Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Magyarországon is van Jehova...

Magyarországon is van Jehova Tanui egyház áldozatainak emléknapja? Hol és mikor szokták tartani?

Figyelt kérdés

Akik áldozatul estek ennek és az egyháznak az elszenvedői.

[link]


2020. aug. 1. 13:15
 51/102 anonim ***** válasza:
46%
Nem vagyok keresztény se semmilyen vallású, megkeresztelve se vagyok. Pont azért, mert én nem hiszek abba hogy egy nem létező valami utasításait követem és imádkozok hogy a sült galamb a számba repüljön és sírok hogy ha nem jön össze valami. Hanem teszek azért én amit akarok... Nem egy nem létező istenségtől várom a csodát...
2020. aug. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/102 anonim ***** válasza:

Léteznek vérpótlók, amik ugyanolyan jók. Az más, hogy többezer euróba fájhat a kórháznak egyetlen fiola, és olcsóbb a vér nekik. De a vérrel számos betegség is lehet következményként, vagy egyéb rendellenesség. Van erre példa bőven. Sajnos ilyen hanyag az egészségügyi rendszer.

Mit eröltetnek rá a gyerekekre? A karácsony pogány ünnep, Jézus nem adta parancsba a megünneplését. Ilyen alkalmakból nem is adunk ajándékot. Az én gyerekeim rendazeresen kaptak ajándékot, egy jó jegyért, ügyesen végzett házi munkáért, jó magatartásért. Az ajándékozás nem ünnephez kötött. A gyerekeimnek soha semmilyen hiányuk nem volt ilyen téren és sose érezték és nem is érzik magukat rossz helyzetben.

Nem zaklatunk senkit. Ha akarja meghallgatja amit mondunk, ha nem akkor nem. Ha megkérnek, hogy ne keressük fel őket többet, felírjuk a címét és többet nem látogatjuk meg. Nem téríteni akarunk. Én pl egy ateistából hívő baptistát "csináltam" ha szabad ezt így kifejezni. Prédikáltam neki, meggyőztem arról, hogy létezik Isten és elkezdte keresni Istent. Ő a Baptista Egyházban kapta meg. És ennek ugyanúgy örvendek, mintha csak tanúnak keresztelkedett volna meg. Ami meked hülyeség az másnak hit. Miért vagy ilyen ellenséges? Miért minősíted mások hitét?

2020. aug. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/102 anonim ***** válasza:
Azért vagyok ellenséges, mert amit ti csináltok az tukmálás. Nyilván a gyerek nem mondja, hogy szar neki, mert nem tudja milyen a másik oldal. Én nem adtam ajándékot soha a jó jegyért mert nállunk és szerintem minden normális családban az a gyerek egyetlen feladata hogy tanuljon a saját erdekében. Persze megdicsértem, de nem ajándékoztam. De nálatok még elfogadni sem fogadhat el senkitől. Plusz szerinted a gyereknek nem rossz, hogy mindenben más mint a többi gyerek? Aztán rájön hogy amit ő végig igaznak hitt egy nagy hülyeség? Erről van egy nagyon jó doku a TLC-n. Egy nő elmeséli hogy gyerekkorába elhitte a szüleinek hogy neki mennyire jó, aztán mikor látta hogy másoknak milyen inkább elszökött és bujkált a saját családja elől, mert minden áron meg akarták győzni hogy az a jó amit ők hisznek. Mindenki más a "pokolra" kerül. Nyilván azért történt ez, mert egy gyereknek nincs jó ítélő képessége ezért mindent elhisz a felnőtteknek. És én kötve hiszem hogy ti azt mondjátok a gyerekeknek nyugodtan hihetnek másban is. Azt kifejezetten rossz ötletnek tartom hogy megtérítetek másokat. Aki ebben akar hinni az elmegy és megkeres. Aki nem akar, ti szédítitek, többnyire időseket... Aki aztán bedől nektel és lehet később a ti tanittatásaitok miatt hal bele valamibe, mert ti kórház meg mindn ellenesek vagytok.
2020. aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/102 A kérdező kommentje:

sajnos vannak ilyen tönkrement életek,


https://www.youtube.com/watch?v=mE0d5YA8SUA

2020. aug. 5. 12:23
 55/102 A kérdező kommentje:
általában ezek a lelkileg gyengült embereket szeretik beszervezni,pl aki jól informált a biblia tekintetében nem magyarázzák el hogy Mihály alias jézus,de aki laikus és azt sem tudja mi a biblia mert soha még nem is látta,annak beadnak bármit. A Java ilyenekből áll,és elhitetik vele hogy ők az egyetlen igaz hű egyház,de már bele is nevelik,hogy semmilyen más tanitást még csak véletlenül sem olvashat,na miért? mert véletlenül kiderülne hogy mennyire nem biblikus amit tanitanak,sokkal beszéltem,még csak azt sem tudják ki az alapitó russel,ügye nem reklámozzák berkeken belül mert szégyen,ugyanugy mint a jósolgatásaik.Csodálkozom azon hogy itt egyáltalán vannak jehovisták,gondolom titokban,mert ha ezt a fönök megtudná,repülnének,itt veszélynek vannak kitére az örtorony hivek,mert ha igazságot hallanak,akkor vagy höbörögnek,vagy utána néznek dolgoknak,na ezt nem szeretnék,az örtöröny góréi.
2020. aug. 5. 12:29
 56/102 anonim ***** válasza:

Senki nem kórház ellenes. Én magam orvos vagyok pl.

Senkit nem térítünk. Sokan nem hallottak Istenről, vagy nem ismerik a tanúkat. Így nincs hogy megkeresse sem. Ha megnyílik egy étterem a város másik végében, honnan tudod meg, hogy létezik? Valaki felhívja rá a figyelmed. Ha akar, meglátogatja, ha nem akarja akkor nem.

A gyermekeim nagyon jól tudják milyen a másik oldal. Az iskolában katolikusokkal, unitáriusokkal, reformátusokkal jártak egy osztályba. A jó jegyért én sem azért azért adtam, ha rajzból kapott. Ha jó volt az átlaga vagy olyan tantárgyból teljesített erőn felül, amit amúgy nem értett, megjutalmaztam, ezzel is ösztönözve. A tanulás pedig önmagáért van. A fiam ma jogot tanul, a lánoym építészmérnök szeretne lenni.

Miért lenne minden más? De egyáltalán miért lenne jó, ha olyan lenne mint a juhok, mint egy klón, hogy mindenben ugynaolyna legyen😂, vagy ja, hogy most ez a trend, hogy légy a nyáj tagja. A mádságot nehéz ma elfogadni, gondolom... Ez a hozzáállás szánalmas...

A születésnap, karácsony, stb pogány szokások, nem adott rájuk utasítást Jézus. Én anélkül is teljesen normális életet élnek. Ne mondd, hogy te nem nőttél volna fel, ha nem lett volna karácsonyfátok a nappaliban?

A gyerekeimnek igenis engedtem hogy azt higgyenek és úgy ahogy ők akarnak. Az iskolában mindketten református hittanra jártak, sosem tiltottam más gyerekektől őket. A lányom egy időben szinte ateista volt, amiért nem ítéltük el. Mi ugyanúgy éltük az életünket. Aztán egy időben eldöntötte, hogy újból elkezd tanulmányozni. Sosem keresztelkedett meg, lehet nem is fog soha. De rendszeresen eljár az összejövetelekre, hisz Jehovában. Onnantól az ő dolga, mit kezd a hitével

2020. aug. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/102 anonim ***** válasza:
Kérdező. Teljesen igazad van. Ők megtagadnak mindent, "elnyomják" a gyerekeket és a "tudatlanokat". Szerintük mindenki rossz aki nem úgy él mint ők de azért az ellenvéleményt és az igazságot nem tűrik. Ők mindenkit elitélhetnek aki mondjuk pogány vagy ateista de őket aztán senki ne merészelje. Nevetséges, elvakult birkák.
2020. aug. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/102 A kérdező kommentje:

---A születésnap, karácsony, stb pogány szokások, nem adott rájuk utasítást Jézus.---


de nem is tiltotta meg! nálatok a megemlékezést ki találta ki? emberi szabályokat és törvényeket hoztok őrtornyon belül. rommboló lehet egy kisgyermek életében nem tartani karácsonyt,vagy születésnapot,lélekromboló,felnőtkorára lesz belőle egy lelkibeteg ember.


---nem adott rájuk utasítást Jézus---


a vérátömlesztés elutasitására és sok mindenre sem. a továbbiak a torony parancsolatai.

2020. aug. 5. 12:42
 59/102 anonim ***** válasza:

57

Senki nem ítél el senkit. Csupán hiszünk valamiben. A reformátud sosem fogja azt mondani, hogy a katolikusnak van igaza.

Semmit nem tagadunk meg. Egyszerűen van egy hitünk. Senkit nem nyomtunk el. Egy gyermeket sem. És "tudatlanokat" sem. Nagyon szeretsz gyűlölni ahogy látom


58.

Nem is kellett megtiltsa. Emberek által kitalált ünnep, pogány eredetű. A Biblia tisztán leírja, hogy Jézus a halálának évfordulójára való megemlékezést adta utasításul. "Emlékezzetek meg erről".

Na ne mond, hogy romboló, ha a gyermek nem lesz bálványimádó avgy nem hisz egy pogány ünnepben. Ez nevetséges. Senkit nem ismerek, aki "lelkibeteg" lett volna. Nagyon dramatizálod a dolgot, láthatóan erősen túlzol. A gyermekben milyen kárt okozna ha nem lesz vásári majom? Ha nem vigyorog a pogány ünnepekkor. Ez miben határona meg egy gyereket? Vagy a fejlődését? Gondolkozz már...

A Biblia pedig a vért szentnek írja le, hisz az az élet. Az élet szentségét senki nem veheti magához

2020. aug. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/102 A kérdező kommentje:

---Nagyon szeretsz gyűlölni ahogy látom---


ezt megfigyeltem a jehovistáknál aki szembeszáll a tanaitokkal gyülöl,na ilyen fogalom zavarokban szenvedtek,ezért is nem vagytok képessek értelmezni a bibliát.


---A Biblia tisztán leírja, hogy Jézus a halálának évfordulójára való megemlékezést adta utasításul. "Emlékezzetek meg erről".---



a karácsony az mégis mi hannuka? meghitt megemlékezés nem?


---Senkit nem ismerek, aki "lelkibeteg" lett volna---



mert nem akarsz,szerinted a ti emberi kiokoskodásotoknak hány áldozata lehet akik meghaltak az életmentő vérátömlesztés elutasitás miatt? olyan mintha viccelödnél,ez sincs leirva a bibliában ha már annyira a bibliát akarjátok betartani.ti inkább az emberi kitalációk rabjai vagytok és abban hisztek. vér átadásra mégcsak utalás sincs az van hogy sportból élvezetből ne fogyaszd,a ti russeli spekulációtok áldozatai vagytok,de még amikor már meghalt az a pali,még folytatodtak a hamis jóslatok pl 1975-re szerinted ez mennyire hiteltérdemlő?

2020. aug. 5. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!