Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan egyeztethető össze...

Hogyan egyeztethető össze Jézus és a szentek képei és szobrai azzal, hogy "ne készíts magadnak szobrot, sem semmiféle képmást arról/azokról, amik az egekben vannak fent, se amik a földön vannak lent, se amik a vizekben vannak a föld alatt"?

Figyelt kérdés
Örülnék ha eslő sorban katolikusok válaszolnának.

2021. máj. 8. 18:13
 71/117 anonim ***** válasza:
16%

"Hogy te mit tartasz kizártnak az teljesen mindegy és senkit sem érdekel. A tény minden estre az, hogy a Biblia szerint voltak szobrok a jeruzsálemi templomban, a szentélyben és a frigyládán is."


Az is tény hogy a Biblia tele an pogány hamisítással. Azok az infók amik szerint voltak szobrok a jeruzsálemi templomban, hamisítások lehetnek a Bibliában, vagy a zsidók megszegték a Tízparanscolatot.



"Értem. "Ne készíts magadnak képet!" - szerinted ezt úgy kell érteni, hogy vallási célra, a mecsetekbe és a prófétáról ne készíts, egyébként szabad. Nos, az én értelmezésem egy kicsit logikusabb. Ne készíts magadnak képet imádás céljából, vagyis ne készíts bálvány képeket, egyébként szabad. Ez van összhangban a Biblia egészével."


Nem csak a mecsetekben hanem sehol sem. És itt igazából nem csak arról van szó hogy ne készíts magadnak képet imádás céljából hanem hogy ne imáddj hamis istenségket. Például kép bélkül sem imádhatsz hamis istenségeket. Amit írtál nincs összhangban a Biblia egészével, mert a Biblia ízt írja nem imádj semmit ami a földön jár.



"Sajnos nem az van oda írva. Isten nem a földönjárók imádatát tiltja ánblokk, hanem a földönjárókról készült képeket, vagyis a bálványokat. Ugyanis abban az időben a fő probléma nem az állatok imádata volt, hanem az állat vagy ember alakú isteneké, akik úgymond beletestesültek képmás szoborba. Senki nem akart állatokat imádni, ezt nem kellett tiltani, csak az állat alakú isteneket."


És ha valaki egy állatot szeretne imádni akkor szerinted lehet? :)



"Őszintén szólva ezt nem nagyon értem. Isten mindenható, és azt csinál, amit akar. Ha neki úgy tetszik járkálhat a földön mondjuk teknősbéka alakban. Az megint más kérdés, hogy tényleg akar-e."


Keresztények szerint Jézus elvesztette istenségét és emberként volt jelen, tehát ezel a kerestzények Isten mindenhatóságát vonják kétségbe.



"Isten bármit megtehet, ami nem jelenti azt, hogy bármit meg is tesz. Ha vannak szabályai, ha vannak törvényei, akkor nem fogja azokat megmásítani"


Ha keresztények szerint Isten csaé úgy tud megbocsátani hogy megöleti magát, akkor kétségbevonjáok mindenhatóságát és könyörületességét.



"A bűnért büntetés jár, ez Isten alaptörvénye, amit ő nem változtatott meg, hanem magára vett."


Ezzel pon hogy megváltoztatná saját törvényét. Meg amúgy az szerinted logikus hogy Isten ha megöleti magát akkor törlődnek a bűneid?



"A Bibliában Isten többször megjelenik látomásszerűen emberi alakban. Ez tényállás."


Én nem olvastam ilyrt, de ha tényleg van akkor az problémás.



"Jézus Isten Fiának mondta magát, aki Isten minden hatalmát birtokolja. A tanítványai pedig Istennek is nevezik. Nekem ez elég bizonyíték, a te nyakatekert magyarázataidat pedig már ismerem és ezért nem is vitatkozok tovább."


A Bivlia sok minden mást is Isten fiának nevez, a tanítványai közül pedig egy nevezi Istennek, de egy másiknak érdekes módon nem esik le és elárulja aprópénzért. Ez neked elég bizonyíték? Végül is csak a túlvilági életed múlik ezen.

2021. máj. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/117 anonim ***** válasza:
13%

"Ha csak valaki nem annyira fogyatékos, mint te, akkor nem fogjuk összekeverni, nyugi."


Ti keresztények mégis összekevertétek :) Egy katolikus keresztény templomban több bálvány van mit bármelyik ókori pogány vallás templomában.



"Ugye te folyamatosan hazudsz, szóval már minden állításodat ellenőrzöm. Sose voltam még zsinagógába, ezért neten gyorsan rákerestem. Első találatok között dobta ki"


Én is rákerestem és a képek között nem volt olyan amin állatszobrok lettek volna. Persze ha addig keresed amig találsz egyet az más csak erre nekem nincs időm. Mindenesetre lehet hogy van néhány ilyen zsinagóga de általában em jellemző.



"De kérdezz meg nyugodtan egy zsidót, hogy a jeruzsálemi templom hogy volt díszítve. Gondolom ők egy fokkal jobban tudják, mint itt a helyi iszlám megmondóemberke."


Akárhogy nézzük ez egy ellentmondás. Egy olyan épületben ahol Istenhez imádkoznak, semmi keresnivalója állat vagy emberszobroknak. Vagy az van hogy ezek a versek tévesen kerültek a Bibliába vagy a zsidók megszegték a parancsot és elkezdtek szobrokat kihelyezni. Egyébként én nem hiszem hogy egyvallásos zsidó helyeselné ember vagy állat szobor kihelyezését a zsinagógába.

2021. máj. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/117 anonim ***** válasza:
96%

"Én is rákerestem és a képek között nem volt olyan amin állatszobrok lettek volna."

Pedig linkeltem is egyet, tényleg elsők között hozta ki. De ezek szerint egy linket se tudsz megnyitni. Túl értelmes nem lehetsz.


"Vagy az van hogy ezek a versek tévesen kerültek a Bibliába vagy a zsidók megszegték a parancsot és elkezdtek szobrokat kihelyezni."

Vagy -ez a legvalószínűbb- egyszerűen te vagy teljesen hülye és képtelen vagy értelmezni.


"Egyébként én nem hiszem hogy egyvallásos zsidó helyeselné ember vagy állat szobor kihelyezését a zsinagógába."

Miért nem kérdezel meg egyet? Továbbra se érdekel senkit se a képzelgésed, hogy mit hiszel és mit nem. Nem tudnál erről leszokni végre?

2021. máj. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/117 anonim ***** válasza:
18%

"Pedig linkeltem is egyet, tényleg elsők között hozta ki. De ezek szerint egy linket se tudsz megnyitni. Túl értelmes nem lehetsz."


Azt írtam hogy ezek szerint lehet hogy van néhány ilyen zsinagóga de általában nem jellemző.



"Vagy -ez a legvalószínűbb- egyszerűen te vagy teljesen hülye és képtelen vagy értelmezni."


A parancs teljesen egyértelmű. Továbbá pogány vallásoknál szokás állat és emberszobrok állítása teplomokban.



"Miért nem kérdezel meg egyet? Továbbra se érdekel senkit se a képzelgésed, hogy mit hiszel és mit nem. Nem tudnál erről leszokni végre?"


Amit írtam nem képzelgés hanem logikus magyarázat. Első körben kiirom külön kérdésnek mert tényleg érdekel.

2021. máj. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/117 anonim ***** válasza:
96%

"Azt írtam hogy ezek szerint lehet hogy van néhány ilyen zsinagóga de általában nem jellemző."

Hány zsinagógát vizsgáltál át tüzetesen, hogy ilyen merész kijelentést teszel? Vagy csak egy x+1-edik hazugság?


"Amit írtam nem képzelgés hanem logikus magyarázat."

Nem, ez egy képzelgés. Mint írtam, mindenki magasról tojik, hogy te mit tudsz elképzelni és mit hiszel. Legfeljebb az egypipás nyaligéped csüng ezeken a képzelgéseiden.

Van Magyarországon több zsidó szervezet is, van olyan oldal, ahol rabbi válaszol, ha annyira érdekelne, akkor meg tudnád ezeket kérdezni. De akkor olyan választ kapnál, ami neked nem tetszik, így legfeljebb csak egy újabb gyakoris provokáló kérdésre futja majd :D

2021. máj. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/117 anonim ***** válasza:
96%

"Hogyan egyeztethető össze Jézus és a szentek képei és szobrai azzal, hogy "ne készíts magadnak szobrot, sem semmiféle képmást arról/azokról, amik az egekben vannak fent, se amik a földön vannak lent, se amik a vizekben vannak a föld alatt"?"

Az egyik az ószövetség alatti szabály, de már újszövetség van. És nem mindegy, hogy egy állat szobrát készíted el és ahhoz imádkozol, mint isten, vagy Jézust ábrázoló szobrot készítesz, de tudod, hogy az csak egy szobor ...

Szerintem nem tudod, kérdező, hogy mit jelent a bálvány és a bálványimádás.


"Szabad a képek és szobrok felé leborulni, ahogy minden más dolog felé is, ha leborulás egyébként nem a szobroknak hanem az Istennek szól. A zsidók leborultak például a templom, az oltár, a frigyláda, a kerub szobrok felé (Zsolt 138,2; Józs 7,6). Így a feszület felé is le lehet borulni, de nem a feszületnek. A leborulás irányának sok oka lehet. Például egy anya ha beteg gyerekéért imádkozik, akkor a beteg gyereke felé térdelve imádkozik."

Leborulhat a keresztény, ha tudja, hogy az nem a szobornak szól, hanem Jézusnak. Nem olvastad Pál apostolt?

2021. máj. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/117 A kérdező kommentje:
Direkt oda írtam a kérdés alatti leírásban, hogy örülnék ha eslő sorban katolikusok válaszolnának, erre mást nem is látni szinte, csak a Jehova tanúi meg egy muszlim válaszait ahogy vitatkoznak a katolikusokkal.
2021. máj. 10. 11:02
 78/117 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagyok katolikus, de egy barátnőm az és tőle tudom, hogy a katolikusok szerint a tízparancsolat a zsidóknak szólt.

Az Újszövetségben új parancsolat van érvényben: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből és szeresd felebarátodat!


Amúgy a Bibliából eléggé egyértelmű, hogy a képkészítés és faragás akkor nem tetszik Istennek, ha bálványként használják. A tízparancsolat a bálványkészítést tiltja.


Jézus pedig már nem jár a földön, annak üzenem, aki ezen van fennakadva, hogy miért imádjuk Jézust, Jézus feltámadt és él, de nem a Földön.

HA a földön lenne, akkor is imádhatnánk, mert Istennek 3 megnyilvánulási formája van és Ő az egyik. Ha Jézust imádjuk, magát Istent imádjuk. Ő Istennel egyenlő és emberré válása előtt is egyenlő Volt, majd feltámadása után is egyenlő és az is marad.


"Aki látott engem, látta az Atyát" - mondta Jézus. Az Atya alatt Istent érti.

2021. máj. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/117 anonim ***** válasza:
15%

"HA a földön lenne, akkor is imádhatnánk, mert Istennek 3 megnyilvánulási formája van és Ő az egyik. Ha Jézust imádjuk, magát Istent imádjuk."


Ez ellentétes Jézus tanításával. Jézus sosem mondott ilyet. Ezt mondta Jézus:


Máté 4:8 mert meg van írva: Az Urat a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj.



"Ő Istennel egyenlő és emberré válása előtt is egyenlő Volt, majd feltámadása után is egyenlő és az is marad."


Ez sem igaz. Jézus nem mondott ilyet, hanem azt mondta az Atya nagyobb nála János 14:28



Tehát amit leírtál az egy pogány hamisítás és egyenlő a bálványimádattal.

2021. máj. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/117 anonim ***** válasza:
96%

#79es muszlim: jó, hidd azt, hogy a keresztények bálványimádók, hülyék, pogányok, stb. stb.

és szállj már le a keresztényekről, rohadt unalmas, amit itt évek óta művelsz a gyakorin.

2021. máj. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!