Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan egyeztethető össze...

Hogyan egyeztethető össze Jézus és a szentek képei és szobrai azzal, hogy "ne készíts magadnak szobrot, sem semmiféle képmást arról/azokról, amik az egekben vannak fent, se amik a földön vannak lent, se amik a vizekben vannak a föld alatt"?

Figyelt kérdés
Örülnék ha eslő sorban katolikusok válaszolnának.

2021. máj. 8. 18:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/117 anonim ***** válasza:
97%

³ Ne legyenek neked idegen isteneid színem előtt. 4 Ne készíts magadnak faragott képet vagy bármely alakot arról, ami az égben fönt, a földön alant és a vízben a föld alatt van. 5 Ne borulj le előttük és ne szolgáld őket, mert én vagyok az Örökkévaló, a te Istened, a féltve őrködő Isten, aki megemlékszik az atyák bűnéről a fiakon harmadiziglen és negyediziglen azokon, akik engem gyűlölnek. 6 És kegyelmet gyakorlok ezrediziglen azokon, akik engem szeretnek és parancsolataimat megtartják.


Ez a teljes parancsolat. Te rendre kihagyod belőle azt, hogy eleve azzal kezdődik hogy az idegen istenekre vonatkozik és hogy a képekkel is az a baj hogy ha azokat az igaz Isten helyett imádod bálványként. És mivel ezeket a részeket kihagyod az értelmezésből, így az értelmezésed természetesen hamis.

2021. máj. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/117 anonim ***** válasza:
13%

Ez semmiben nem cáfolja amit írtam. Azzal kezdődik hogy Isten azt mondja: Ne legyenek neked idegen isteneid. A képkészítés tilalma viszont általában mindenre vonatkozik ami a föld van. Tehát nem készíthetsz semmről sem képet és nem imádhatod ezeket.


A teljes parancsolatból amit idéztél, nem tudom hogy jutsz el odáig, hogy te a földön járó ember Jézust imádhatod. Mert ez a parancs pontosan ezt tiltja meg.

2021. máj. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/117 anonim ***** válasza:
89%

"Azt írja nem imádj semmit ami a földön jár."

Tehát ha Isten tesz egy sétát mondjuk a Paradicsomban, akkor onnantól már nem lehet imádni?

2021. máj. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/117 anonim ***** válasza:
12%
Isten nem jár a földön emberként. Ezen nem tudom mit nem lehet érteni. Ezt írja a Biblia is.
2021. máj. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/117 anonim ***** válasza:
97%

"A teljes parancsolatból amit idéztél, nem tudom hogy jutsz el odáig, hogy te a földön járó ember Jézust imádhatod. Mert ez a parancs pontosan ezt tiltja meg."

Az első mondatot miért veszed semmibe már megint?

2021. máj. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/117 anonim ***** válasza:
68%

"Hogyan egyeztethető össze...?"

Közöd?

Semmi.

2021. máj. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/117 anonim ***** válasza:
16%

"Az első mondatot miért veszed semmibe már megint?"


Az első mondat úgy szól hogy "Ne legyenek neked idegen isteneid színem előtt." Na most ebből hogy jutsz el odáig, hogy te a földön járó ember Jézust imádhatod?

2021. máj. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/117 anonim ***** válasza:
97%

"Na most ebből hogy jutsz el odáig, hogy te a földön járó ember Jézust imádhatod?"

Úgy, hogy Jézus nem egy idegen isten.

2021. máj. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/117 anonim ***** válasza:
17%
Ebben a versben szó nincs Jézusról. Azt írja ne imádj semmit ami a földön jár. Ha Jézus a földön jár, márpedig így volt, akkor nem nem Isten és nem imádhatod.
2021. máj. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/117 anonim ***** válasza:
94%
Jézus a testté lett Isten a Biblia alapján.
2021. máj. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!