig baljára. 34Aztán így szól a király a jobbján állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba a világ kezdetétől nektek készített országot! 35Éhes voltam, és adtatok ennem. Szomjas voltam, és adtatok innom. Idegen voltam, és befogadtatok. 36Nem volt ruhám, és felruháztatok. Beteg voltam, és meglátogattatok. Börtönben voltam, és fölkerestetek.

2020. aug. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/102 anonim ***** válasza:
#34: Aki felmagagasztalja magát, azt megalázzák.
2020. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/102 anonim ***** válasza:

"Vannak-e Jehova Tanúinak olyan segélyszervezetei, mint a katolikusoknak, reformátusoknak, más történelmi egyházaknak? Nincsenek."


Ja értem, tehát a segítség abból áll, hogy alapítasz egy szervezetet? 😂😂👍🏻 Ne haragudj, de ez röhej. Én is létrehozok majd most hip hopp egy alapítványt, aztán csak adományozzanak bőkezűen, mert lesz abból valami... Ne röhögtess.

De ha akarod tudok mondani konkrét példát. Nagymamám tanú volt. Soha életében nem kellett semmit fizessen azért, mert tanú, adományokat sem adott. A másik nagymamám, aki ma is él, hithű református. Rendszeresen fizette egész életében a templomi adót, egy csomó ételt és adományt hordott a papoknak, s egy telket is készült a református egyházra iratni, de szerencsére megakadályoztuk. A tanú nagymamámat rendszeresen látogatták a tanúk, havonta háromszor meglátogatták. Hoztak gyümölcsöt neki, édességet, mindíg megkérdezték, nincs-e szükség gyógyszerre vagy arra, hogy bevásároljon valaki. Sajnos hosszú ideig volt ágyhoz kötve, a halála előtt intenzív osztályon, kómában feküdt. Még ott is meglátogatták. Na most itt van a másik nagymamám. Nagyon idős már, erősen korlátozott a mozgása, egyedül él, mentálisan pedig... Nos egyre depresszívebb hajlamai vannak. Soha senki, egyetlen pap, lelkész vagy gyülekezeti tag sem nyitotta be az ajtóját. Erre tavaj ébredt rá ő is, amikor agyvérzéssel kórházba került és jelezte valamelyik papnak, hogy szeretne vele beszélni. Mire a pap válasza az volt hogy "Csak akkor szóljanak ha OTT AZ IDŐ." Majd hozzátette, hogy "De ha meghalna ezen a héten, nem fogom tudni én eltemetni". Azért ez kiverte már nagymamámnál is a biztosítékot, pláne hogy szó sem volt arról, hogy meghalna. Kiábrándult és azóta hallani sem akar a nagy egyházról.

2020. aug. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!