Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miből gondolják...

Keresztények miből gondolják hogy Jézus hozzájuk fog visszatérni?

Figyelt kérdés

Keresztények szerint Jézus Isten, aki majd vissza fog térni a Földre. Az iszlám vallásban is szerep Jézus, de mint próféta és egyes muszlim források szerint szintén visszatér.

Ha valóban visszatér Jézus, kihez megy majd? Keresztényekhez vagy muszlimokhoz?

Összegyűjtöttem néhány fontosabb szempontot ami alapján el tudjuk dönteni:


1,

Ha Jézus visszatér, az első hogy köszöntjük. Biblia szerint Jézus így köszönt: "Békesség néktek!"(János 20:26). Keresztények viszont nem így köszönnek, hanem: Dicsértessék!, Dicsértessék a Jézus Krisztus!, Dicsőség Jézus Krisztusnak.

Arámi nyelven ami Jézus anyanyelve a "békesség néktek" úgy hangzik hogy Shlama allawkhon. A muszlim köszönés: Salamu alaikum. Tehát egyértelmű hogy muszlimok úgy köszönnek ahogy Jézus, keresztények viszont nem. Ha Jézus meghallja a keresztény köszöntést, nem fogja érteni, de ha a muszlim köszöntést hallja, egyből tudni fogja hogy jó helyen jár mert ez az Isten által elvárt köszöntés.


2,

Kérdés hogy ki mivel kínálná Jézust? Tudjuk hogy Jézus csak kóser ételeket fogyasztotta. Nem evett sem disznót sem vért, de keresztények megeszik ezeket és nem érdekli őket a kóser törvény. Az iszlámban a kóser megfelelője a halal, így Jézus gond nélkül fogyaszthatná a muszlimok ételeit, de ha a keresztények disznóval kínálnák, biztosan visszautasítaná, nem értené keresztények miért eszik meg és lehet felfordulna a gyomra.


3,

Isten neve. Keresztények God-nak vagy egyszerűen Istennek szólítják a Teremtőt, de Jézus nem. Anyanyelvén Jézus Elah-nak szólította Istent muszlimok pedig Allah-nak. Tehát ha muszlimok azt mondják Jézusnak hogy Allahban hisznek, Jézus tudni fogja hogy ugyanabban hisznek mint ő. De ha keresztények mondják hogy Istenben hisznek, Jézus nem fogja ebből tudni kit is imádnak a keresztények.



4,

Jézus neve. Keresztények Jézusnak, vagy Jesusnak nevezik, de nem ez a valódi neve. Utánanéztem és arámi nyelven, ami Jézus anyanyelve, Eesho vagy Ísho. Az iszlám szerint pedig Jézus neve Ísa.

Tehát keresztények nem ismerik a valódi nevét. Ha Jézusnak szólítanák, lehet fel sem ismerné, de ha muszlimok szólítanák tudná hogy róla van szó.



5, Következő fontos kérdés hogy Jézus templomban vagy mecsetben imádkozna. Egy keresztény templom tele van szentnek nevezett emberek képeivel, szobraival akikhez keresztények imádkoznak, és mégtöbb esetben Jézus képeihez, szobraihoz imádkoznak. Ez a Biblia szerint is bálványimádás.

Egy mecsetben viszont nincsenek képek vagy szobrok. Muszlimok csakis Allah-hoz imádkoznak, tehát Jézus szívesen bemenne egy mecsetbe imádkozni, de keresztény templomba be nem tenné a lábát vagy ha igen, Jézus saját kezűleg dobálná ki a képeket, szobrokat és a többi bálványt.

Azt is tudjuk a Bibliából hogy Jézus arccal a földre borulva imádkozott (Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott), de keresztény nem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak így.



6,

Másik fontos kérdés a böjt. Muszlimoknak egy hónapos böjtöt kell tartaniuk ami alatt hajnalhasadástól naplementéig tartózkodniuk kell az evéstől és ivástól. Biblia szerint Jézus 40 napig böjtölt és keresztény források szerint eredetileg a keresztények is naplementéig nem ettek és nem ittak. Ma már viszont csak annyiból áll a keresztény böjt hogy egy két napig nem esznek húst.



Ezek alapján szerint egyértelmű hogy ha Jézus visszatér a Földre, muszlimokhoz menne és jól érezné magát. Keresztények között viszont kifejezetten rosszul érezné magát, így szerintem eszébe nem jutna hogy keresztényekhez menjen.



2020. nov. 24. 08:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/309 anonim ***** válasza:
96%

"A kérdés pedig az volt te hogyan képzeled. Persze vedd figyelembe az általam írt 6 pontot."

Miért kéne figyelembe venni bármelyik pontodat? Melyeket egyébként továbbra se olvastam el, csak a hatodikat.

Nekem elég a Bibliát figyelembe vennem, az pedig nem írja, hogy a gyakoris fanatikus mohamedán szava lenne a mérvadó.


"Kiválasztja a jókat és mi lesz a rosszakkal? Őket kivégzik a jók? :) Érdekes ez a keresztény vallás."

Nem, ezt te írtad imént, nem a keresztény vallás mondja, hanem te. Gondolom ez is az iszlámból ered, ott szeretik a kivégzéseket.

A Biblia szerint a jók üdvözülnek, mennybe jutnak, a gonoszok pedig örök kárhozatra. Nem lesz senki se kivégezve.


Amúgy inkább te vagy érdekes, hogy képes vagy ennyit hazudni.

2020. nov. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/309 anonim ***** válasza:
84%

"Láthatod mindent kifejtettem. Az hogy te miben hiszel te dolgod. Nem is ezt kérdeztem. Mivel Jézus a kereszténységben és az iszlámban is szerepel, szerintem eléggé jogos a kérdésem."


Szerintem meg nem jogos, hiába fejtetted ki. Hitről nem nyitunk vitát, az mindenkinek a magánügye, hogy miben hisz. Ez egy afféle alap dolog. Nem tartozik senki senkinek sem magyarázattal a hitét illetően, főleg nem neked. Kifejtetted, hogy te hogyan gondolod, megértettük, hogy te ebben hiszel, tudomásul vettük, ez a te dolgod. De te folyamatosan mesekönyvnek meg pogány szokásnak titulálod a keresztények vallását, minősited a hozzászólókat, ami viszont már a másik hitében való vájkálásnak minősül, hiszen negativan jellemzed azt és követőjét. Ez pedig nem szép dolog, mert nem tartod tiszteletben más hitét.

Egyszerűen nem értem, hogy mit erőlködsz itt minden héten a muszlimos keresztényfikázós kérdéseiddel, miért nem tudod elviselni, hogy más emberek másban hisznek, mint te. Erre tudnál nekem választ adni kérlek, hogy miért jó ez neked??

2020. nov. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/309 anonim ***** válasza:
11%

A Biblia alapján, egy igazságos, Istennek járó imádat van a Biblia alapján, amit Jézus fektetett le. A magukat keresztényeknek nevező vallások nem egységesek, az egyiknél van pokol a másiknál nincs, stb.

Jézus azokhoz a keresztényekhez "tér "vissza, akik egységesen minden nemzetből oktatják, és élik a tanitásait, szakadás nélkül.

2020. nov. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/309 anonim ***** válasza:
92%
# 33 Azok tuti nem a Jehova tanúi.
2020. nov. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/309 A kérdező kommentje:

"1. Akkor ha elkezdenek a keresztények is így köszönni minden rendben lesz?"


Nem, de egy fokkal jobb lesz.


"2. Abból, hogy a keresztények fogyasztanak disznót is, hogyan következik, hogy azzal és valamelyik másik étellel kínálnák meg Jézust?"


Szigorú a kóser szabály. Szerintem kapásból elég kínos hogy Jézusnak vissza kellene utasítani amivel a keresztények kínálják. Vagy ha más étellel kínálnák, mondjuk húsmentes étellel, keresztények meg húst ennének közben, szintén elég kínos lenne.



"3. Az Allah azt jelenti "Az Isten". Az arab keresztények is Allahnak nevezik Istent, vagyis a te logikád alapján az arab keresztényekről biztosan tudni fogja Jézus, hogy kit imádnak."


Allah azt jelenti "Az Egyetlen Isten". Arab keresztények esetében ez a pont rendben lenne, de a többi 5 náluk is problémás.



"4. Forrás? Utána néztem én is, Jézus neve arámiul Yešū‘. Az arab keresztények pedig úgy nevezik, hogy Yasū‘."


Például:


https://www.youtube.com/watch?v=lLOE8yry9Cc



"Ez ugyan abból a könyvből van amiből te idéztél, a muszlimok szoktak imádkozni úgy, hogy látják őket az emberek, vagyis Jézus elítéli ahogy a muszlimok imádkozni szoktak."


Ez nem igaz. Hol látják muszlimokat imádkozni? Muszlimok vagy mecsetben imádkoznak vagy otthon. A Korán pedig egyértelműen felhívja a figyelmet hogy a képmutatás kerülendő.



"A Korán szerint Isten senkinek sem az Atyja, és Jézus sem az Isten fia."


Csak keresztények képzelik hogy ezt szó szerint kell értelmezni. A Biblia mások esetében is ízt írja hogy Isten fia. Az Atya és fiú szimbolikus, nem biológiai értelemben kell venni. Így pedig az iszlám szerint elfogadható.


"Hogy imádkoznak a muszlimok? Hosszú betanult imákat mondanak arabul amit sokuk nem is ért."


Az iszlám megkülönböztet imát és fohászt. Most nem mennék bele mert külön kérdésben kiírtam:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..



"6. Az, hogy hajnalhasadástól naplementéig nem eszel, nem iszol, majd utána lakomázol az szerintem nem böjt."


Miért kellene lakomázni. Ezt nem is értem honnan veszed. És akkor szerinted mi a böjt? Hogy 1-2 napig nem eszel húst? Hát ez nagyon nehéz lehet. Nem is értem hogy bírjátok :) Egyébként eredetileg a keresztények is úgy böjtöltek ahogy a muszlimok, de idővel megváltoztatták.Itt a forrás:


[link]

2020. nov. 24. 19:44
 36/309 A kérdező kommentje:

"Nekem elég a Bibliát figyelembe vennem, az pedig nem írja, hogy a gyakoris fanatikus mohamedán szava lenne a mérvadó."


Megint ez az ellenégess, agresszív hangnem. Nem úgy volt hogy a kereszténység a szeretet vallása? :) Egyébként pedig a Bibliára hivatkozom mind a 6 pont esetében de ugye téged a Biblia sem érdekel. Ha érdeked úgy kívánja simán megtagadod a Bibliát is.



"Nem, ezt te írtad imént, nem a keresztény vallás mondja, hanem te. Gondolom ez is az iszlámból ered, ott szeretik a kivégzéseket.

A Biblia szerint a jók üdvözülnek, mennybe jutnak, a gonoszok pedig örök kárhozatra. Nem lesz senki se kivégezve."


De azt mondtad az utolsó napon jön Jézus, amikor még mindenki életben van. A rosszak hogy kerülnek a pokolba hirtelen? Egyébként az előző kérdésemnél egy keresztény mondta hogy Jézus legyilkolja a rosszakat, ezért kérdeztem hogy kivégzik esetleg?

Az iszlámban nincs ilyen tanítás. Az egész univerzum megsemmisül, ezt követően Allah mindenkit feltámaszt és jön a számonkérés.



"Amúgy inkább te vagy érdekes, hogy képes vagy ennyit hazudni."


Ha nem olvastad mit írtam, honnan veszed hogy hazugság? :)))

2020. nov. 24. 19:54
 37/309 A kérdező kommentje:

"Szerintem meg nem jogos, hiába fejtetted ki. Hitről nem nyitunk vitát, az mindenkinek a magánügye, hogy miben hisz. Ez egy afféle alap dolog. Nem tartozik senki senkinek sem magyarázattal a hitét illetően, főleg nem neked. Kifejtetted, hogy te hogyan gondolod, megértettük, hogy te ebben hiszel, tudomásul vettük, ez a te dolgod."


De ki beszélt itt hitről? :) Én a Bibliára hivatkozva állítom hogy Jézus a muszlimokhoz fogsz visszatérni tények alapján. Te a Bibliában hiszel igaz? Akkor figyelembe kellene venned amit írtam.



"De te folyamatosan mesekönyvnek meg pogány szokásnak titulálod a keresztények vallását, minősited a hozzászólókat, ami viszont már a másik hitében való vájkálásnak minősül, hiszen negativan jellemzed azt és követőjét. Ez pedig nem szép dolog, mert nem tartod tiszteletben más hitét."


Mert ez tény. A keresztény vallás tele van pogány elemekkel. Ezt nem csak én állítom. Még egyes keresztény irányzatok is ezt mondják a másik irányzatra. Aki ebben hisz az vállalja fel hogy ilyen kritikák érik. Ha meg nem tetszik neki akkor miért vallja a keresztény vallást? Szóval ezzel nem tudok mit kezdeni. Elhiszem hogy nem tetszik, de senki nem kényszerít arra hogy legyél keresztény, ha meg ragaszkodsz hozzá akkor miért panaszkodsz?



"Egyszerűen nem értem, hogy mit erőlködsz itt minden héten a muszlimos keresztényfikázós kérdéseiddel, miért nem tudod elviselni, hogy más emberek másban hisznek, mint te. Erre tudnál nekem választ adni kérlek, hogy miért jó ez neked??"


A keresztény világban és Magyarországon miért van iszlámellenes gyűlöletkeltő propaganda már hosszú évek óta? Nem tudjátok elviselni, hogy más emberek másban hisznek? Erre tudnál nekem választ adni kérlek? Ráadásul ezek 99%-ban hazugságon alapulnak.


Amint látod én minden esetben alátámasztom méghozzá a Bibliából. Egyébként nincs benne semmi "keresztényfikázás" a te szavaddal élve. Ez csak szembesülés az igazsággal. Mindkét vallásban szerepel Jézus és lehetséges hogy visszatér a Földre. Teljesen jogos kérdés hogy kihez tér majd vissza. Erről simán lehet beszélgetni békésen. Ha te fikázásnak veszed, te bajod.

2020. nov. 24. 20:07
 38/309 anonim ***** válasza:
92%

"De ki beszélt itt hitről? :) Én a Bibliára hivatkozva állítom hogy Jézus a muszlimokhoz fogsz visszatérni tények alapján. Te a Bibliában hiszel igaz? Akkor figyelembe kellene venned amit írtam."

Miert is kene figyelembe vennem? Te nem ismered a Biblia mondanivalojat, ezert hulyesegeket beszelsz. Miert is kellene nekem hulyesegeket figyelembe vennem?


"Mert ez tény. A keresztény vallás tele van pogány elemekkel. Ezt nem csak én állítom. Még egyes keresztény irányzatok is ezt mondják a másik irányzatra. Aki ebben hisz az vállalja fel hogy ilyen kritikák érik. Ha meg nem tetszik neki akkor miért vallja a keresztény vallást? Szóval ezzel nem tudok mit kezdeni. Elhiszem hogy nem tetszik, de senki nem kényszerít arra hogy legyél keresztény, ha meg ragaszkodsz hozzá akkor miért panaszkodsz?"

Teged meg senki nem kenyszerit arra hogy mas hiteben vajkalj es ocsarold azt meg gunyolodj rajta, megis ezt teszed. En ezt serelmezem. Mire jo ez neked?


"A keresztény világban és Magyarországon miért van iszlámellenes gyűlöletkeltő propaganda már hosszú évek óta? Nem tudjátok elviselni, hogy más emberek másban hisznek? Erre tudnál nekem választ adni kérlek? Ráadásul ezek 99%-ban hazugságon alapulnak."

Nem tudom hogy Magyarorszagon miert van iszlamellenes propaganda, nem ott lakom. De ha az is van, akkor szerintem neked Orbant kellene nyuznod, nem a keresztenyeket. Szerinted a keresztenyek terjesztik az iszlamellenes propagandat?


"Amint látod én minden esetben alátámasztom méghozzá a Bibliából."

Nem, te kiragadsz reszeket es a sajat keresztenyellenes szajad ize szerint magyarazod oket. Hulyesegeket irogatsz, aztan meg te vagy megsertodve, ha kijavitanak.

Irtam mar, a sajat hitet nem kell magyaraznia senkinek sem. A keresztenyek is abban hisznek amiben akarnak, meg te is abban hiszel amiben akarsz. De te folyamatosan azon erolkodsz hogy marpedig hulyesegben hisznek a keresztenyek. Miert faj ez neked annyira, hogy keptelen vagy szo nelkul hagyni masok hitet? Ezt tanitja az iszlam, hogy piszkald a mas vallasuakat, kotekedj masok hiten? Aligha hiszem. De ha megis, akkor ilyen vallasra alapbol sem vagyok kivancsi.

2020. nov. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/309 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem olvastad mit írtam, honnan veszed hogy hazugság? :)))"

A hozzászólásaidat olvastam, ha nem vetted volna észre, arra reagálok. Illetve a kérdésben leírt falnyi szöveg első pár sorát. Tőled sokkal többet nem is érdemes olvasni.


"De azt mondtad az utolsó napon jön Jézus, amikor még mindenki életben van."

Miért, mit kéne tennie? Előtte suttyomban fejezzen le mindenkit? Ez mohamedán szokás. Vagy robbantson fel mindenkit? Ez szintén mohamedán szokás. Aki életben van, az nyilván életben van. A Biblia azt írja, hogy minden szem látja majd Jézust visszatérni. Halott ember nehezen látná.


"A rosszak hogy kerülnek a pokolba hirtelen?"

Gondolom pont úgy, ahogy Allah hirtelen felrobbantja az univerzumot és mindenkit feltámaszt számadásra. Egyik mitől hihetetlenebb, mint a másik? Egyébként nem egyből kerül pokolra senki, előtte lesz az utolsó ítélet.


"Ha érdeked úgy kívánja simán megtagadod a Bibliát is."

Amit te továbbra se ismersz, igaz? Mert hozzászólásaid alapján ez látszik.

2020. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/309 anonim ***** válasza:
100%

“Szigorú a kóser szabály. Szerintem kapásból elég kínos hogy Jézusnak vissza kellene utasítani amivel a keresztények kínálják. Vagy ha más étellel kínálnák, mondjuk húsmentes étellel, keresztények meg húst ennének közben, szintén elég kínos lenne.”


Miből következtetsz rá, hogy mással kínálnánk Jézust mint amit mi eszünk? Te is tudod, hogy vannak olyan hús ételeket, amiket szabad fogyasztani az iszlám vagy a judaizmus szerint is, például hal éleket, stb.


“Ez nem igaz. Hol látják muszlimokat imádkozni? Muszlimok vagy mecsetben imádkoznak vagy otthon. A Korán pedig egyértelműen felhívja a figyelmet hogy a képmutatás kerülendő.”


Hol kezdjem? Van egy népszerű muszlim youtuber, Daud Kim, ő videót is készített róla, hogy az utcán imádkozik. Franciaországban és Oroszországban is megesett már, hogy muszlim tömeg imádkozott az utcán, mert olyan sokan voltak, hogy nem fértek be egy mecsetbe, de nem voltak hajlandóak elmenni egy másik mecsetbe a város másik részén, pedig annyian voltak, hogy a forgalmat is akadályozták.


“Az Atya és fiú szimbolikus, nem biológiai értelemben kell venni. Így pedig az iszlám szerint elfogadható.”


Szerinted, de más muszlimok szerint még így sem szabad ilyet mondani, de ha tévedek mondj egy muszlim imámot vagy hitvédőt aki szerint lehet és kérem a Korán verset vagy a Hadíszt ami szerint ez elfogadható.

2020. nov. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!