Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan egyeztethető össze...

Hogyan egyeztethető össze Jézus és a szentek képei és szobrai azzal, hogy "ne készíts magadnak szobrot, sem semmiféle képmást arról/azokról, amik az egekben vannak fent, se amik a földön vannak lent, se amik a vizekben vannak a föld alatt"?

Figyelt kérdés
Örülnék ha eslő sorban katolikusok válaszolnának.

2021. máj. 8. 18:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/117 anonim ***** válasza:
11%

Ezt írja a Biblia:


"Ne készíts magadnak faragott képet vagy bármely alakot arról, ami az égben fönt, a földön alant és a vízben a föld alatt van. Ne borulj le előttük és ne szolgáld őket, mert én vagyok az Örökkévaló, a te Istened,"


Jézus a földön járt, tehát nem borulhattok le előtte és nem imádhatjátok istenként. Tehát amit tesznek a keresztények az bálványimádás a Biblia szerint is.

2021. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/117 A kérdező kommentje:

"Ti egy hamistott Bibliát követtek és ami tesztek az bálványimádás."


Ti pedig egy hamistott Koránt követtek. A Hafs Korán amit ti szunniták többnyire használtok nem éppen a leghitelesebb, már bocs. A Warsh ami népszerű Észak-Afrikában jobb választás lett volna.


https://www.youtube.com/watch?v=B6f6PRIqvic&list=PLHjaRUn9ml..

2021. máj. 8. 21:12
 23/117 anonim ***** válasza:
98%

#21

Ha pedig a "Ne lopj" parancsolatból kiveszed a "ne" szócskát, akkor annyi marad, hogy lopj.


Ha egy parancsolatnak csak a felét értelmezed, a többit semmibe veszed, természtesen hamis következtetésre fogsz jutni.

2021. máj. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/117 anonim ***** válasza:
13%
És melyik felét vettem semmibe :)
2021. máj. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/117 anonim ***** válasza:
79%

#23

Lehet Mohamed is kivette a felét, ezért lopta el a Bibliából azt a sok történetet és adta elő sajátjaként :D


@kérdező

Ha kéne értelmezni ezeket, mint teszed azt te, akkor Isten hazudtolod meg, Istennel dacolsz. Mert például Isten parancsolta meg a zsidóknak, hogy a szentélybe hatalmas angyal szobrokat csináljanak. Isten parancsolta meg, hogy a frigyládát arany kerubokkal díszítsék.

Amúgy az se igaz, hogy a protestánsoknál ne lenne ilyen. Elég sok evangélikus templomba jártam, ahol voltak képek és szobrok is. Angliában sok anglikán templomot is volt szerencsém meglátogatni, szintén gazdagon díszítettek. Amivel nincs is baj. Elég ostoba aki egy ilyen egyszerű parancsot képtelen értelmezni, hogy itt Isten nem az ábrázolást tiltja, hanem annak bálványozását, illetve bálványozás céljából való készítését.

2021. máj. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/117 anonim ***** válasza:
97%

#24

Például azt, hogy ez a parancsolat úgy kezdődik, hogy ne legyenek más isteneid. És ez után nem egy másik parancsolat kezdődik, hanem ez az idegen istenekről szóló parancsolat folytatódik úgy, hogy ne készíts képeket más alakokról ÉS ne őket szolgáld.

Egy parancsolat csak egyben értelmezhető. Ha egymástól független dolgokról lenne szó, akkor több parancsolatra lennének szétszedve.

2021. máj. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/117 A kérdező kommentje:
# 25 De a református templomokban nincsenek se képek se ikonok se szobrok. Az anglikánokat pedig nem is tekintem protestánsoknak.
2021. máj. 8. 21:42
 28/117 anonim ***** válasza:
31%

#26,


Az hogy ne legyenek más isteneid világos. Aztán azt írja ne készíts magadnak faragott képet vagy bármely alakot arról ami a földön jár. Na most Jézus a földön járt így rá is vonatkozik a tiltás. Ez alapján aki Jézust imádja az megeszegi ezt a törvényt és elköveti a bálványimádás bűnét.

2021. máj. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/117 anonim ***** válasza:
97%

#29

És még mindig kihagyod a lényeget, hogy amiről a kép szól, azt ne bálványozd isten helyett.

Komolyan nem értem mi olyan érthetetlen abból, hogy egy parancsolat csak egészében ad teljes képet. Kontextusból kiszakítva csakis hibás értelmezésre juthatsz.

2021. máj. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/117 anonim ***** válasza:
14%
Akkor te nem érted. Semmi olyat nem imádhatsz ami a földön jár. Ez a lényeg. Jézus a földön járt így nem isten és nem imádhatod.
2021. máj. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!