Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan egyeztethető össze...

Hogyan egyeztethető össze Jézus és a szentek képei és szobrai azzal, hogy "ne készíts magadnak szobrot, sem semmiféle képmást arról/azokról, amik az egekben vannak fent, se amik a földön vannak lent, se amik a vizekben vannak a föld alatt"?

Figyelt kérdés
Örülnék ha eslő sorban katolikusok válaszolnának.

2021. máj. 8. 18:13
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/117 anonim ***** válasza:
7%

"Ezen tényleg jót röhögtem. Elképzelem, ahogy egymástól teljesen függetlenül, egy Római villában, egy Athéni otthonban, egy Efezusi házban külön külön maguktól ébrednek rá a kereszténységre :D"


Akkor a saját vallásod történelmét sem ismered. Szerinted miért létezik 30 különböző evangélium? És ezek csak azok amik eljutottak napjainkig. Pont azért mert kezdetben nem volt központ felügyelet, útmutatás. Kis közöségek voltak.



"A képeket pedig a legközelebbi kegytárgy boltban veszik meg biztos, amit kitesznek az asztalra."


Szerinted nem tudnak faragni vagy festeni egy Jézus szobrot vagy képet? :)

Te egy zseni vagy :)

2021. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/117 anonim ***** válasza:
18%

"A Biblia nem tiltja, de amint mondtam, a zsidóknak az a szokása, hogy egy-egy bibliai tilalmat még plusz tilalmakkal látják el, hogy messze elkerüljék a bűnt."


Tehát szerinted nem tilos, de mégis tilos :) És nem beszélsz mellé :)

2021. máj. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/117 szp72 ***** válasza:
97%
Hagyjuk nem érdekes!
2021. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/117 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, hogy direkt trollkodsz velem, vagy sem, de mutattam, sőt írtam is, hogy ott tartja 2 oroszlán a kőtáblákat és felettük két szárnyas alak, valószínűleg valami madár.


Tessék, egy jobban kinagyított kép, ha még ezen is letagadod a szobrokat, én feladtam."


Nem trollkodok, nem vettem észre, de ezen a kinagyított képen látszik.

2021. máj. 14. 20:58
 115/117 anonim ***** válasza:
16%

A katolikusok meg az ortodoxok nagyban művelik a szobrok meg képek kiteveset a templomba. Meg csokolgatják a rajtuk lévő személyeket meg a keresztet is.

Az ortodoxok Csak Annyival jobbak mint a katolikusok hogy Szűz Máriát mindig Jézussal ábrázolják ikonként és nincsenek náluk szobrok nehogy bálványimadas célja legyen. Csak az a baj hogy az ikonokat éppúgy megcsókoljam meg leborulnak elotte mint a szobrok előtt. Én reformatusként szoktam odamenni de az biztos hogy egy ikon, kereszt előtt se borultam le, nem csokoltam meg és nem is fogom. Inkább kimennek a templomból ha meg kéne csókoljam.

2021. aug. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/117 anonim ***** válasza:
8%

"Csak az a baj hogy az ikonokat éppúgy megcsókoljam meg leborulnak elotte mint a szobrok előtt. Én reformatusként szoktam odamenni de az biztos hogy egy ikon, kereszt előtt se borultam le, nem csokoltam meg és nem is fogom. Inkább kimennek a templomból ha meg kéne csókoljam"


De ugye Jézust Istenként imádod ami szintén bálványimádás. Szép és jó hogy eltasítod a szentek és Szűz Mária imádatát, de ugyanezt a bűnt mégis elköveted. Jézus is ugyanúgy ember ahogy azok a szentek és Mária is.

2021. aug. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/117 anonim ***** válasza:
100%

Nem, Jézus Isten is. De mint írtam a keresztet se csókolnám meg. Miről beszélsz?? Én csak felallok, leülök, keresztet vetek, meghajolok vagy terdeplek a többivel és felelek a papnak meg imádkozom meg éneklek mikor a tobbi. Elhiheted hogy román nyelven nem volt könnyű megtanuljam mikor mit kell felelnek és odafigyelek mit mond a pap a legvégén az ektenian és arra tudom mit kell mondani. Én Semmit Nem Csókolok meg ott és Jézus Ikonja előtt se borulok le se még nem csókolom. Se nem áldozom. Egyedül a nem atvaltoztatott proszforákat kapom mert a kijáratnál adják és nem tudom kikerülni. Egyszer egy vecsernyen kifogtam hogy egy nő hozott borba áztatott kenyeret meg bort és háromszor is hívták mire odamentem és ettem. De az nem tudom mi lehetett mert nem a pap adta hanem a no. És este volt

Visszatérve a témához Jézust és semmilyen ikont és a keresztet se szoktam soha megcsokolni. Esetleg gondolatban egyesekét ( Brâncoveni Szentek, Hetalvó Szentek) de a gondolati bűn nem bűn csak ha megteszem és Soha Nem Tenném meg még ha Kényszerítenének sem. Én nem vagyok olyan ember akit bármire lehet kényszeríteni és megzsarolni sem lehet semmivel.

2021. aug. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!