Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység miért nem...

A kereszténység miért nem tartja az Ószövetség törvényeit? (kövezés, disznó tilalom, hét hetedik napján munka tilalom, ha nem halál érte stb.)

Figyelt kérdés

Sosem értettem... Külön szabályt adott Isten a keresztényeknek mint a zsidóknak.. így válogat népcsoportok között, ez nagyon furi.

Hol van az a Bibliában hogy az Ószövetségben lévő szabályok (ami elég kegyetlenek) a keresztényekre nem vonatkoznak, sőt Jézus utal is rá....

János 5.

46. Mert ha hinnétek Mózesnek, nékem is hinnétek; mert én rólam írt ő.

47.

Ha pedig az ő írásainak nem hisztek, mimódon hisztek az én beszédeimnek?


2021. júl. 18. 18:07
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
69%

"Nem, én nem ilyen Istenben hiszek"

Dehogynem, hisz azt írtad, a te istened azért adott törvényt az embereknek, hogy belebukjanak. Na most akkor vagy hazudott az istened és kamu volt a törvény aminek semmi következménye nem volt ha belebuktál. Vagy kivétel nélkül mindenki elbukott Krisztus előtt, anélkül hogy esélyt kaptak volna.

2021. júl. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
21%

"Dehogynem, hisz azt írtad, a te istened azért adott törvényt az embereknek, hogy belebukjanak"

Azért nem csak ezt írtam. Miért hazudsz? De tudod mit? Te a jól ismert sátánista troll vagy, azért küldött a gazdád, h provokálj. Így én kiszállok, azt hiszel, amit akarsz. Élvezetes elkárhozást kívánok:) Én meg üdvözülök

2021. júl. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
77%

"Azért nem csak ezt írtam."

Tudom, a többi is hülyeség volt, csak ezen bukott ki a leglátványosabban, mennyire semmi közöd a kereszténységhez.

2021. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
10%

"Tehát nem úgy új, hogy eddig még nem volt, te szellemi fogyatékos, hanem úgy új, hogy mostantól csak ez a parancsolat van életben, a régi, a törvények megszűntek."


Tehát szerinted Isten miden törvényt törölt ami addig érvényben volt csak a szeretet maradat érvényben? És ettől lesz új? :) Ez neked előrelépés te agyhalott? Ez egy hatalmas nagy marhaság. És persze azért is marhaság mert Jézus maga mondja hogy nem eltörölni jött a törényt. Az meg ingencsak törlést jelent ha egy kivétellel minden törvény törlésre kerül.

2021. júl. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:

"Nem, helyébe lépést. Talán nem hallottad még ezt a szót? Betölteni egy szerepet, egy pozíciót? Jézus és a megváltás lépett a törvény helyébe."


A betöltés és a leváltás két teljesn más jelentésü szó. Ha valami a tövénx helyébe lép az örlést jelent.



"De mi nem a szavakkal játszunk, hanem az újszövetségnek nem lenne értelme, ha lenne törvény, mert akkor senki nem üdvözülne, mindenki bűnös maradna"


Ha vannak törvények amiket Isten küldött az emeriségnek akkor ti keresztények nem tudtok üdvözülni? :) Gondoéod ha nincs törvény akkor bűn sem létezik?

2021. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
89%

"A betöltés és a leváltás két teljesn más jelentésü szó"

A betöltésből eleve következik hogy ha ugyanazt a szerepet korábban más töltötte be, akkor te leváltod azzal hogy mostmár te. Hisz másként ez értelemszerűen nem működhet. Nem tudsz betölteni egy szerepet ha azt más tölti be helyetted.

2021. júl. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

"A betöltésből eleve következik hogy ha ugyanazt a szerepet korábban más töltötte be, akkor te leváltod azzal hogy mostmár te. Hisz másként ez értelemszerűen nem működhet. Nem tudsz betölteni egy szerepet ha azt más tölti be helyetted."


Jézus ugyanazt a szerepet töltötte be mint a korábbi próféták, de ettől még a törvény nem változik.

2021. júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
89%

"Jézus ugyanazt a szerepet töltötte be mint a korábbi próféták"

Nagyon nem. Ő a Messiás, a Megváltó a kereszténység szerint.

2021. júl. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
10%

Hiàba tiltakoztok, ez Hodàsz András katolikus pap, kajak megmondta, hogy a római katolikus egyhàzat maguk Jézus tanítványai alapítottàk, és az egyhàzra van bízva, hogy eldöntse mit tart érvényesnek az Ószövetségből a 21. szàzadban.


Persze màr én is mondtam koràbban hogy a kereszténység a papok fogsàgàban van, de bőszen tiltakozott mindenki.


Abdullah

2021. júl. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 KZitus ***** válasza:
33%

Szia

A két szövetség:

Jehova i. e. 1513-ban kötötte meg Izrael nemzetével a törvényszövetséget, három hónappal azután, hogy elhagyták Egyiptomot (2Mó 19:1). Az egész nemzettel kötötte. Az izraeliták már születésüktől fogva részesei voltak a törvényszövetségnek, és ezért különleges kapcsolatban álltak Jehovával. A Törvény egy rendezett szabálygyűjtemény volt. Angyalok révén közvetítették, közvetítő, azaz Mózes által, és úgy kellett volna hatályba lépnie, hogy meghal Mózes, a „szövetségkötő”. Ehelyett azonban elegendő volt, hogy állatáldozatokat mutattak be a Sínai hegyen :Galata 3:19 "Akkor miért van a törvény? A törvényt később azért adták, hogy nyilvánvalóvá váljanak a törvényszegések, míg meg nem érkezik az utód, akinek az ígéretet tették. Angyalok adták át, közvetítő keze által."

Héberek 2:2 "Ha ugyanis az angyalok által közölt szó igaznak bizonyult, és minden törvényszegés és engedetlen tett megkapta a büntetését az igazságossággal összhangban"

A törvényszövetség szerint, ha az izraeliták megtartják a szövetséget, akkor Jehova nevéről lesznek neveztetve, papok királysága és szent nemzet lesznek, és megáldja őket Isten, ahogyan azt a 2Mózes 19:5, 6; és a 5Mózes 28:1–14 írja, ha azonban megszegik, akkor átkozottakká lesznek a 5Mózes 28:15–68 szerint. A törvényszövetség a következők miatt köttetett: hogy nyilvánvalóvá váljanak a törvényszegések; hogy a zsidókat Krisztushoz vezesse ("Tehát a törvény Krisztushoz vezető nevelőnk lett, hogy hit alapján nyilvánítsanak minket igazságosnak." Galata 3:24); hogy az eljövendő jó dolgok árnyéka legyen ("Mindez csupán árnyéka volt annak, aminek a jövőben kellett megtörténnie, a valóság azonban Krisztusé." Kol 2:17); hogy megóvja a zsidókat a pogány, hamis vallásoktól, és ne szennyeződjön be Jehova igaz imádata; valamint hogy fennmaradjon a megígért mag leszármazási vonala. Az Ábrahámmal kötött szövetséggel együtt arra szolgált a Galata 3:17–19 szerint, hogy Ábrahámnak az Izsákon és Jákobon keresztül megszületett magvából egy szervezett nép legyen.

A törvényszövetségből fakadó áldásokat olyanok is élvezhették, akik nem voltak izraeliták, mivel ha körülmetélkedtek, prozelitákká válhattak, és a Törvényben foglalt áldások nagy része rájuk is kiáradt, ahogyan erről a 2Mózes 12:48, 49 ír.

Mikor vált „elavulttá” a törvényszövetség?

A törvényszövetség bizonyos értelemben „elavulttá” vált, amikor Isten Jeremiás próféta által bejelentette, hogy lesz egy új szövetség (Jeremiás 31:31–34; és a Héberek 8:13).

I. sz. 33-ban a törvényszövetség megszűnt, amikor Krisztus meghalt a kínoszlopon ("és eltörölte az ellenünk szóló, kézzel írt okiratot, amely rendeletekből állt. Eltávolította az útból azáltal, hogy odaszegezte a kínoszlopra." Kolosszé 2:14), és az új szövetség lépett a helyébe

Héberek 9:15

"Ezért ő egy új szövetség közvetítője, hogy az elhívottak megkaphassák az örökkévaló örökség ígéretét, mivel ő meghalt, hogy váltság által megszabaduljanak a törvényszegésektől, amelyeket a korábbi szövetség alatt követtek el."

Cselekedetek 2:1–4 "Mikor pedig a pünkösd ünnepének napja már elkezdődött, mindnyájan együtt voltak ugyanazon a helyen. Hirtelen heves szélrohaméhoz hasonló zúgás támadt az égből, és betöltötte az egész házat, ahol ültek. Majd tűzlánghoz hasonló nyelvek váltak előttük láthatóvá, szétoszlottak, és mindegyikükre leereszkedett egy. Mindnyájukat áthatotta a szent szellem, és különböző nyelveken kezdtek szólni, úgy, ahogy arra a szellem képessé tette őket."

Ezt írja a Biblia a két szövetségről. Sokkal kiválóbb a krisztusi szövetség, mert az által megmenekülhetünk a bűntől és a haláltól.

2021. júl. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!