Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan egyeztethető össze...

Hogyan egyeztethető össze Jézus és a szentek képei és szobrai azzal, hogy "ne készíts magadnak szobrot, sem semmiféle képmást arról/azokról, amik az egekben vannak fent, se amik a földön vannak lent, se amik a vizekben vannak a föld alatt"?

Figyelt kérdés
Örülnék ha eslő sorban katolikusok válaszolnának.

2021. máj. 8. 18:13
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/117 anonim ***** válasza:
23%

"Nem állítom, hogy mindben van, de láthatóan volt az ókori és modern zsinagógákban is. Nincs ezzel baj. Csak egy idióta gondolja egyszerű díszítőelemekről, hogy bálványok. Vagy pedig egy elvetemült gazember, aki szándékosan provokál."


Ez egy ellentmondás a Ószövetségben. Ott a tiltás, de vanak olyan versek amik meg írják hogy voltak szobrok. A legtöbb zsinagógában nincsenek szobrok vagy képek mert tudják hogy ezt tiltja a Biblia. Ha ezek csak díszítőelemek, akkor miért nincs tele minden zsinagóga Mózes szobrokkal, meg Bibliai jelentekek képeivel stb?

2021. máj. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/117 anonim ***** válasza:
96%

79-es, ezt írtad:

"Ezt mondta Jézus:

Máté 4:8 mert meg van írva: Az Urat a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj.

Jézus azt mondta az Atya nagyobb nála János 14:28

Tehát amit leírtál az egy pogány hamisítás és egyenlő a bálványimádattal."


"Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is, Aki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő.anem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig." Filippi levél 2: 5-8.


Lényegében tehát Jézus mielőtt ember lett volna , azelőtt Isten volt.

Amikor a Földön emberként élt,akkor mondta, amit idéztél, hogy az Atya nagyobb nála, ez így van, jól tudod, hogy volt ilyen időszak. Jézus halandó ember volt akkor (meg is halt), előtte nem így volt, utána már nincs így.


Hogy Jézust imádni kell és előtte térdre borul mindenki a mennyben is, azt szintén a Biblia írja, idézem:


"..a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére." Filippi levél 2: 10-11


Ha nem ismered eléggé (vagy egyáltalán ) a Bibliát és a keresztény tanítást Jézusról, akkor érdemesebb előbb megismerned és utána reagálnod egy-egy kérdésre, hogy ne tűnj teljesen tájékozatlannak.

2021. máj. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/117 szp72 ***** válasza:
96%

@ "Ez egy ellentmondás a Ószövetségben. Ott a tiltás, de vanak olyan versek amik meg írják hogy voltak szobrok."


Nincs ellentmondás az Ószövetségben, mert csak a bálványképek készítését tiltja.


@ "A legtöbb zsinagógában nincsenek szobrok vagy képek mert tudják hogy ezt tiltja a Biblia."


Nem, nem azért nincsenek. Azért nincsennek, mert a zsidóságra irányzatoktól függően többé-kevésbé jellemző a túlbiztosítás, a bibliai parancsok emberi parancsokkal való körülbástyázása, hogy véletlenül se kövessék el a bűnt. Például a "Ne dolgozz szombaton!" bibliai parancsot úgy erősítették meg, hogy megszabták hány lépést szabad tenni szombaton, a farizeusok pedig már szőrszálhasogató módon szabályozták, hogy mi minősül munkának és mi nem.


A ne készíts bálványszobrot parancsot pedig úgy erősítették meg, hogy egyáltalán nem készítettek szobrokat még profán célra sem, a rigorózusabb irányzatok pedig már a festészetet is tiltották. Tehát teljesen irányzat függő, hogy egy-egy zsinagógában milyen képeket engedtek meg.


Számomra minden estre nevetséges az az értelmezés, hogy Isten a képzőművészetet tiltja. Miért tiltaná? Ennek semmi értelme nincs. A muszlimok pedig maguk se tudják, hogy mit szabad és mit nem. Hagyományosan nem készítenek szobrokat még profán célra sem, tehát nem igaz, hogy csak vallási célra tilos, viszont a fényképekkel és filmekkel semmi bajuk. Eszméik egy kicsit zavarosak.

2021. máj. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/117 anonim ***** válasza:
81%

"Mondjuk a második képen nincsenek emberek vagy állatok."

Akkor lehet rossz a szemed vagy nem tudom, két de két oroszlán tartja a szövetség tábláját, felette pedig 2 madár-féle látható, legalábbis valami szárnyas lény.


"Mert azt hitted, hogy a protestáns kánonban nincs benne. Ha nem tudnád, a protestáns kánonban csak az nincs benne ami a héber Bibliában sincs."

Fogalmam sincs, hogy mivel csonkították meg a Szentírást a protestánsok, de ha igaz, amit írsz, akkor benne kell legyen amit idéztem. Te azt írtad, hogy nincs.


"Ez egy ellentmondás a Ószövetségben."

Nem, ez csak a te és a kérdező fejében ellentmondás. Mint írtam is valahol, épeszű ember nem gondolja, hogy a díszítőelemek bálványok lennének vagy azokat isteneknek gondolnák az emberek.

2021. máj. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/117 A kérdező kommentje:
# 94 Mikor mondtam én, hogy ez egy ellentmondás?
2021. máj. 14. 10:48
 96/117 anonim ***** válasza:
96%

A kérdésed már így kezdődik:

"Hogyan egyeztethető össze..."

Tehát láthatóan ellentmondást látsz benne, máskülönben miért kéne összeegyeztetni?

2021. máj. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/117 A kérdező kommentje:
# 96 De én azt mondtam, hogy ez egy ellentmondás az Ószövetségben. Szerintem ez ellentmondás a katolicizmusban.
2021. máj. 14. 11:37
 98/117 A kérdező kommentje:
De én nem azt mondtam, hogy ez egy ellentmondás az Ószövetségben. Ezt akartam irni.
2021. máj. 14. 11:37
 99/117 anonim ***** válasza:
78%

De akkor benned van az ellentmondás, hogy lenne ellentmondás a katolicizmusban, ha az Ószövetségben nem az? És miért csak a katolicizmusban az? Se az Ószövetségben nem látod ellentmondásosnak, se az ortodoxiában, se az anglikánoknál, vagy evangélikusoknál, csak a katolikusoknál. Nekem ez nagyon fura.

Kicsit meghasonlasz önmagaddal, olvasd el, hogy mit mond erről Jézus.

2021. máj. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/117 A kérdező kommentje:

Lehetsz felőlem szőrszálhasogató. Nem, nem csak a katolicizmusban ellentmondásos, az ortodox egyházaknál is az, vagy az az anglikánoknál, stb., MINDEN egyháznál ahol vannak szobrok, képek, stb.

Bár az a zsinagóga amiben az a freskó van amit linkeltél elgondolkodtatott, nem tagadom.

2021. máj. 14. 11:51
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!