Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miből gondolják...

Keresztények miből gondolják hogy Jézus hozzájuk fog visszatérni?

Figyelt kérdés

Keresztények szerint Jézus Isten, aki majd vissza fog térni a Földre. Az iszlám vallásban is szerep Jézus, de mint próféta és egyes muszlim források szerint szintén visszatér.

Ha valóban visszatér Jézus, kihez megy majd? Keresztényekhez vagy muszlimokhoz?

Összegyűjtöttem néhány fontosabb szempontot ami alapján el tudjuk dönteni:


1,

Ha Jézus visszatér, az első hogy köszöntjük. Biblia szerint Jézus így köszönt: "Békesség néktek!"(János 20:26). Keresztények viszont nem így köszönnek, hanem: Dicsértessék!, Dicsértessék a Jézus Krisztus!, Dicsőség Jézus Krisztusnak.

Arámi nyelven ami Jézus anyanyelve a "békesség néktek" úgy hangzik hogy Shlama allawkhon. A muszlim köszönés: Salamu alaikum. Tehát egyértelmű hogy muszlimok úgy köszönnek ahogy Jézus, keresztények viszont nem. Ha Jézus meghallja a keresztény köszöntést, nem fogja érteni, de ha a muszlim köszöntést hallja, egyből tudni fogja hogy jó helyen jár mert ez az Isten által elvárt köszöntés.


2,

Kérdés hogy ki mivel kínálná Jézust? Tudjuk hogy Jézus csak kóser ételeket fogyasztotta. Nem evett sem disznót sem vért, de keresztények megeszik ezeket és nem érdekli őket a kóser törvény. Az iszlámban a kóser megfelelője a halal, így Jézus gond nélkül fogyaszthatná a muszlimok ételeit, de ha a keresztények disznóval kínálnák, biztosan visszautasítaná, nem értené keresztények miért eszik meg és lehet felfordulna a gyomra.


3,

Isten neve. Keresztények God-nak vagy egyszerűen Istennek szólítják a Teremtőt, de Jézus nem. Anyanyelvén Jézus Elah-nak szólította Istent muszlimok pedig Allah-nak. Tehát ha muszlimok azt mondják Jézusnak hogy Allahban hisznek, Jézus tudni fogja hogy ugyanabban hisznek mint ő. De ha keresztények mondják hogy Istenben hisznek, Jézus nem fogja ebből tudni kit is imádnak a keresztények.



4,

Jézus neve. Keresztények Jézusnak, vagy Jesusnak nevezik, de nem ez a valódi neve. Utánanéztem és arámi nyelven, ami Jézus anyanyelve, Eesho vagy Ísho. Az iszlám szerint pedig Jézus neve Ísa.

Tehát keresztények nem ismerik a valódi nevét. Ha Jézusnak szólítanák, lehet fel sem ismerné, de ha muszlimok szólítanák tudná hogy róla van szó.



5, Következő fontos kérdés hogy Jézus templomban vagy mecsetben imádkozna. Egy keresztény templom tele van szentnek nevezett emberek képeivel, szobraival akikhez keresztények imádkoznak, és mégtöbb esetben Jézus képeihez, szobraihoz imádkoznak. Ez a Biblia szerint is bálványimádás.

Egy mecsetben viszont nincsenek képek vagy szobrok. Muszlimok csakis Allah-hoz imádkoznak, tehát Jézus szívesen bemenne egy mecsetbe imádkozni, de keresztény templomba be nem tenné a lábát vagy ha igen, Jézus saját kezűleg dobálná ki a képeket, szobrokat és a többi bálványt.

Azt is tudjuk a Bibliából hogy Jézus arccal a földre borulva imádkozott (Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott), de keresztény nem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak így.



6,

Másik fontos kérdés a böjt. Muszlimoknak egy hónapos böjtöt kell tartaniuk ami alatt hajnalhasadástól naplementéig tartózkodniuk kell az evéstől és ivástól. Biblia szerint Jézus 40 napig böjtölt és keresztény források szerint eredetileg a keresztények is naplementéig nem ettek és nem ittak. Ma már viszont csak annyiból áll a keresztény böjt hogy egy két napig nem esznek húst.



Ezek alapján szerint egyértelmű hogy ha Jézus visszatér a Földre, muszlimokhoz menne és jól érezné magát. Keresztények között viszont kifejezetten rosszul érezné magát, így szerintem eszébe nem jutna hogy keresztényekhez menjen.



2020. nov. 24. 08:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/309 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor úgy mondom hogy a fenti 6 pont alapján hogy szerintem Jézus a muszlimokat választja, nem a keresztényeket."

Rendben, újra ön igazoltad magad, ismét túl vagyunk rajta, immár sokadik alkalommal. De mi is volt a kérdés? Vagy nem is volt kérdés?

2020. nov. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/309 A kérdező kommentje:
Az eredeti kérdés az volt, keresztények miből gondolják hogy Jézus hozzájuk fog visszatérni. Erre azt felelted, nem Jézus megy az emberekhez, hanem az emberek Jézushoz, akik közül Jézus kiválasztja a jókat, ezért a kedvedért feltettem úgy a kérdést hogy keresztények miből gondolják hogy Jézus a keresztényeket fogja választani a fenti 6 pontot figyelembe véve.
2020. nov. 24. 13:48
 23/309 anonim ***** válasza:
100%

"Erre azt felelted, nem Jézus megy az emberekhez, hanem az emberek Jézushoz"

Én ilyet biztos nem írtam.


De idézem magam:

"Amikor Jézus visszatér, minden emberhez tér vissza, a Biblia is azt írja, hogy minden szem meglátja majd. Azért tér vissza, hogy megítélje a világot, benne minden embert."


Nyilván az egy szimbolikus kép, amikor a Biblia arról ír, hogy a nemzetek elé sereglenek. Kétlem, hogy Jézus arra várakozna, amíg minden egyes ember a világ legeldugottabb csücskéből is felszáll valami kis hajóra és elmegy egy adott pontra. Gondolj bele, annyi ember el se fér egy helyen. Kicsit materialista felfogásra vall ez.

2020. nov. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/309 anonim ***** válasza:
100%

No, az e heti bibliafikázó muszlimos kérdés? Már vártuk :)

Kérdező, te miért nem vagy képes elviselni, hogy a keresztények másban hisznek, mint te?

2020. nov. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/309 A kérdező kommentje:

"Nyilván az egy szimbolikus kép, amikor a Biblia arról ír, hogy a nemzetek elé sereglenek. Kétlem, hogy Jézus arra várakozna, amíg minden egyes ember a világ legeldugottabb csücskéből is felszáll valami kis hajóra és elmegy egy adott pontra. Gondolj bele, annyi ember el se fér egy helyen. Kicsit materialista felfogásra vall ez."


Oké de ezt ti írtátok. Akkor te hogy képzeled el? Hogyan fog történni Jézus eljövetele? Én úgy képzelem már ha tényleg visszajön, hogy felkeresi azokat akik a valódi követői. Akik pedig nem őt követik, azokat felszólítja hogy tévúton járnak és változtassanak.

2020. nov. 24. 14:36
 26/309 A kérdező kommentje:

"No, az e heti bibliafikázó muszlimos kérdés? Már vártuk :)

Kérdező, te miért nem vagy képes elviselni, hogy a keresztények másban hisznek, mint te?"


Megint mi ez az ellenséges hangnem? :) Láthatod mindent kifejtettem. Az hogy te miben hiszel te dolgod. Nem is ezt kérdeztem. Mivel Jézus a kereszténységben és az iszlámban is szerepel, szerintem eléggé jogos a kérdésem.

2020. nov. 24. 14:38
 27/309 anonim ***** válasza:
100%

"Én úgy képzelem már ha tényleg visszajön, hogy felkeresi azokat akik a valódi követői. Akik pedig nem őt követik, azokat felszólítja hogy tévúton járnak és változtassanak."

Szerintem senkit se érdekel, hogy ezt egy fanatikus mohamedán miként képzeli el. A Biblia elég világosan leírja, hogy miként történik az Úr napja, a leírás alapján egyáltalán nem a te elképzeléseid szerint.


Senkit se fog Jézus felkeresni személyesen, senkinek se fogja mondani, hogy változtasson. Egyébként mikor változtatna? Hiszen most az utolsó napról beszélünk.

2020. nov. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/309 anonim ***** válasza:
100%

1. Akkor ha elkezdenek a keresztények is így köszönni minden rendben lesz?


2. Abból, hogy a keresztények fogyasztanak disznót is, hogyan következik, hogy azzal és valamelyik másik étellel kínálnák meg Jézust?


3. Az Allah azt jelenti "Az Isten". Az arab keresztények is Allahnak nevezik Istent, vagyis a te logikád alapján az arab keresztényekről biztosan tudni fogja Jézus, hogy kit imádnak.


4. Forrás? Utána néztem én is, Jézus neve arámiul Yešū‘. Az arab keresztények pedig úgy nevezik, hogy Yasū‘.


5. A szentekhez és a szobrok előtti ima a katolicizmusra jellemző, de számos prostestáns felekezetre nem az. Vannak ugyan Jézus szobrok a prostestáns templomokban is, de nem azokhoz vagy azok előtt imádkoznak. Jézus azt mondta a követőinek: "És mikor imádkozol, ne légy olyan, mint a képmutatók, a kik a gyülekezetekben és az utczák szegeletein fenállva szeretnek imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony mondom néktek: elvették jutalmukat. Te pedig a mikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, a ki titkon van; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván" (Máté 6:5-6). Ez ugyan abból a könyvből van amiből te idéztél, a muszlimok szoktak imádkozni úgy, hogy látják őket az emberek, vagyis Jézus elítéli ahogy a muszlimok imádkozni szoktak. Jézus azt is mondta: "Amikor imádkoztok, ne beszéljetek sokat, mint a nem zsidó emberek, akik azt hiszik, hogy hosszú imájukért hallgaják meg őket!" (Máté 6:7). Hogy imádkoznak a muszlimok? Hosszú betanult imákat mondanak arabul amit sokuk nem is ért. Ami még nevetségesebb, hogy a vers amit idéztél ellened szól. Máté 26:39-ben olvashatjuk: "És egy kissé előre menve, arczra borula, könyörögvén és mondván: Atyám! ha lehetséges, múljék el tőlem e pohár; mindazáltal ne úgy legyen a mint én akarom, hanem a mint te." Jézus Atyának szólította Istent. A Korán szerint Isten senkinek sem az Atyja, és Jézus sem az Isten fia. Ráadásul Jézus máshogy is imádkozott: "Miután ezeket mondta Jézus, tekintetét az égre emelve így szólt: "Atyám, eljött az óra: dicsőítsd meg a te Fiadat, hogy a Fiú is megdicsőítsen téged..." (János 17:1). Jézus tekintetét az égre szegezte, a muszlimokat sosem láttam így imádkozni, és itt is Atyának szólította Istent.


6. Az, hogy hajnalhasadástól naplementéig nem eszel, nem iszol, majd utána lakomázol az szerintem nem böjt.

2020. nov. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/309 anonim ***** válasza:
100%
Azt akartam írni, hogy azzal és nem valamelyik másik étellel kínálnák meg.
2020. nov. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/309 A kérdező kommentje:

"Szerintem senkit se érdekel, hogy ezt egy fanatikus mohamedán miként képzeli el. A Biblia elég világosan leírja, hogy miként történik az Úr napja, a leírás alapján egyáltalán nem a te elképzeléseid szerint."


Nem vagyok sem fanatikus sem mohamedán. Muszlim vagyok. A kérdés pedig az volt te hogyan képzeled. Persze vedd figyelembe az általam írt 6 pontot.



"Senkit se fog Jézus felkeresni személyesen, senkinek se fogja mondani, hogy változtasson. Egyébként mikor változtatna? Hiszen most az utolsó napról beszélünk."


Ja hogy szerintetek Jézus az utolsó napon érkezik? Kiválasztja a jókat és mi lesz a rosszakkal? Őket kivégzik a jók? :) Érdekes ez a keresztény vallás.

2020. nov. 24. 14:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!