Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység miért nem...

A kereszténység miért nem tartja az Ószövetség törvényeit? (kövezés, disznó tilalom, hét hetedik napján munka tilalom, ha nem halál érte stb.)

Figyelt kérdés

Sosem értettem... Külön szabályt adott Isten a keresztényeknek mint a zsidóknak.. így válogat népcsoportok között, ez nagyon furi.

Hol van az a Bibliában hogy az Ószövetségben lévő szabályok (ami elég kegyetlenek) a keresztényekre nem vonatkoznak, sőt Jézus utal is rá....

János 5.

46. Mert ha hinnétek Mózesnek, nékem is hinnétek; mert én rólam írt ő.

47.

Ha pedig az ő írásainak nem hisztek, mimódon hisztek az én beszédeimnek?


2021. júl. 18. 18:07
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
68%
Miért tartaná? Honnan veszed, hogy kellene nekik? Vsz elfelejtkeztél arról az apróságról, hogy létezik az Újszövetség is, a ker. emberek pedig az azokban szereplő elvekhez igyekeznek tartani magukat.
2021. júl. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
97%
Mert már Új szövetség van.
2021. júl. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
97%
Mert Jézus új feltételekről állapodott meg a szerződés újításnál.
2021. júl. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
21%

Ezeket Jézus megváltó haláláig kellett betartani.

Az újszövetséggel elkezdődött a türelmi idő, amit kapnak az emberek Istentől.

Amikor eljön az a nap, akkor majd Isten hajtja végre az ítéletet.

Ugyanakkor a Mózesi Törvény ilyen szabályai megszűntek.

Jézus tanítványai nem tartottak Sabbatot, és mást sem, mert Jézus ura a Sabbatnak is.

Itt nincs népcsoport választás. A Zsidók elvetésre kerültek, mert megszegték Isten összes parancsát, és a szövetséget is felrúgták amit Isten kötött velük. Ezért Isten a nemzetekből választ magának új népet magának.

A Zsidók már nem Isten népe, de személyként csatlakozhat az új rendhez.

Ez meg lett nekik is mondva, de semmit nem vettek figyelembe amit Isten közölt velük. Maradtak a saját elgondolásukban.

2021. júl. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
Bibliában hol van ez az új szövetség?
2021. júl. 18. 18:42
 6/52 anonim ***** válasza:
97%

"Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást."


"És senki sem tölti az új bort régi tömlőbe, vagy ha mégis, a bor szétveti a tömlőt, és a bor is, a tömlő is tönkremegy. Az új bor új tömlőbe való.”"

2021. júl. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
92%

"Sosem értettem... Külön szabályt adott Isten a keresztényeknek mint a zsidóknak.. így válogat népcsoportok között, ez nagyon furi."

Ez nem válogatás kérdése. Teljesen más volt a célja


"A kereszténység miért nem tartja az Ószövetség törvényeit?"

Mert rá az újszövetség törvénye vonatkozik. Szerinted miért ÚJ szövetség?


"Hol van az a Bibliában hogy az Ószövetségben lévő szabályok (ami elég kegyetlenek) a keresztényekre nem vonatkoznak"

Jézus is említi, hogy ha betölti a törvényt, akkor annak vége. Pál is írja (Róma, Galata), a zsidó levél is, meg így logikus, így van az egésznek értelme. Ja és Jeremiás is írja és asszem Ésaiás is, hogy az új szövetség teljesen más lesz.


"János 5.


46. Mert ha hinnétek Mózesnek, nékem is hinnétek; mert én rólam írt ő.


47.


Ha pedig az ő írásainak nem hisztek, mimódon hisztek az én beszédeimnek?"


Ezt a zsidóknak mondja Jézus és akkor még ószövetség volt és teljesen másról beszéltek. Nem szabad kiemelni a szövegkörnyezetből

2021. júl. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
96%
Azért a Biblia követését elég pofátlanság önkényes döntésnek nevezni...
2021. júl. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
2%

#9: Ezt Hodàsz András katolikus atya mondta, a partizànnak adott interjújában. Ennél kissé szebben fogalmazott, de a katolikus egyház dönti el mit tart érvényesnek az Ószövetségből.


Abdullah

2021. júl. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
76%
Egy értelmes ember megérti az Új szövetséget. A többi pedig a saját cselekedeteiben bízik.
2021. júl. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!